Мразя хората

Стихотворения,разкази,лирика,поезия,проза и други можете да "драснете" и тук
Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » чет дек 14, 2006 16:17

Всеки някога е правил нещо лошо, ние не сме безгрешни, нали? И бих казала, че е някак си глупаво да виним другите,защото ние сами отговаряме за собствените си действия, дори когато сме провокирани пак не трябва да виним само другия,защото никой не може да те ядоса,ако сам не се ядосаш...Мисля,че е крайно време всеки да поеме отговорност,не за целия свят, поне за живота си.
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет дек 14, 2006 21:26

Willow

Всеки някога е правил нещо лошо, ние не сме безгрешни, нали? И бих казала, че е някак си глупаво да виним другите,защото ние сами отговаряме за собствените си действия, дори когато сме провокирани пак не трябва да виним само другия,защото никой не може да те ядоса,ако сам не се ядосаш...Мисля,че е крайно време всеки да поеме отговорност,не за целия свят, поне за живота си.
От там понякога се почва.

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » ср яну 24, 2007 1:17

Омраза...Омразата не е хубаво чувство! Аз лично мразя само едно нещо - да мразя! А всъщност не мразя нищо и никого. Ако изхождаме от тук, може би ще ни е по-леко. Това в никакъв случай не означава да се съгласяваме с всичко. Но вместо да мразим, защото не можем да го променим, а не ни отърва, нека се замислим, дали всъщност ние не сме прави и именно затова не ни отърва. След като вече сме се убедили в правотата си, тогава имаме правото да се борим за да защитим интересите. Със зъби и нокти ако трябва. Без да мразим.
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Потребителски аватар
diaida
Новак
Регистриран: нед юли 15, 2007 14:51
Контакти:

Мнение от diaida » пет юли 20, 2007 20:29

Казано е "Обединението прави Силата" - НЕ! Казано е: "Съединението прави силата!". .. И това е първата ГРЕШКА, "съединението" е химическа реакция - виж, ако наистина ставаше дума за ОБЕДИНЕНИЕ, може би нямаше да тръгнем в тази грешна посока
... Обединение е възможно при наличие на хора, които имат единна ЦЕЛ и ПОСОКА (колкото и банално да звучи). За сега ЦЕЛТА на българина е сведена до малко повече средства в портфейла с които да си купи ХРАНА, КАКВО КОЩУНСТВО - да докараш народа си да се бори за хляба, да го принизиш до биологичното му съществуване и оцеляване. Нямам представа КОЙ ни докара до тук и изобщо някой виновен ли е, но нещата наистина са трагични и страшни. Единственото което ме обнадеждава е, че погледнато исторически в такива тежки за хората времена са се създавали и много гении. Или както казва народа, дано да е "Всяко зло - за добро".
Не върви пред мен, може да не те последвам. Не върви зад мен, може да не те водя. Върви до мен и ми бъди приятел.

Потребителски аватар
Idea
Търсещ
Регистриран: ср сеп 10, 2008 18:33
Контакти:

Щастие

Мнение от Idea » ср сеп 10, 2008 18:45

Стори ми се подходящо да го пусна тук..:)

Щастие
Болката, гладът, мизерията,
до тях - старостта и смъртта,
неизменни спътници в живота,
все извън красотата!

Свий се, затвори очи,
читателю, не ги поглеждай,
само от книгите учи,
така живота си забравяй.

А мисля за твоя поглед -
дълбок и всичко знаещ,
за теб, за мен, за истината,
и някъде далеч - светлината..
Кажи какво е красотата? Покажи ми знанията от извора на твоята душа. Обясни значението на безкрая. Ако можеш събери всичко това в една дума, наречи го любов и нека Тя грее винаги пред теб!

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » пет сеп 12, 2008 14:18

Омраза. Не мога да я отделя от нейния полюс - ЛЮБОВТА.

Напоследък мисля все повече, че в живота властва ритъмът, който представя събитията двуполюсно. Те могат да пораждат омраза, но могат да провокират и любов. Вярвам на тези, които си признават, че познават чувството омраза, звучи някак си по-човешко.

Ужасно е да мразиш...Спомням си един стих от известен български поет за злобата и омразата: "..тя раснеше, разкапваше душата, тя сплиташе жестоките си мрежи на пустота и мрачна безнадеждност...". Ето това са плодовете на омразата.

Изборът: Когато ни залеят отрицателни емоции, можем да се оттеглим, за да не бъдем въвлечени по-надълбоко в омразата. Не потискаме, а изтласкваме вълната ОМРАЗА. Това означава да включим себе си на друг канал, докато се успокоим.

И после да се запитаме заслужава ли си да губим своите жизнени сили? Какво печелим, когато мразим?

Отговори