Мразя хората

Стихотворения,разкази,лирика,поезия,проза и други можете да "драснете" и тук
dessass
Тишина
Регистриран: съб дек 10, 2005 14:47

Мразя хората

Мнение от dessass » съб дек 10, 2005 14:54

Мразя хората, мразя живота, мразя ръба на тази пропаст
Мразя фалшивата усмивка, мразя всяка мимолетна забивка
Празните погледи на тези гадни кукли, всичките изгорени и подправени букли
Лудите крясъци на истеричните съседки
и наркоманите зъзнещи в счупените беседки
Къде изчезнаха цветовете, защо отрекоха се от нас боговете?
Защо замръзнаха мечтите, къде умряха красотите?
Какво става със всички?
Всеки плюе и ругае, защо не може никой приятелите си дори да трае?
Скука,болести,омраза – на парченца разпиляни като стъкла от счупена кристална ваза
Залян е света от злоба и мръсни идеали, а няма вече чисти парцали,
Само добрини замряли и бутащи се в теб, мразещи себе си гадняри

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб дек 10, 2005 23:36

Стихотворение като за България.... за съжаление :x

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет дек 16, 2005 21:03

...но докато мислим така. Докато викаме поражението и го наричаме без да правим нищо, само сме част от това.

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пет дек 16, 2005 22:05

И какво предлагаш да направим?
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб дек 17, 2005 18:20

Само мисленето не е достатъчно. Tова че е написано някъде в книга, тетрадка или лист също така. Вярно е, че изисква промяна във възприятието, но не направиш ли нещо ,ти като дело си е чисто и просто мързел.
Хората около вас не можете да промените.. Човек не се променя ей така от нищото, особено ако не иска. Така, че е по-лесно да се променим-не заради тях. Това не значи да се променим така, че да толерираме така изобразеното поведение.

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » пон дек 19, 2005 14:56

Ама дори и ние да се променим не можем да променим другите"една птичка пролет не прави"
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт дек 20, 2005 5:02

Обаче едно ято от "ненормални" птички замисля останалите.
Така променени вече това не стои на дневен ред, поне не в началото.
Човек понякога губи твърде много енергия по това да мисли върху всичките тези неща без да прави нищо. Просто си мисли ли мисли

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср дек 21, 2005 1:55

Vassil написа:Обаче едно ято от "ненормални" птички замисля останалите.
Човек понякога губи твърде много енергия по това да мисли върху всичките тези неща без да прави нищо. Просто си мисли ли мисли
лошото е, че всяка битка взима жертви..а това може да съм и аз..всяка единица, която се противопостави на многото е като жертва..после може и всички да видят за какво се е борила единицата и да съжаляват, но тя ще е мъртва
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Human_Paun4o
Търсещ
Регистриран: нед дек 11, 2005 23:15

Мнение от Human_Paun4o » ср дек 21, 2005 18:31

Ти си ебати хейтърът :roll:

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср дек 21, 2005 19:17

Black^Dead^Empty^soul

TheUnforgiven написа:

лошото е, че всяка битка взима жертви..а това може да съм и аз..всяка единица, която се противопостави на многото е като жертва..после може и всички да видят за какво се е борила единицата и да съжаляват, но тя ще е мъртва
Открито или? Чувал съм, че водата е по-силна от камъка...Дълба е си капка по капка.

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » пет дек 23, 2005 1:57

Vassil написа:
Black^Dead^Empty^soul

TheUnforgiven написа:

Открито или? Чувал съм, че водата е по-силна от камъка...Дълба е си капка по капка.
Кой е водата и кой камъка?

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб дек 24, 2005 2:48

В случая водата е мнозинството...красиво е ако се разменят местата

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » съб дек 24, 2005 22:26

Казано е "Обединението прави Силата", но е само казано...за сега незнам за някакъв пермаментен резултат от това.

За да успеем трябва да се убединим наистина, но почти всеки човек е егоист. Но въпреки това той пак е част от дадено общество. Но обединение никога няма да има. Човекът се стреми до съвършенство и до надмощие над природата, а нито едното, нито другото е постижимо, просто това са мечти гонени от болни и алчни хора.

Смисал няма да мразим хората. По скоро трябва да ги съжеляваме, че са прекалено умни, а това ги углопява във морално отношение, и спрямо законите на природата. Фактът че споменавам по-често природата е това, че тя е гръбнак на всичко на тази планета, а ние сме мозъкът, който мисли прекалено много и унищожава всичко по пътя на мисълта си, в стремеж да достигне недостижимото. Просто смисъл от омраза няма, поради простия факт че всичко си има край, краят на хората ще дойде когато те сами се погубят. Говоря все едно не съм човек, но понякога наистина ме е срам да се нарека човек,същество или каквото и да било, а просто да си кажа "Иване, ти си едно лайно".

Ние разваляме баланса на всичко. Края за нас ще дойде и това е предсказано многократно от различни народи и личности.А до тогава от нас се изисква търпение и смелост, да си изживеем живота и да направим това за което сме живи.

Като off-topic бих вмъкнал, аз вярвам в Извънземните прекалено силнои, и съм на мнението че ние самите сме извънземни и сме нещо като експеримент. Но това си е мое мнение и много приятели го споделят, не виждам логика да е смешно. Те винаги ни наблюдават :twisted:
No faith, only the power of will
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон дек 26, 2005 1:56

Има хипотеза, че са дошли изсрали се и си заминали. Нима в ескрементите няма нужната среда и микроорганизми. :P

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » нед дек 10, 2006 20:18

В даден момент от време и ние вероятно сме направили нещата от горното стихче. До каква степен ние сме виновни? Смятаме ли се за лично отговорни чрез неадекватната ни реакция че това се случва?

Отговори