Вашите страхове

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Вашите страхове

Мнение от Gab4o » вт дек 06, 2005 2:34

От какво ви е страх...
говоря от дребни неща като това да спиш на тъмно до това да те гони шизофренията например..
ако искате споделете
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » вт дек 06, 2005 22:29

Като бях малка имах панически страх от тъмното,ама една вечер избягах от вкъщи и много ме беше страх(помня че беше пълнолуние и това подсилваше страха),но после ми мина и осъзнах че не е толкова сташно.Сега пак ми е по-добре да спя на мека светлина ,но вече не ме е страх от тъмнината :D А на моменти като ме обземе параноята направо се збърквам и сякаш нарочно всички трилъри дето съм гледала ми минават през главата...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » ср дек 07, 2005 11:20

Аз преди имах страх от високо. Предизвиках го преди няколко години, като се качих на покрива на 14-етажния ми блок. Почти умрях от страх, но в мига, в който си провесих краката надолу страхът изчезна. От тъмно още ме е страх:) Друго...страх ме е да говоря пред много хора, започвам да заеквам даже...а, имам и малка фобия от разни малки предмети - карфици, игли...незнайно защо...нали се сещате за сглобяемите играчки от шоколадовите яйца? Незнайно защо изпитвам невероятен страх от частите им...е, всеки си има странности. Само още нещо - най-много ме е шубе от коне:) Това е:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср дек 07, 2005 11:47

Tea написа:Аз преди имах страх от високо. Предизвиках го преди няколко години, като се качих на покрива на 14-етажния ми блок. Почти умрях от страх, но в мига, в който си провесих краката надолу страхът изчезна. От тъмно още ме е страх:) Друго...страх ме е да говоря пред много хора, започвам да заеквам даже...а, имам и малка фобия от разни малки предмети - карфици, игли...незнайно защо...нали се сещате за сглобяемите играчки от шоколадовите яйца? Незнайно защо изпитвам невероятен страх от частите им...е, всеки си има странности. Само още нещо - най-много ме е шубе от коне:) Това е:)

е, ако все още имаш страх от високото, качи се на кулата в СофияЛенд :}
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » ср дек 07, 2005 11:50

А, на кулата си имам рекорд - 7 поредни пъти без да слизам:) Блока беше по-голямо предизвикателство - по висок и без предпазен колан. Скоро ще покоря Витиня с бънджи, само да се постопли...Всичко в името на страха и себедоказването:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср дек 07, 2005 12:04

това ми напомня за предаването `Страх` (Fear Factor), което даваха преди година-две по Нова Телевизия..имаше доста шокиращи предизвикателства или пък по-скоро шокиращи бяха реакциите на участниците..доста се отказваха в началото, други издържаха донякъде, а трети се пребориха с всичките си страхове.
Гледала съм предаване, мисля че беше по някое от Дискавърите, където човек с панически страх от паяци си пъхна ръката в аквариум с тарантули ако не се лъжа..или една жена, която не успя да докосне..хм..какво беше..е сега ще ви излъжа, но не е това интересното..и тя имаше страх от дадено създание, но с всеки см, с койно се приближаваше започваше да плаче все по-силно и да изпада в паника, накрая не успя и щеше да припадне.. както и при другия вид страх - като този от тъмното - някои хора не го преодоляват и доживот си спят на нощна лапма или пък коридора е запален...
Дали нашите страхове се дължат на травма в детството (много филми гледам :D не, сериозно питам) , от какво произлиза въобще страхът?
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » ср дек 07, 2005 12:11

Определено се предизвиква от нещо, тва е сигурно. Аз поне знам сичките ми страхове на какво се дължат. Обаче повечето хора ги е страх от разни насекоми например, без особена причина. Познавам много такива. Иначе от тъмното при мен е именно заради гнусна случка в детството. От високото също. Конете са ми голям страх заради сън преди няколко години, който после за малко да стане реалност:) Но има полза и от страхове, стига да не прерастват във фобии...

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » ср дек 07, 2005 14:24

Да наистина за всеки страх си има причина,много е важно да намерим причините за страха си,защото така ще ни е по-лесно да го преодолеем.А понякога преодоляването на един страх поражда друг или други страхове...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет дек 09, 2005 1:55

Willow
А понякога преодоляването на един страх поражда друг или други страхове...

Кога?

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » пет дек 09, 2005 15:50

Ами не мога да го обясня за това ще дам пример със себе си.Страх ме беше от тъмното и като излязох вечерта и стоях на пейките преодолях страха от тъмнината,но едни пияни момчета ме стреснаха и от тогава не мога да вървя по пуста уличка сама,ставам като параноичка,мисля си че някой ме следи и ще ми направи нещо или някви такива

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб дек 10, 2005 0:22

Това пак ми изглежда като част от първият страх взаимовръзката е твърде голяма бих казал дори това е едно ниво по-нагоре по стълбицата. Трябва да си отговориш до каква степен това е част от здравият разум и сигурността.

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » съб дек 10, 2005 2:42

Ами мисля че в тея времена това е много реално...често чувам лоши работи по новините изнасилени и убити момичета и всякакви неща от които ми се гади направо.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб дек 10, 2005 13:38

Има една приказка, че ако те е страх от мечката не ходи в гората...но аз не съм и привърженичка..според мен трябва да се изправим срещу страховете си. Ако те е страх от тъмното спи на тъмно. Ако те е страх от `тартора` в класа ти, изправи се срещу него..
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб дек 10, 2005 23:26

Black^Dead^Empty^soul
Има една приказка, че ако те е страх от мечката не ходи в гората...но аз не съм и привърженичка..според мен трябва да се изправим срещу страховете си. Ако те е страх от тъмното спи на тъмно. Ако те е страх от `тартора` в класа ти, изправи се срещу него..

А правиш ли го ти лично?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед дек 11, 2005 1:44

Vassil написа:
Black^Dead^Empty^soul

А правиш ли го ти лично?

Предпочитам да не коментирам
Изображение
Изображение

Отговори