Нещо старичко...

Стихотворения,разкази,лирика,поезия,проза и други можете да "драснете" и тук
Human_Paun4o
Търсещ
Регистриран: нед дек 11, 2005 23:15

Нещо старичко...

Мнение от Human_Paun4o » ср дек 21, 2005 18:33

...
Последна промяна от Human_Paun4o на съб апр 01, 2006 1:25, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет дек 22, 2005 21:20

ОH MY GOD!!!
human_paun4o
ти ме разби!!! много рядко, да не кажа никога се случва някой да изкаже мислите и убежденията ми и то по начин, по който аз бих!! нямам думи просто, онемях! присъединявам се към всичко, което каза! не мога да ти опиша колко сходно мислене имаме по този въпрос.
Аз винаги съм била `свободна` от тази гледна точка, винаги съм себе си, а определено се различавам от масата. (това не значи непременно по-добри качества) Не само облекло..това е най-малкото..аз се нося в такова облекло, че често бивам бъркана с металистка..а не съм точно такава. аз имам свой стил, който е душата ми. Попринцип всичко, което правя, говоря, обличам - това е душата ми. НИКОГА не съм се водила по модата ЗА КАКВОТО И ДА БИЛО. А ти може би си пропуснал да кажеш, че `Оранжевите обици` са хора на материалното, нищо духовно няма в тях. Ако бях такъв човек щях да се самоубия. е, вероятно не, защото нямаше да го осъзнавам, но ..наистина са като роботи..
мисля, че всеки може да влезне в някаква статистика - например `статистика на различните` пак си е статистика колкото и нескопосано за двучи и малко смешно..но според мен важното е и да не си различен само за да не си еднакъв и само заради спорта, ами ако наистина го чувстваш така и не можеш да живееш в наложени норми на поведение и възприятие..

хора, които съм смятала за различни са се `предавали` пред очите ми, защото не ги приемат..кой..кой не ги приема..еднаквите роботизирани ******* и ********
За себе си зная, че каквото и да ми коства като отношение от околните ще се запазя такава каквато съм, дори това да не е угодно на някой си робот..
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет дек 22, 2005 23:01

Преди коментарът ми... Каква беше оценката? ... и ръкопляскане :)

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пет дек 23, 2005 1:55

Наистина казаното до тук е трагично,има много хора загубили своята идентичност само и само едно измислено общество от "болни от синдрома на Даун" да ги приеме.Е жалко за тези хора,но единственото нещо което можем да направим е да бъдем себе си.
P.S.Браво Human_Paun4o!
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет дек 23, 2005 2:06

Абе винаги тези, които са били `номер 1` в училище животът ги мачка..просто от наблюдение..случва се така, че хора, които са те унижавали и тъпкали зависят от теб след време..това е, както е приказката - всичко се връща.Възмездие има. Казвам всичко това, защото обикновено `роботите` се мислят за нещо повече от различните..за по-силни, защото имат други роботи зад гърба си...аз лично казвам на моя клас, пълен с роботи `сектата`
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Eos_f
Яко в играта
Регистриран: нед дек 11, 2005 2:34

Мнение от Eos_f » пет дек 23, 2005 18:11

хора наистина много ме накефихте :D ,но както казва Сартр"Човек е осъден да бъде свободен" т.е. всеки сам решава да бъде или-не.никой не може да мисли вместо теб така,че избора си е твой!

Human_Paun4o
Търсещ
Регистриран: нед дек 11, 2005 23:15

Мнение от Human_Paun4o » пет дек 23, 2005 18:27

Писа ми 6 и беше малко втрещена :D

Ами радвам се,че мирогледите ни се припокриват.В есето написах,че не откривам топлата вода,че не съм само аз забелязал това,но на мен ми се хейти и аз съм го написал :wink:

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет дек 23, 2005 18:37

Human_Paun4o написа:Писа ми 6 и беше малко втрещена :D

Ами радвам се,че мирогледите ни се припокриват.В есето написах,че не откривам топлата вода,че не съм само аз забелязал това,но на мен ми се хейти и аз съм го написал :wink:
е, много хора забелязват, но това е нещо като `обществена тайна` ..на никой не му дреме и не дава гласност, не изказва мнението си..а трябва! защото ако не си изказмаве свободно мнението, дори да е различно, значи попадаме пък в друга група - на овчиците
Изображение
Изображение

test
Намиращ
Регистриран: ср ное 02, 2005 16:49
Контакти:

Мнение от test » пет дек 23, 2005 22:26

може да се разгледа като групова свобода. комуникацията и медиумът за разпространение имат значение. например от гледна точка на просъществуване, ефективност. удачен пример е Япония - макар отделните индивиди да се придържат близо до обществената норма, като цяло обществото е креативно.

индивидът може (интуитивно) да направи избор да бъде заедно с другите, които са като него, и този избор да бъде добър сам по себе си. но доколко тези други (и всички) се занимават с нещо смислено, е проблем на самото общество. (при тази формулировка ще търсим прехода индивид-общество, като допринасящ за обществената промяна, а не толкова индивидулните, но дисхармонизирани от общественото, черти на човека).

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб дек 24, 2005 2:58

Все пак и това което за което говори той може да е част от революцията и да бъде добро за много хора -които произвеждат тия обеци и дрехи. За тези които си правят тия артикули с които лесно да изкарват пари. Хубави реклами и PR. За политиците удобни избиратели. Всеки да избере за себе си... И в двата случая неминуемо се губи по нещо или свобода или сигурност образно казано.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед дек 25, 2005 3:54

Vassil написа:Все пак и това което за което говори той може да е част от революцията и да бъде добро за много хора -които произвеждат тия обеци и дрехи. За тези които си правят тия артикули с които лесно да изкарват пари. Хубави реклами и PR. За политиците удобни избиратели. Всеки да избере за себе си... И в двата случая неминуемо се губи по нещо или свобода или сигурност образно казано.
Еми то и производителите на цигари печелят много..но каква е цената..ако сме хора все пак ще мислим един за друг..но повечето са гадни егоисти, отвратителни долни твари без изглед за превъзпитание
Изображение
Изображение

nomorre
Мярвал се
Регистриран: ср дек 28, 2005 23:53

Мнение от nomorre » чет дек 29, 2005 1:27

Vassil написа:Все пак и това което за което говори той може да е част от революцията и да бъде добро за много хора -които произвеждат тия обеци и дрехи. За тези които си правят тия артикули с които лесно да изкарват пари. Хубави реклами и PR. За политиците удобни избиратели. Всеки да избере за себе си... И в двата случая неминуемо се губи по нещо или свобода или сигурност образно казано.
не искам да ме раэбирате грешно но просто дечицата искат да са в крак с модата да не се раэличават от другите и финансово и каквото ощи си иэберете.Освен това по тоэи еднообраэен начин на обличане,говорене,мислене се чувстват значими и готини.Единственото нещо което ги интересува е да забият някое гадже и да се фукат пред приятевите до премала.Така че моэъците им хич не са на вълна "зящо трябва да изглеждам като клонинг".Те просто искат хем да са като другите хем някой да обръща внимание на детската им душа.Това исках да кажа ама незнам дале ме разбрахте
посей дивите си семена в събота вечер,а в неделя се моли реколтата да е била лоша ( закон на Мърфи)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет дек 29, 2005 2:36

nomorre написа:
не искам да ме раэбирате грешно но просто дечицата искат да са в крак с модата да не се раэличават от другите и финансово и каквото ощи си иэберете.Освен това по тоэи еднообраэен начин на обличане,говорене,мислене се чувстват значими и готини.Единственото нещо което ги интересува е да забият някое гадже и да се фукат пред приятевите до премала.Така че моэъците им хич не са на вълна "зящо трябва да изглеждам като клонинг".Те просто искат хем да са като другите хем някой да обръща внимание на детската им душа.Това исках да кажа ама незнам дале ме разбрахте
аз те разбрах..да, най-лошото е, че не осъзнават..
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет дек 29, 2005 11:08

Black^Dead^Empty^soul

TheUnforgiven написа:
Все пак и това което за което говори той може да е част от революцията и да бъде добро за много хора -които произвеждат тия обеци и дрехи. За тези които си правят тия артикули с които лесно да изкарват пари. Хубави реклами и PR. За политиците удобни избиратели. Всеки да избере за себе си... И в двата случая неминуемо се губи по нещо или свобода или сигурност образно казано.

Еми то и производителите на цигари печелят много..но каква е цената..ако сме хора все пак ще мислим един за друг..но повечето са гадни егоисти, отвратителни долни твари без изглед за превъзпитание
Какво да ги избием ли? Нека не прекаляваме и да не слагаме хората под един знаменател. Има и такива от тях които с малко могат да станат и различни. За цигарите ли-наркотици законни. Всеки решава да пуши или не.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет дек 29, 2005 17:47

Vassil написа:
Black^Dead^Empty^soul

TheUnforgiven написа:

Какво да ги избием ли? Нека не прекаляваме и да не слагаме хората под един знаменател. Има и такива от тях които с малко могат да станат и различни. За цигарите ли-наркотици законни. Всеки решава да пуши или не.
ами такова ми е мнението..то и затова е измислена думата различен..защото всичко е маса
Изображение
Изображение

Отговори