Вашите страхове

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
Eos_f
Яко в играта
Регистриран: нед дек 11, 2005 2:34

Re: .............

Мнение от Eos_f » чет яну 26, 2006 18:03

Black^Dead^Empty^soul написа:
dream_live написа:Понякога се струпва лоши и пак лоши неща, но и едно хубаво нещо да ти се случи си даваш сметка че си е струвало да превъзмогнеш лошите.
да - точно, и при това ще оценим добрите моменти по-реално, на фона на лошите, които сме преживели.
тук ще вмъкна една мисъл:"На този свят няма нито щастие,нито нещастие,има само сравняване между едно сътояние и друго;само който е изпитал безграничната злочестина,може да изпита безграничното щастие."
Cogito ergo sum

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

..................

Мнение от dream_live » чет яну 26, 2006 19:05

Много се надявам да си прав.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед мар 05, 2006 1:15

Как би се променил живота за вас ако преодолеете този страх? Ами всички страхове? Какво бихте направили?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед мар 05, 2006 1:21

Vassil написа:Как би се променил живота за вас ако преодолеете този страх? Ами всички страхове? Какво бихте направили?
нямаше да съм човек..няма безстрашен човек
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » нед мар 05, 2006 1:22

За целта на лабораторните изследвания ще приемем, че има тогава какво бихте правили?

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » нед мар 05, 2006 18:05

Vassil написа:Как би се променил живота за вас ако преодолеете този страх? Ами всички страхове? Какво бихте направили?
Замислих се ако не ме беше стах от нищо как бих се чувствала...Ами дори не мога да си го представя...
Ще мисля още и ако измисля пак ще пиша...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед мар 05, 2006 20:08

Vassil написа:За целта на лабораторните изследвания ще приемем, че има тогава какво бихте правили?

Аз смятам, че тогава би настъпила пълна анархия между хората..най-малкото никой няма да има страх от закона. Но това е само 1 процент от всичко, което ще се промени.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср мар 08, 2006 2:50

Black^Dead^Empty^soul

TheUnforgiven написа:
За целта на лабораторните изследвания ще приемем, че има тогава какво бихте правили?

Аз смятам, че тогава би настъпила пълна анархия между хората..най-малкото никой няма да има страх от закона. Но това е само 1 процент от всичко, което ще се промени.

Т.е страха крепи обществото?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср мар 08, 2006 13:36

Vassil написа:
Black^Dead^Empty^soul

TheUnforgiven написа:

Т.е страха крепи обществото?
нее, съвсем не, аз съм адски далеч от тази мисъл. Въпреки, че има нещичко вярно. Погледнато така, че всеки живее в определени граници, има права, които се простират до това или онова ниво. Винаги има `по-висш` в йерархията от теб и на теб ти е отредено да си правиш това и онова в определените граници..но ми се струва, че аз самата се отдалечих от смисъла на темата. трябва да помисля още по този въпрос.
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср апр 26, 2006 20:43

След като прочетохте всичките мнения и те улегнаха...Страхът добър ли е или лош за вас -накъде накланя везните? Наред с лошите му страни кои са положителните според вас?

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » чет апр 27, 2006 8:56

Vassil написа:След като прочетохте всичките мнения и те улегнаха...Страхът добър ли е или лош за вас -накъде накланя везните? Наред с лошите му страни кои са положителните според вас?
Според мен страхът не ми вреди ако е в "умерени количества",но когато се превръща в параноя не е особено приятно...и все пак мисля,че е добре да те е страх поне малко от нещо,нали знаете "Страх лозе пази".Когато ме е страх съм по предпазлива и обмислям повече нещата които върша...Пък и човек без страхове няма,така че и да мисля,че страхът страшно много ми вреди(което понякога се получава)най-вероятно е да си остана с мисленето(все ще ме е страх от нещо,не мисля че е възможно да преодолея абсолютно всичките си страхове).
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

.....................

Мнение от dream_live » вт май 02, 2006 16:23

Дали е добър или не, не се знае, но почти всичко се крепи на него...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет юли 14, 2006 23:05

Страхът е добро качество понякога. Той е първично усещане и инстинктивно ни предпазва от неща, които разума е пропуснал да отчете като нередни.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
youkai
Новак
Регистриран: пон сеп 11, 2006 22:39

Мнение от youkai » вт сеп 12, 2006 0:35

страх ме е от староста
найстина изпитвам много силен страх от това как ще се чувствам знаейки че животът ми вече е на 3/4 и края идва
всеки ден преди да си легна си шепна името на момичето което обичам (МАрия)и като се замисля че се отдалечаваме все повече един от друг и един ден ще сме толкова различни че няма дори да се познаем...незнам може би ви се струва тъпо не очаквам някои да ме защити можете да ми се смеете дори просто за мен това е реален страх.....
страх от тъмното ми се вижда доста отдалечено нещо....явно не съм наред :)

а иначе мног ме е страх от онази лелка която в момента седи зад мен с нож в ръка и шепне някакви странни думи дали ми мисли злото???едното и око обаче го няма ужас.....
Последна промяна от youkai на вт сеп 12, 2006 1:02, променено общо 3 пъти.
"Сърце ми в полето душа по земята
де че ми бегаш я съм съдбата
Умо ми у пришка език във юмрука
мама ти мръсна ела ми тука!"

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт сеп 12, 2006 0:39

youkai написа:страх ме е от староста
найстина изпитвам много силен страх от това как ще се чувствам знаейки че животът ми вече е на 3/4 и края идва
всеки ден преди да си легна си спомням имената на хората които обичам и при мисълта че един ден ще загубя всички и просто ще се изпаря и никога повече няма да мога да живея е това е за мен страха всичко друго е просто като детска приказка.....
най-лошото е, когато душата ти е млада и жадна за живот, а е затворена в тялото на възрастен човек, към края на своя земен път... но това е редът на нещата, болката и смъртта са част от пейзажа :smt113 :smt127 :cry:
Изображение
Изображение

Отговори