Вашите страхове

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пон окт 15, 2007 22:14

От ранно детство. Умствено са слаби и лесно се чувстват несигурни от непознатото. Травма от детството най-сигурно ще повлияе на човека. С възръстта ставаме по-смели, по-сигурни в себе си, и шансът някаква травма да ни накара да се страхуваме от нещо е по-малък.
No faith, only the power of will
Изображение

вельо
Търсещ
Регистриран: ср окт 17, 2007 0:32
Контакти:

Мнение от вельо » ср окт 17, 2007 2:26

Страхът е чуство което се създава у хората когато те милсят че нещо ще ги нарани .. Т.е за да може човек да спре да се страхува от нещо той трябва да не го вижда като реална заплаха .Някои страхове са хронични и предизвикани от травми в детството .Единственото им преодоляване е чрез подходящия подход .Нито чрез излагане пред побойника (давам пример ) ,защото един вероятен неуспех може да направи нещата по зле ,но не и със бягство .Всеки страх си има корен ,причина и решението за преодоляването му зависи от тях и от самия човек .Човек трябва да знае какво е истинско за него ,защото човек със страхове е човек със съмнение или объркан ,или податлив на лъжи . Вярата е сред основните фактори за преодоляването на страховете !Който има вяра не се страхува .Да имаш вяра значи да вярваш в доброто и да го предпочиташ .Тогава вярвам няма да има паяци които да са толкова страшни .А хроничните страхове се преодоляват именно с вяра и упоритост и прецененост в действията .Можеби единствения страх който си заслужава е този който е насочен към това да не се вързваш на лъжи и злини и да не ги правиш ,но това не значи той да те обсебва...

Аз лично имах страх от доста неща ...Земетресенията например едва не ме доведоха до страхова невроза веднъж .Първия път когато почуствах такова нещо не можех да спа спокойно ..Беше много неприятно ,но със време разбрах някои неща и постепенно се пооправих . Последният път когато имаше такова нещо се постреснах малко ,но дотук приключи всичко .Напоследък единственото нещо от което се страхувам много е греха ,лъжата, мръсотията да се превърнат в нещо истинско ... но имам вяра и не вярвам в лъжи такаче това отпада кагато се позамисля в правилната посока .Донякъде ме е страх от височини и от разни насекоми .

Страхът и биологично чуство такаче всеки го има в някакви дози ама трябва да се контролиламе в това отношение .
^.^

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта
Регистриран: ср окт 03, 2007 13:29

Мнение от Eternal Dreamer » ср окт 17, 2007 9:52

Хм, това мнение много ми хареса! (:
вельо написа: Вярата е сред основните фактори за преодоляването на страховете !Който има вяра не се страхува .Да имаш вяра значи да вярваш в доброто и да го предпочиташ .Тогава вярвам няма да има паяци които да са толкова страшни .
Да, именно - вяра. Вярата е лек за всяка болест, Вярата е и Любов и Красота. освен това Вярата, не религията. (: Вярва ли, човек е силен - истинска вяра, мощна, безумна дори, безкрайна, вечна. (:
И препълнена със лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя как топи се като синя свещ нощта.
За да видя сън от лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя невидени досега неща.

вельо
Търсещ
Регистриран: ср окт 17, 2007 0:32
Контакти:

Добавка към* религия *

Мнение от вельо » ср окт 17, 2007 15:45

Религията не е лошо нещо ,НО без вяра не върши никаква работа . Затова хубава религия е тази коята е испълнена с много любов и добро и подтиква към вяра ! Единствена такава за мен си е Християнството ,но трява да се внимава с тълкуването му ,защото човек може да се обърка ако не го търлува със същина на добро ... Тогава се получават такива какафонии че не ми се коментира до какви мисли можем да се доведеме ..

Дамм в тоз комент съвсем се отклоних от темета за страха обаче :lol: :lol: :lol: сорри :oops:

Можеби няма да е лошо да се пусне и още една тема за страха в форума . Например : Как да преодоляваме страховете си ? Защото със сигорност това е доста важен въпрос !
^.^

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Re: Добавка към* религия *

Мнение от Gab4o » ср окт 17, 2007 20:35

вельо написа:Религията не е лошо нещо ,НО без вяра не върши никаква работа . Затова хубава религия е тази коята е испълнена с много любов и добро и подтиква към вяра ! Единствена такава за мен си е Християнството ,но трява да се внимава с тълкуването му ,защото човек може да се обърка ако не го търлува със същина на добро ... Тогава се получават такива какафонии че не ми се коментира до какви мисли можем да се доведеме ..

Дамм в тоз комент съвсем се отклоних от темета за страха обаче :lol: :lol: :lol: сорри :oops:

Можеби няма да е лошо да се пусне и още една тема за страха в форума . Например : Как да преодоляваме страховете си ? Защото със сигорност това е доста важен въпрос !
ами заповядай - пусни, макар и в тази да сме го дискутирали
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет окт 18, 2007 9:10

gorski_
От ранно детство. Умствено са слаби и лесно се чувстват несигурни от непознатото. Травма от детството най-сигурно ще повлияе на човека. С възръстта ставаме по-смели, по-сигурни в себе си, и шансът някаква травма да ни накара да се страхуваме от нещо е по-малък.
Не е случайно, че психолозите почват от да човъркат. Затова не е лесно да си родител то е огромна отговорност.

Към вельо и останалите - пускайте смело дори сега да сте се регистрирали преди минути, ако нещата не са наред ние ще помогнем и коригираме. :smt129

Отговори