Смятате ли че умните хора са по-цинични?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук

Смятате ли че умните хора са по цинични?

Да
10
53%
Не
4
21%
Не зависи от това дали е умен или глупав
4
21%
Не знам
1
5%

Общо гласове: 19

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Смятате ли че умните хора са по-цинични?

Мнение от Vassil » чет дек 01, 2005 23:17

Мислите ли, че с увеличаването на разбирането на нещата, натрупване на знание и т.н се увеличава цинизмът на човек спрямо обкръжаващата среда?
До каква степен е добра наивността?
Какво мислите за тезата, че не глупавите, а умните хора (имат възможност) ще затрият света?
Е, стига толкоз въпроси... за момента
Последна промяна от Vassil на пон окт 29, 2007 13:21, променено общо 1 път.

test
Намиращ
Регистриран: ср ное 02, 2005 16:49
Контакти:

Мнение от test » пет дек 02, 2005 0:50

смятам, че умните хора имат едно желание да развият своята циничност. да станат добри. :) обаче, ако се стигне до едностранчивост, тоест да бъдат цинични през цялото време, без оглед на ситуацията. това е донякъде тъжно и жалко, защото говори за някакво вътрешно терзание, което те не са могли да преодолеят.

всичко е интересно, когато е с мярка.

test
Намиращ
Регистриран: ср ное 02, 2005 16:49
Контакти:

Мнение от test » пет дек 02, 2005 2:29

:) в училище имахме един такъв. умничък си беше, но много екстровертен. та някои по-умни от него му измислиха прякорите Чомба и Хвалипръцко.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет дек 02, 2005 2:39

Умните не парадират с това че са умни, не и ако наистина не и ако не познават нещо изоснови.

reslickade
Търсещ
Регистриран: ср ное 23, 2005 1:19
Контакти:

Мнение от reslickade » пет дек 02, 2005 3:05

подвъпрос (както обича да казва Админ-а)
Какво да разбираме под "умен" човек?

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » ср дек 07, 2005 11:55

Абе според мен ако си достатъчно умен няма да си циничен. Май отговаря и на двата въпроса. От друга страна за "умен" е сложно да се търси определение - дали си отличнок в училище, дали четеш много книжки, дали си професор, преподавател, лекар, адвокат...Има хора, дето цял живот не са умни. Има и такива, които с раждането си са. От тук идва един друг въпрос - можеш ли да станеш умен или се раждаш в едната крайност? А има ли среда? Средно - умен, полу-умен, любителски - умен...?:) Прекалявам вече май:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » ср дек 07, 2005 14:33

Аз мисля че има хора които се раждат умни,но повечето сами достигат до прозрението без да се се родили специални.А до колкото това колко е умен човек не мисля че може да има думи като средно - умен, полу-умен, любителски - умен и т.н.,защото няма скала на умност(няма и дума 'умност' ама както и да е :D ) и за това не можем да преценим степента на мъдроста на човека освен ако не го сравняваме с някой друг.
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет дек 09, 2005 12:19

Хех едни хорица все пак са измислили начин за степенуването на "умността"...нали знаеш, IQ тестове и всевъзможни подобни глупости...аз лично съм категорично против тия глупости, но...има ги, и дори има хора - работодатели и разни там специалисти, които разчитат на тях. Да, умен се раждаш. Или не. Но за съжаление няма как това да бъде проверено....
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пет дек 09, 2005 15:25

Да умен не е човекът с високо IQ има много хора отрасли в селца и не ходили на училище,които могат да ти кажат много повече за живота от колкото някой с много и най-различни дипломи
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб дек 10, 2005 0:31

Tea
Хех едни хорица все пак са измислили начин за степенуването на "умността"...нали знаеш, IQ тестове и всевъзможни подобни глупости...аз лично съм категорично против тия глупости, но...има ги, и дори има хора - работодатели и разни там специалисти, които разчитат на тях. Да, умен се раждаш. Или не. Но за съжаление няма как това да бъде проверено....
Според мен EQ(коеф. на емоционална интелигентност) е по-достоверен измерител според мен ако говорим въобще за измерители които могат да кажат нещо за човек след "няколко въпростчета"...

Human_Paun4o
Търсещ
Регистриран: нед дек 11, 2005 23:15

Мнение от Human_Paun4o » нед дек 11, 2005 23:23

Циничността за мен е добродетел,само умни хора могат да бъдат цинични,но не означава,че всички са такива... :roll:

Human_Paun4o
Търсещ
Регистриран: нед дек 11, 2005 23:15

Мнение от Human_Paun4o » пон дек 12, 2005 16:20

Защото...ами да си призная не мога да дам точен отговор,но тя ти дава сили,прави те независим и тн,ако не си такъв,няма да знаеш отговора :wink:

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт дек 13, 2005 15:06

Реших се да се намеся на по-късен етап,нека сега да е този етап. Аз съм за това, че умните хора са по-цинични. Много от илюзиите падат, често отива към атеизъм и т.н. . Друго специфично за умните хора, често/не винаги/ те са по-далеч от останалите на по-ранен етап и не развиват емоционалната си интелигентност(някои не умеят и да общуват пълно). Имало е много умни хора които не са били такива Айнщайн е пример(него визират като такъв също) той е бил религиозен.Разбира се визирам малко от тези хора.
Тук говорех за общото понятие ум(взимайки впредвид академични знанич от училища и университети), но не е само той както казах по-горе. От друга гледна точка може да се наложи хипотезата- умът е като парите/пак хипотеза/ няма да излезе нищо по-различно от заложеното просто ще излязат нещата които до сега не е имало възможност да се правят.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед дек 25, 2005 4:57

е аз не съм цинична много много.. тъпа ли съм сегааааа :D :D :D
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

.............

Мнение от dream_live » нед яну 22, 2006 22:28

По-скоро е обратното, всеки ден можем да се убедим в това като се повозим градският транспорт или се разходим по улиците. Умните не са по-цинични.

Отговори