Разкажи...

Пътя се раздели за добро или лошо... Ти по кой пое?
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Разкажи...

Мнение от Vassil » пет дек 16, 2005 20:33

...за някой скорошен избор или не толкова скорошен който според теб е променил коренно живота ти?

Vassil
Администратор

cross

Мнение от Vassil » съб дек 17, 2005 18:08

Е трябва да дам и личен пример. Един скороешен кръстопът за който говорих малко или много тук...
Каква ирония кръстопътят... на кръстопът. Нека обясня. Сайтът ми беше сред безплатните домейни .tk и това беше хубаво поне в началото. Мислех дори да си взимам домейна който използвах, но нещеш ли хората на които си е домейна решиха да си сложат реклама-дори цялата индекс страница. А аз мразя страници изобилстващи с рекламни банери особено ако човека който го е регистирал не ги е искал. Та така трябваше нещо да направя или да продължа купувайки го въпреки прекалените реклами преди това или купувайки нещо ново и почвайки от абсолютната нула. Да аз започнах от нулата с нов дизайн и много повече възможности...
Да продължа без да вадя кеш или продължавайки безплатно все едно е изоставено това беше този кръстопът.... :shock:
Последна промяна от Vassil на пет авг 18, 2006 22:20, променено общо 1 път.

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » ср дек 21, 2005 17:59

А може ли на човек да му хрумне да продаде кръстопътя си
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср дек 21, 2005 19:20

И метафорично и пряко отговорът е да!
Човек може да си сложи товара на някой друг
Пряко- и аз съм го правил визирайки този сайт
Ето новина :D

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » пет сеп 29, 2006 18:42

Визирам следната мисъл, като тема за моя малък разказ: "Илюзиите(мечтите) трябва да умрат-направи ги реалност!".

За моите мечти-фантазия. Не една или две са те, а много. Искам да съумея да избера основните от тях, а не мога. Да ги направя реалност ми е трудно. Някак си не се вписват в живота ми, и въпреки това живея с илюзията си за тях. Те ме подкрепят, те ме карат да се смея понякога, те ми правят деня хубав, нощта светла, деня чудотворен. Не искам да бъда безмилостна към тях. Моята мечта-илюзия живее в мен. Не искам да я пусна да отлети, не искам да си иде, защото си мисля, че ще остана пак сама. Усещам се щастлива, когато макар и малко, една илюзия ме кара да се усмихвам и насън. Сънувате ли вашите мечти? Аз да. Колкото и нереални да са те, колкото и да ме карат понякога да не стъпвам на земята, друго е с тях. Моят избор? Нека са в мен, защото без тях е сухо, безмилостно и не усещам полета на птиците. Дано не ме помислите за изветряла, ама понякога наистина искам да полетя. Но това е невъзможно. Знам го със сигурност. :D
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » пон юни 18, 2007 20:13

Последният ми избор беше - Дали да се боря за една любов, или да продължа живота си, обречена на самота...

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пон юни 18, 2007 20:18

При мен, както винаги до сега, изборът беше тежък, труден... и всъщност си засужаваше. Иначе казано, изпуснах питомното, за да гоня дивото. Избрах да рискувам всичко с човека до себе си на цената хората да се обърнат срещу мен. Обърнаха се. Загубих хора, които не предполагах, че е възможно. След няколко открития и анализи на бивши събития разбрах, че всъщност тези хора не са си заслужавали. Изборът беше поравилен и ми го доказва всеки ден, когато дойде, прегърне ме и ми каже "обичам те".
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Tani4ka
Мярвал се
Регистриран: пет авг 24, 2007 22:46

Мнение от Tani4ka » съб авг 25, 2007 11:21

Аз и в момента съм пред една дилема.Въпросът е в това дали да бъда с човек,който е близо до мен,или с друг,който е на доста километри,но пък към който имам силни чувства.Още повече,че с втория съм почти сигурна,че ще бъда след време,около 2 години.Засега съм избрала да чакам тези 2 години и се надявам да не променя решението си.Защото наистина го искам.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » съб авг 25, 2007 11:24

То за 2 години много неща могат да станат. От личен опит те предупреждавам да внимаваш много :Р
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
monita
Тишина
Регистриран: чет авг 30, 2007 9:37

Промяна

Мнение от monita » чет авг 30, 2007 9:50

Моята промяна се дължи на един мъж.Преди девет месеца аз бях поела по много лош път.Нямах гадже,излизах с лоши хора,друсах се и пиех много.
В един прекрасен ден се запознах с сегашният ми приятел.Той се опитваше да ме промени,но аз продължавах със стария си живот.Когато той разбра,че не е постигнал нищо скъсахме и чак тогава осъзнах,че съм предпочела алкохола и наркотиците пред един прекрасен мъж.Отидох при него и му обещах,че повече няма да пия,да се друсам и че ще спра да излизам с тези хора.Всичко се оправи.Сега сме заедно и аз се гордея със себе си.
Оцени това,което имаш сега,а не когато го загубиш. Това е моя съвет.

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » чет авг 30, 2007 11:23

monita, поздравявам те за твоя избор! Това е смела и достойна крачка! Радвам се за тебе! С това ти спечели уважението ми, въпреки, че не се познаваме още. Желая ти прекрасни мигове с този прекрасен човек!

Потребителски аватар
Tani4ka
Мярвал се
Регистриран: пет авг 24, 2007 22:46

Мнение от Tani4ka » съб сеп 01, 2007 14:32

gorski_ написа:То за 2 години много неща могат да станат. От личен опит те предупреждавам да внимаваш много :Р
Така е,знам,че много неща могат да станат за 2 години...Ама аз като се замисля,при мен винаги е било едно и също,все трябва да избирам.И то не пред две толкова различни възможности,а пред съветите на разума ми и на сърцето ми.И това ме измъчва доста често...
Това, което ти си достигнал, не може да означава за другите повече, отколкото за теб самия.

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта
Регистриран: ср окт 03, 2007 13:29

Мнение от Eternal Dreamer » чет окт 04, 2007 8:47

Избрах да остана в Кукления театър на една постановка по Стивън Кинг, изиграна от млади хора, малко по-големи от мен. И сега им Благодаря безкрайно... Научих толкова много! За мен това беше доказателство как решенията, които хората наричат `малки`, всъщност са от голямо значение. Нека се учим! (:
И препълнена със лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя как топи се като синя свещ нощта.
За да видя сън от лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя невидени досега неща.

Отговори