Ценим ли живота?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Ценим ли живота?

Мнение от Gab4o » пет дек 09, 2005 2:18

нямам какво да добавя..освен заглавието..
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пет дек 09, 2005 15:44

Не или не достатъчно,не колкото трябва...аз бях писала в някоя тема май.Никой не оценява това което има...цялата тази красота около нас,сякаш сме слепи за нея.Трябва да сме благодарни че виждаме дълбокото синьо небе ,а не да го замърсяваме...скоро то ще е потулено от черната перелина на човешката глупост и тогава ще ни се иска да го видим и да му се порадваме поне за миг,и ще се питаме какво правех когато беше пред мен,какво направих с красотата която ме заобикаляше.За да ценим всичко останало първо трябва да се научим да ценим това което имаме за даденост.
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб дек 10, 2005 0:19

Определено хората не го ценят и ясно си личи това нещо когато губят нещо или в края на живота си когато е "опрял ножа до кокала"

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб мар 18, 2006 20:38

Като чувате `живот` ви възниква в съзнанието нещо хубаво, е да ама не съвсем..колкото е хубав, толко е и *ибан живота..оох не знам вече
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон мар 20, 2006 13:30

...Зависи си и от това как го живееш(и дали ти го живееш) иначе никой не ние е виновен

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон мар 20, 2006 15:28

Виновни са всички и никой...
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

.............

Мнение от dream_live » пет мар 31, 2006 21:59

Всички ценим живота макар да не си го признаваме или осъзнаваме в момента.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » нед апр 02, 2006 22:58

dream_live

Всички ценим живота макар да не си го признаваме или осъзнаваме в момента.
И по какъв начин го показва средно статистическият човек? Ами ако намалим кръга до младият човек който прекарва живота си по дискотеки и иска всичко да опита...

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

........................

Мнение от dream_live » пон апр 03, 2006 1:23

Всеки разбира нещата по свой начин, не съм сигурен че можем да определим да ли ценят живота точно по тези неща.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср апр 12, 2006 15:56

а той цени ли ни..
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет юли 13, 2006 23:44

Black^Dead^Empty^soul

а той цени ли ни..
Като част от хранителната верига, като брънка взаимозаменяема спомагаща еволюция и оцеляване на вида... Е има и други фактори, но и тези дават картина (макар и търде обща и едностранна) доколко цени според мен.
Последна промяна от Vassil на ср авг 02, 2006 11:02, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб юли 22, 2006 23:21

често меня мнението си по въпроса, но като че ли с времето започвам да ценя живота все повече. Разбрах, че всичко лошо е изпитание от Господ и може да има сиво освен черно и бяло. Разбрах, че баланс може да се търси, макар да не съм се научила да балансирам, аз съм човек на крайностите. Лошите неща в живота са нищо в сравнение с хубавите неща, които ни се случват и частичките, които подминаваме всеки ден. Ако ти имаш очи, не си се родил с някакви сериозни увреждания, си много по-щастлив от милиони хора по света.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт авг 01, 2006 20:40

Не, не го ценим. А трябва. Трябва.
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » съб авг 05, 2006 11:45

А ценим ли хората,които правят живота ни цветен?

Аз доскоро не осъзнавах каква подкрепа имам в лицето на майка си и колко трябва да я ценя.Когато поради невнимателност или поради каквото и да е пропилях неща които и струват година труд по 14 часа на ден тя ми каза: "Няма нищо нали ти си добре и с по-лоши неща сме се справяли".Тя винаги ме е подкрепяла,а аз не го ценях достатъчно от което много ме е срам.
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб авг 05, 2006 13:03

Да, Willow ни насочи към интересно нещо.
Има толкова много неща които са проявление на живота било цветя, било небе, било река, море въобще природата като цяло също е част от живота ни. Днешният ни забързан свят ни е отдалечил от природата, а това може да се разбира и като "отдалечихме се от нас"л

Отговори