С какво ти помогна www.CrossroadBg.com?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет сеп 22, 2006 20:30

Willow написа:Странно но след като прочетох горното мнение на Black^Dead^Empty^soul изникна един въпрос в главата ми(няма нищо общо с мнението ама :smt102 ) ,та въпросът е: Как се променихте от както открихте този сайт?

опитах се повече да разбирам хората и да се замислям по-дълбоко над нещата, с най-различни гледни точки.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » вт сеп 26, 2006 0:08

"С какво ти помогна www.CrossroadBg.com? Отдавна съм разбрала, че човека не е център на вселената, нито аз, нито който и да е друг. Но всеки е посвоему значим. С няколко думи: "Откакто ви открих може би осъзнах една много малка, но значима истина, която досега ми се беше изплъзвала". Думите в кавички са лично мои, но истината си остава за мен. Всички вие които сте тук влизате в нея. Не е задължително човек да се конкретизира, след като множеството може да изцели, но може и да го отрече. В случая изцелението има особено значение и то като стойност, но не в пари.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед юни 03, 2007 14:11

помогна ми да следя развитието си и да виждам грешките си
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет дек 20, 2007 21:57

Помогна ми да разбера, че тук могат да влизат страшно много и страшно малко хора и в това да няма особена логика.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет дек 20, 2007 22:08

Все още не съм изчела всичко в сайта, това което прочетох ме обнадежди, че има един вид хора, които макар и да са на изчезване, все пак успяват да се впишат в това време.
За това с какво ми помогна, може би в известна степен в "сверяване на часовника" ми с този на други хора.
За вреда не мога да кажа, тъй като имам избор да чета или не - така, че ползата от сайта лично за мен е по-голяма от вредата. :D

Потребителски аватар
chamelion
Новак
Регистриран: пон яну 28, 2008 21:43

Мнение от chamelion » пон яну 28, 2008 22:46

Първо искам да "кажа" здравейте на всички. :)
Мнението ми не се вписва особено в темата, с оглед на това, че се регистрирах преди десетина минути, но все пак реших, че е удачно да се представя именно тук...Преди няколко дни ми трябваше тема от Античната философия, върху която да напиша курсовата си работа. Попитах Google, който пак знаеше всички отговори, и съсвсем случайно отворих www.crossroadbg.com. Разгледах сайта, избрах си тема ... и с това общо взето се изчерпват контактите ни :wink:
Това е моята своеобразна 2-ра среща със сайта, така че сами разбирате че не е имал време да ми навреди с нещо, но определено ми помогна в лутането из дебрите на Античното наследство :wink:
Да БЪДЕШ, а не да ИЗГЛЕЖДАШ...

Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ
Регистриран: ср яну 16, 2008 18:58

Мнение от Sarpuhi » вт яну 29, 2008 21:29

Аз пък писах реферат по немски на тема "Парапсихология" и попданх тук също чрез google и благодарение на това си допълвах разни работи...отбелязах си сайта да си разгледам някой път като имам време после се вдъхнових от някой мнения и реших, че просто и аз трябва да взема участие :lol: надявам се не за ужас на хората тук... :lol:
А иначе мисля, че това, с което най-много ще ми помогне форума, е възможността да обменям мисли с хора, които са по-помъдряли от мен, и да разбера как биха ме оценили хора само по това, което пиша, без знаят нито на колко съм години, нито как изглеждам и т.н.
А, бе интересничко е тук :D
Happiness is the skill to use your imagination properly!

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » чет фев 21, 2008 12:51

Сайтът като помощ и промяна.
Два хубави въпроса, на които може да се отговори след като измине немалко време от първото влизане в сайта. Спомням си шока от някои крайни изказвания във форума, които въпреки това впоследствие приех като друга гледна точка. Разбрах, че се нуждаем от чувство за перспектива, което ни помага да видим различните страни на нашето "Аз". Промяната у мен е свързана с усещането, че в общуването ние не сме отделни същества, а съставляваме едно цяло.
Започнах да ставам по- отговорна за своите действия и думи.

Потребителски аватар
Idea
Търсещ
Регистриран: ср сеп 10, 2008 18:33
Контакти:

Мнение от Idea » съб яну 31, 2009 7:54

Замислих се.. ;P
Кажи какво е красотата? Покажи ми знанията от извора на твоята душа. Обясни значението на безкрая. Ако можеш събери всичко това в една дума, наречи го любов и нека Тя грее винаги пред теб!

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » ср фев 04, 2009 21:18

Някои мисли и мъдрости доста ми допадат. Чета си ги понякога.
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » съб мар 21, 2009 11:52

Напоследък наистина оценявам форума по различен начин. Започна по-сериозно обсъждане на по-сериозни неща и ми допада. В това отношение форума е уникат, навсякъде другаде темите са условно понятие, което се третира просто като място да напишеш, че те боли глава например. Навсякъде ме залива чалга, комерс, кифли без мармалад и простотия. Тук ми е спокойно. Като вкъщи ми е. И когато се връщам след дълго оцъствие ми е гузно, но и хубаво, че най-после съм си у дома. Благодаря за което.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб мар 21, 2009 20:18

Както казват... Кучето скача според тоягата. В интерес на много от нас е тоягата да е по-високо и от това се печели мисля повече, но за това сте отговорни Вие.

Колкото и да се иска на администратори и модератори нещата да са различни, диктуващите това което се случва са хората и те правят нещата едни или други... всеки един.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет апр 23, 2009 22:00

В сайта има изключително богата колекция от мисли и афоризми и още редица стойностни неща, които ми напомнят при всяко влизане за ценните неща в живота, които са останали на заден план в забързаното ми ежедневие.
Мисля, че това е и една от идеите, да не забравяме, че истините които са казани от древните и по-съвременни мислители и умни глави са валидни и днес в човешките взаимоотношения.
А форума е интересно място, точно като кафене на кръстопът, разни хора разни идеали....
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет апр 24, 2009 10:48

Страхотно е това за кафето на кръстопътя! Браво, усещането е точно такова. Едно кафе, което всеки вижда по различен начин, като магазина от "Неизживени спомени" на Стивън Кинг:) И аз така го чувствам. Сутринта ми става по-различна, когато темите тук светят в оранжевичко. Хората тук ме карат да мисля, провокират ме, дразнят ме, радват ме, изнервят ме, разплаквали са ме страшно много пъти. Все едни такива дейности, които са ценни и важни. Ценя всяко мнение и отношение, независимо как ми действа. Харесва ми, че хората тук са други. Хората навън - в транспорта, улиците и реалните кафенета, в повечето случаи могат само да ме отчаят. Тук палитрата е по-пълна, тоест и хората са по-пълнокръвни и истински, макар и никога да не съм ги виждала. Това е ценното.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет юли 16, 2009 22:36

На какво ме научи.
И сайта и книгата "Блъг" и форума ми припомниха да пиша тук във форума и да казвам при разговор "на живо" нещата такива каквито са според мен.
Може би защото има една сентенция съм която съм пристрастена: Ако не знаеш какво да кажеш, кажи истината.
Естествено без да ми се сърди един или друг човек, четейки или слушайки това което казвам, принципно не ми е първа грижа дали някой се дразни или не от това което казвам, защото не лицемернича и не искам да ме приемат за нещо различно от това което съм.
В общи линии ме научиха да се ползвам от правото си на "свобода на словото", нещо което е изключително ценно за мен.
Заставам зад всяко свое мнение и съм готова да споря с всеки, който се опитва да ме манипулира.
:D И не на последно място ме научи на автоцензура.

И това само за година и половина престой тук.

Отговори