Този път песимистичен нещастен опит...

Стихотворения,разкази,лирика,поезия,проза и други можете да "драснете" и тук
Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Този път песимистичен нещастен опит...

Мнение от Tea » ср дек 07, 2005 11:39

Казваш ми, че всичко ще се оправи. А знаеш ли колко е огромно това всичко? Всеки си има трески за дялане в дъската на живота си, а ако нямам и дъска? Трябва всичко отначало да градя. Но за да започна, трябва всичко да е чисто. Без спомени. Без познати, без мечти, чувства, копнежи, неволи, мъки… На чисто. До тук градих без основи. Как сега да посроя основите? Всичко ще рухне някой ден…защото е болезнено несигурно. Толкова за кратко. Едно влюбване, един копнеж, една безсънна плачеща нощ, едно сияйно лятно утро, един цял човешки живот дори не е и метър, отчетен от километража на съдбата…ще има ли разлика за този, когото не познавам, ако мен ме няма тук? Ще знае ли този някой колко ме е боляло? Ще търси ли и той отговорите, които не ми дават покой? Ще си приличаме ли поне малко? След сто години някой въобще ще знае ли, че там някъде, в един мрачен ъгъл на света, е имало едно момиче, опитващо се да намери някаква нужда да съществува? Търсещо края на нишката, за да започне да размотава заплетеното кълбо на живота си…
Някога ми казваше, че всичко ще се оправи. Поясняваше – “някой ден”. Колко много дни минаха…колко хора казваха същото, а после искаха да върнат мига, когато са го изрекли…Мина въпросният “някой ден”, за който ти говореше. Нищо не се случи през него. И още хиляди минаха – същите. Знаеш ли, този ден, в който всичко беше наред, беше деня, преди да се родя. От следващия нещата тръгнаха на зле. Всъщност и днес не е толкова лошо. Просто всеки следващ от тези проклети мои дни ще е малко по-…проклет от предишния. Съдба може би.

Това го писах преди няколко месеца...Не се получи нищо литературно издържано, но успях да излея това, което исках. Какво мислите за него? Само информативно мнение искам, и после може темата да бъде изтрита...Надявам се на никого дане подейства песимистично, приемете го като един вид "оплакване". Благодаря за вниманието предварително:)
Последна промяна от Tea на ср дек 07, 2005 12:04, променено общо 1 път.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср дек 07, 2005 11:57

Много съм впечатлена, харесва ми, защото е писано по сходен начин с моя, когато творя и някои от нещата вътре съвпадат с това, което аз бих написала. Браво! Много добро!
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » ср дек 07, 2005 12:04

Мерси за всичко:) За много добро не го смятам, но помага...ако не го бях надраскала това щях да избухна...или да се изпаря, знам ли...Отново благодаря:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср дек 07, 2005 12:08

Tea написа:Мерси за всичко:) За много добро не го смятам, но помага...ако не го бях надраскала това щях да избухна...или да се изпаря, знам ли...Отново благодаря:)
Нееее, не благодари, че се чувствам кофти ;] Благодари на себе си или на вашите или на Бог за таланта, който имаш да пишеш и да изразяваш емоциите, да ги предаваш по достъпен и дълбоко изразен начин.
И не разбирам, защо искаш да изтрием темата? Защото е песимистична ли? Ами къде пише, че трябват само весели теми..болката и нещастието са част от живота и от нас самите, а тук е мястото, където човек може да открие себе си. Така че нека обсъждаме и лошите работи, отрицателните емоции, проблема е никакъв. ;]
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » ср дек 07, 2005 12:15

Талант ли? Хаххаха...не е до таланта, всеки може да пише, стига да чете достатъчно, да има желание и емоция. Исках темата да бъде изтрита за да не натрапвам присъствие, понеже иначе ако ме оставите без контрол мога да наводня хубавичкото форумче със всякакви мои драсканици и още по-нещастни опити:) Шегувам се де. Поласкана съм страшно много от отношението ти към мен и вниманието ти. Да знаеш че не съм го засужила чак толкова:) И отново въпреки всичко благодаря:)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср дек 07, 2005 12:20

Tea написа:Талант ли? Хаххаха...не е до таланта, всеки може да пише, стига да чете достатъчно, да има желание и емоция. Исках темата да бъде изтрита за да не натрапвам присъствие, понеже иначе ако ме оставите без контрол мога да наводня хубавичкото форумче със всякакви мои драсканици и още по-нещастни опити:) Шегувам се де. Поласкана съм страшно много от отношението ти към мен и вниманието ти. Да знаеш че не съм го засужила чак толкова:) И отново въпреки всичко благодаря:)
Абе стига си ми благодарила бре :} Неудобно ми става! ;] А това, че всеки може да пише..хмм не мисля :} има хора, които не могат да изразят това, което искат, нямат чувство за рима и т.н Това наистина си е талант
и давай, наводнявай форума с такива излияния (така ли се пише :})е, не чак flood ;] но побликувай, нищо не пречи, ще се отрази добре на форума
А също така още нещо за творбата ти - `След сто години някой въобще ще знае ли, че там някъде, в един мрачен ъгъл на света, е имало едно момиче, опитващо се да намери някаква нужда да съществува?` ей това ме уцели право в душата, много близко го чувствам
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » ср дек 07, 2005 12:24

Изчервих се ся...а колкото до съществуването - щом ни има, начи има смисъл. Поне аз така се оправдавам, когато съм в добро настроение. Когато съм в лошо, си мисля, че вероятно и съдбата допуска грешки, както най-вероятно е сгафила много лошо и с мен:)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср дек 07, 2005 12:27

и аз често казвам това..и после се чувствам като неблагодарница спрямо Бог и ми става гадно :( и си мисля, че струвам повече от това, за което се възприемам..друг път нищо не може да ми попречи да се чувствам и като нищожество..но аз съм човек на крайностите, казвала съм го..
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » ср дек 07, 2005 12:32

В крайностите няма абсолютно нищо лошо, мен ако питаш. Не се чувствай виновна пред когото и да било. Ти си нормално мислещо същество, а ние не живеем в средновековието и можем да изразяваме мнението си.

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » ср дек 07, 2005 14:05

Tea написа:Изчервих се ся...а колкото до съществуването - щом ни има, начи има смисъл. Поне аз така се оправдавам, когато съм в добро настроение. Когато съм в лошо, си мисля, че вероятно и съдбата допуска грешки, както най-вероятно е сгафила много лошо и с мен:)
За какъв смисъл си говорим.Боже,ама човешкия живот е най-безсмисленото нещо на света.Или може би смисълът е да градим,градим...и накрая някой умник да срине всичко с една дума и ние да се гърчим докато гледаме как сътвореното от нас изчезва...И после пак почваме да градим и да очакваме следващият да се погаври с нас...Хората са лоши,отвратителни,надменни,зли...Срам ме е че съм човек вече.Та ние(хората) нищо не правим или по-скоро умело разрушаваме даденото ни от природата...Това определено няма смисъл...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет дек 08, 2005 1:47

Willow написа:
Tea написа:Изчервих се ся...а колкото до съществуването - щом ни има, начи има смисъл. Поне аз така се оправдавам, когато съм в добро настроение. Когато съм в лошо, си мисля, че вероятно и съдбата допуска грешки, както най-вероятно е сгафила много лошо и с мен:)
За какъв смисъл си говорим.Боже,ама човешкия живот е най-безсмисленото нещо на света.Или може би смисълът е да градим,градим...и накрая някой умник да срине всичко с една дума и ние да се гърчим докато гледаме как сътвореното от нас изчезва...И после пак почваме да градим и да очакваме следващият да се погаври с нас...Хората са лоши,отвратителни,надменни,зли...Срам ме е че съм човек вече.Та ние(хората) нищо не правим или по-скоро умело разрушаваме даденото ни от природата...Това определено няма смисъл...
Ти знай за себе си, че си добър човек, не можем да променим всички..жалко е наистина, че все повече хора губят човешкото, но има и такива като нас, които се опитват да го запазят...
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет дек 08, 2005 20:23

Black^Dead^Empty^soul
Ти знай за себе си, че си добър човек, не можем да променим всички..жалко е наистина, че все повече хора губят човешкото, но има и такива като нас, които се опитват да го запазят...
По-лесно ли ще ти е да го загубиш? За някои неща изборът е предопределен.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет дек 09, 2005 12:28

Vassil написа:
Black^Dead^Empty^soul
По-лесно ли ще ти е да го загубиш? За някои неща изборът е предопределен.

не мога да определя лесно или трудно..мисля, че е невъзможно да го загубя. Просто съм минала доста неща, които смея да нарека изпитания, но човещината не е погубена. Тук може би дискусията би трябвало да се преплете с егоизма, всеотдайността, съчувствието..многото характерни черти и противоположности на човещината, но засега няма да го обсъждам подробно. Като че ли всеки човек е добър и това, че в нашите очи е лош всъщност се дължи на фактът, че е сляп (метафорично), че няма правилната ценностна система..и други фактори. Но наисна много ми се иска хората да бяха поне малко по-добри.
Изображение
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пет дек 09, 2005 15:16

Някой хора са по-силни от другите или нещо ги е направило по-силни,тези хора трудно се предават...понякога просто трябва да избираме лесния или правилния път и ако нямаме сили да се борим избираме лесния...Зависи от самия човек
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пет дек 09, 2005 18:27

На мен лично ми се падна удоволствието да се родя невероятно слаба и безволева личност, но когато животът те поучука и понатърти решаваш да заякнеш. Никой не може просто така да избере лесния или трудния начин. Тогава нямаше да има труден, не мислиш ли? Винаги има някакви обстоятелства, които те подтикват да направиш нещо и предизвикват избора. Правилен избор няма. Има направен избор. иди го промени после. И какво ако е бил грешния избор? Май няма такова значение. Объркано стана...доста даже...основната ми идея е, че не е толкова лесно да избираш, дори и да си достатъчно силен. Това е:)

Отговори