Относно "Блъг"

Когато има нерегламентирани боклуци или мнения трябва да се почиства-няма как...
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет яну 26, 2007 15:41

Въпроса не е в това, че темите ти са неудобни, нито че мнението ти е различно. Точно обратното. Не си ли се замисляла, че мнението е именно като масовото. Аз не виждам нищо различно.
Но по-добре да не следвам примера ти да си оставям личните съобщения по форума.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » пет яну 26, 2007 17:23

Gab4o написа:Въпроса не е в това, че темите ти са неудобни, нито че мнението ти е различно. Точно обратното. Не си ли се замисляла, че мнението е именно като масовото. Аз не виждам нищо различно.

Без коментар.
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Контакти:

Блъг/Празници

Мнение от arlina » пет яну 26, 2007 17:40

Ето, че вече имам коментар. По темата "Празници". Нека я разгледаме хронологично. Първо ставаше дума за постите. Какво са постите? Достатъчно дълго време лишаване на организма от жизнено важни за него вещества. И тъй като ние нямаме културата на хранене, вместо да се възползваме пълноценно от постите, за да пречистим максимално организма си, ние започваме да се тъпчем с хляб, картофи, ориз и подобни храни. И какво се получава? В продължение на сума ти време тъпчем организмите си с въглехидрати, които след това се превръщат в глюкоза и след това какво? Последно се превръщата в мазнини. Тъпчейки се с въглехидрати, лишаваме организма си от така ценните за него протеини. А както знаем много добре (поне така се надявам) мускулите се хранят с протеини. Не си мислете, че отричам вегетарианството. Но както казах по-горе, има си култура на хранене. Дори и чрез вегетарианство можем да си набавяме необходимите протеини, но малко са хората, които знаят как.
Та какъв е извода от до тук написаното? По време на пости хората вместо да пречистят организмите си, ги товарят с вредни вещества! Вместо да се пречистим ние се тровим!

Преминаваме към следващия момент от темата. Наистина, защо правим подаръци само при повод? Защо трябва да има празник, за да кажем на някого, че го обичаме? Или се успокояваме с мисълта….той (тя) си знае, не е необходимо да му (и) го напомням непрекъснато. В същото време човекът до нас има нужда именно от това, но е достатъчно тактичен, за да не ни го каже (покаже).
Според мен най-ценният подарък е подаръкът без повод. Най-ценният подарък е не най-скъпоструващият, а този, който се прави от сърце. Този, в който е вложена умисъл, този, който носи послание.
Ще кажете „Не е необходимо да му (и) подарявам нещо за да му (и) покажа, че го обичам.” Да, има истина и в това. Но замисли се, откога не си виждал (а) онова прекрасно изражение, предизвикано от неочакваната изненада? От усещането, че днешният ден, макар и без повод, е по-специален от вчерашния? Замисли се…
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет яну 26, 2007 17:55

arlina написа:
Gab4o написа:Въпроса не е в това, че темите ти са неудобни, нито че мнението ти е различно. Точно обратното. Не си ли се замисляла, че мнението е именно като масовото. Аз не виждам нищо различно.

Без коментар.
`без коментар` е равносилно на поредното лично съобщение, както и това, което пиша в момента за да ти го обясня. ЛС неслучайно са си ЛС
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Контакти:

Мнение от arlina » чет фев 01, 2007 1:20

За думите
<V>цензурирано от Vassil </V>

Да, думите са звукове. Да, ние изразяваме мислите си чрез звукове. Благодарение на факта, че някога някой е измислил ПИСМЕННОСТТА и ЕЗИКА. Ако не беше този някой, нямаше да съществува този сайт, този форум, нямаше да има телефони, телевизия и какво ли още не - ако започна да изброявам всичко ще трябва да пиша поне 100 часа само по тази тема. Комуникацията ни щеше да се свежда само до нечленоразделни звуци и жестове.
А кой ти знае пък - може би вече щяхме да сме стигнали до такова голямо развитие на мисълта, че да контактуваме чрез мислите си. Без дори да е необходимо да издаваме каквито и да е звуци. Да си влизаме в главите един на друг, да разбираме мислите си.
Вие кой вариант предпочитате?

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср апр 25, 2007 22:46

arlina
...
Вие кой вариант предпочитате?
Аз предпочитам да се веселя с коментари на блъговете си и да видя как са се разбрали. :lol:
Не съм имал впредвид това. Някой ден може и да са разширени и да напиша какво съм имал впредвид но няма да е Free за разлика от тук. Перфектно ми е ясно че изреченията са сложни за разбирате, мисълта бяга на моменти, но си има идея и аз си знам каква е. 8)

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » чет апр 26, 2007 8:58

Vassil, хубаво си е да знаеш идеята си:) Не всеки може да си го позволи:) Но да ти кажа право, дори и другите схващат основната идея, но предполагам, че повечето леко се стряскат от същността на тази идея. Харесва ми, че навсякъде има белег от някакъв гняв, всеки те кара да ровиш в дълбокото, където по принцип не искаме да стигаме. И то само защото там, вътре в нас, има разни неща, от които самите ние се страхуваме. Блъговете предизвикват на дуел тези наши страни. според мен би било върхово постижение дори един човек да се опита да се пребори с тези неща, които го плашат, в самия него.
Би ми било интересно да науча дали някой се е замислил по-дълго върху нещо, дали някой е променил нещо... Иначе поздравления, почти не познавам хора, които да въздействат по този начин чрез словата си.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » чет май 24, 2007 19:49

Ехаа
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » вт дек 25, 2007 15:17

От това което съм прочела до сега в Блъгове.
Допаднаха ми За пътя, За търпението, За думите, Добро, Зло
Защото предизвикват
:?: :!: :idea: :o :P :wink: :D , :shock: и още много емоции и "мозъчни атаки". И приемам и отхвърлям и не разбирам някои от тях.
В природата на човека е заложен принципа за привличането на сходните мисли. Те са веществени реалности все пак и можем да ги запазим или изхвърлим. И е добре, че има къде да се прочетат поднесени по различен начин.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт дек 25, 2007 15:42

Когато въвеждах коментарите в сайта най-притеснен бях за блъговете. Това е сравнително малко коментирана секция, което е и добре и зле. Единствено аз нося отговорност за нея и навътре взимам всеки кометар.
Човек по природа е субективен и аз смятам, че истински разбралият ги независимо приема или отхвърля малко или много да се замисли. Когато това стане, аз съм постигнал целта си. Дали съм си играл с думите, дали просто съм се веселил и гледал липсата на реагиране или обратното, това е без значение. Дали съм казал нещо за да видя коментар или просто съм нахвърлял мисли, това може би малцина ще разберат, но ще се радвам да са помогнали дори на малцина да разберат живота около себе си по различен начин и да изследват душевноста си по различен начин.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет апр 04, 2008 11:10

http://www.crossroadbg.com/izvyn_liniya....html
Впечатли ме като го прочетох. Написано си е ясно и истинско. Хареса ми заради посланието което носи. :smt134
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Заключена