Вярвате ли на хора които предсказват бъдещето?

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Вярвате ли на хора които предсказват бъдещето?

Мнение от Vassil » пет сеп 24, 2010 16:33

Астролози, ясновидци, гадатели, врачки... Кафе, карти, карти таро, боб, хиромантия(гадаене по ръка), номерология, домино и т.н. Методи има много. Вярвате ли в тях, ако да в кои? На кои хора можете да се доверите - Ностардамус, Ванга, хората от предаването "Ясновдици.... Алена :)? Искате ли да ви прескаже някой бъдещето?

Всичко което ви вълнува както и относно тези въпроси горе както и други неща в темата ще се радвам да обсъдим.
Последна промяна от Vassil на съб сеп 25, 2010 6:15, променено общо 1 път.

Husalen
Търсещ
Регистриран: пет сеп 17, 2010 23:18

Мнение от Husalen » пет сеп 24, 2010 20:44

Ъм.. аз вярвам защото са ми познавали, но има доста хора, които са добри в разгадането на хората и започват или да си вярват в "дарбата" или да залъгват хората, че я имат.
А дали обичам.. бих казала, че не.
Наистина има страшно даровити хора, но в днешно време трудно се разбира кои са.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пон сеп 27, 2010 9:15

Лично не вярвам на ромките на улицата и гледам на бързо да ги разкарам без излишни деликатности за да не ми губят времето.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » ср сеп 29, 2010 0:15

Има неща, които са суеверия и безкрайно ме озадачават, но интуитивно им се доверявам, защото съм се убедила, че е така.
Имам в пред вид баячките и уроките, леенето на куршум, безконтактните масажи. Все неща които вършат работа, но няма формули, аксиоми и теореми, които да разкриват как действат.
Имам хороскоп правен от астролог, но в него повече се визира животът ми като цяло, не с точни предсказания, че на тая дата ще ми се случи еди какво си, а за различните аспекти с които ще е белязан. По принцип го приемам на около 60% за верен, защото вярвам, че всичко във вселената е свързано и оказва влияние на живота ни.
Не вярвам на случайни врачки, но съм склонна да вярвам, че Нострадамус и Ванга са предсказали в по-голям процент бъдещи събития от много други гадатели.
В общи линии вярвам, че има хора които имат "шесто чувство". Ако познавам такъв ще му се доверя.

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » съб фев 19, 2011 17:44

Смятам ,че има хора които имат тази способност, но също така смятам,
че повечето които претендират да имат тази способност са
мошеници.
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет фев 24, 2011 1:28

Мисля си, че принципно сами си ковем съдбата и можем да си предсказваме дори в по-далечен план какво ще ни се случи напред във времето, без да прибягваме до услугите на врачки.
Но пък ми е интересно, поне за нас тук в БГ, защо с врачуване се занимават масово циганки и хора, които изглеждат първични. И въпреки, че дори от пръв поглед си личи, че тяхната интелигентност е под въпрос, много хора им се доверяват.

Отговори