Искали ли сте прошка когато човека отсреща е бил виновен?

Пътя се раздели за добро или лошо... Ти по кой пое?
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Искали ли сте прошка когато човека отсреща е бил виновен?

Мнение от Vassil » нед апр 18, 2010 19:57

Как си обяснявате такова поведение? Правили ли сте такъв компромис? Ако да какви са били последствията? Струваше ли си?

ely82
Тишина
Регистриран: ср юни 23, 2010 9:12

Мнение от ely82 » ср юни 23, 2010 9:15

Здравей, аз съм нова тук...Всъщност чета ви отдавна...Твоята тема ме провокира да отговоря, а виждам, че само аз ще се престраша. Отговорът ми е ДА. Искала съм прошка, когато човекът отсреща е бил виновен. Получих удовлетворение, спокойствие и самата аз простих...Последствията...разделих се с този човек. И пак ДА.Струваше си.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб юни 26, 2010 14:11

Ето някой с една идея по-откровен пред себе си, може би и пред околните...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет сеп 30, 2010 13:20

Да правил съм го. Направих го защото приемах този на който се извинявах за най-добрия приятел който съм имал. Човека отсреща продължи да си прави същите тъпотии и му отговорих с това който той беше направил преди това. Не си разбра грешката. Не ме интересува дали някога ще разбере. В крайна сметка това си е негов проблем, а не мой. Други подробности е излишно да споменавам.
Струваше си защото сега знам защото дори да не ми е безразличен като човек да знам, че с него не искам да имам нищо общо. В резултат на прекъсването на тия отношения намерих други хора с които да работя, да комуникирам и да се развивам.

offf ...
Мярвал се
Регистриран: чет дек 09, 2010 12:21

Мнение от offf ... » чет дек 09, 2010 13:24

Чудесна тема и аз съм го правил за да покажа грешката на човека срещу мен , но чак да получа одовлетворение от това не дори малко унижение от този компромис ... Такива действия се приемат тогава когато дъжим/обичаме човека срещу себе си и в повечето случай се унижаваме за да му покажем грешката си .

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет дек 10, 2010 11:35

offf ... написа:Чудесна тема и аз съм го правил за да покажа грешката на човека срещу мен , но чак да получа одовлетворение от това не дори малко унижение от този компромис ... Такива действия се приемат тогава когато дъжим/обичаме човека срещу себе си и в повечето случай се унижаваме за да му покажем грешката си .
Да има си го и момента с унижението от компромиса. Трудно е да покажеш на някого грешката му. Дори да изкопираш в някаква степен неговото поведение от преди това е много вероятно да не те "мери със същия аршин", както мери себе си.

При всички положение не говорим за натриване на носове, а за реални резултати. В крайна сметка това което може да се извлече при лошия случай в крайна сметка е да разбереш, че по тоя начин няма да стане или съвсем да се отсвирите (това не е генерален извод, а по-скоро лични наблюдения за негативните случаи).

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб яну 15, 2011 1:21

Не съм искала прошка от човек, който явно е бил виновен.
И не мисля, че някога ще го направя. Предполагам, че за мен е въпрос на принцип в общи линии всеки да си отговаря за вините.
Вероятно това е по-приемливото за мен поведение. Не, че ще се претоваря ако поема "вината" на другия, дори бил той и най-любимия сред любимите ми приятели.
В крайна сметка една такава постъпка би ме променила в посока, която някак не ми допада.
Не искам нито някой да отговаря за мойте вини, нито пък обратното.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб яну 15, 2011 20:51

Съвсем не говорим да му носим вината кармата и точно за тая грешка да се извиняваме която друг е сторил. По-скоро идеята да направим мост и да простим поради една или друга причина. Ако не друго в крайна сметка да се види до къде още може да "избие" направеното до момента.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед яну 16, 2011 18:20

Пак разсъждавайки през моята призма бих казала, че в крайна сметка, ако другият е разумен и преценява по подобен начин, като мен, ще се обиди от това аз да му се извиния за негов гаф.
Самата ситуация предполага някак да се случи пукнатина в отношенията. Може би затова не мисля, че за мен и приятелите ми това може да е нормално поведение.
Но пък, ако нещата се свеждат до това той/тя да не се изложи много пред даден човек на когото държи, може и да ми се случи за в бъдеще.
Извън тази ситуация ми се е случвало някой да направи опит да си измие ръцете с мен, нещо което ме вбесява, но обикновено потушавам ентусиазма им било с шеговит тон или директно с истината. Гадно е да виждаш, колко е глупав някой който се опитва да се измъкне от ситуация по всякакъв възможен начин и да пренесе проблема другаде.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон яну 17, 2011 0:38

Определено не визирам някой да си измие ръцете с теб. Говорим за различни неща които съм уточнил и по-рано...

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » ср яну 19, 2011 2:23

В общи линии вдянах за какво иде реч, обаче някак на мен не ми е присъщо.
Може би защото такова поведение не би довело до нищо позитивно, а и в такава ситуация явно се преследват някакви интереси, независимо дали са идейни или материални.
Друг е въпроса, ако примерно планирам такова подедение с цел да скъсам отношенията си с даден човек. И пак не мисля, че е добрия начин за това, защото тогава ще ми е тъпо, не си заслужава.
Ако пък с мен постъпят така ще ми е супер гадно.
И въпреки всичко предполагам, че тъй като такова поведение не е правило, а изключение, човекът на когото се прави компромис изобщо не го разбира. Няма и как да го разбере, защото въобще не допуска, че е направил грешка щом никой не му го казва.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср яну 19, 2011 21:09

Някъде да е споменато дали е казвано или не. Щом си прекъснал веднъж отношения се предполага защо се е случила тази реакция.

В крайна сметка ти каза мнението си и твоето разбиране за това какво е според теб и това е достатъчно.

Отговори