Искрен ли е с мен

Отговори
Klimma
Тишина
Регистриран: пет яну 15, 2010 16:07

Искрен ли е с мен

Мнение от Klimma » пет яну 15, 2010 17:04

Здравейте,бих искала да споделя с вас това което ме мъчи и ако може да ме посъветвате. Имам сериозна връзка с момче от 3г. и половина а от 1г. живеем заедно.Много го обичам и той също мен с много неща ми го е доказвал че е така.Като цяло връзката ни е пълноценна,караме се за дребни неща и така. Та от скоро време нещо започнахме да се очуждяваме,не си говорим толкова,дори все по рядко правим и секс...аз му казах че разбирам че нещо не е наред но той си ми казва че няма нищо просто се измаря от работа.Няколко дена след разговора ни той ми каза че иска да затвърдим отношенията си като ми предложи да се сгодим.Останах замислена защо така изведнъж ми го казва?Дали не го прави само за да прикрие нещо друго,не знам много ми е странно.И преди сме говорили на тази тема за годежа но просто сякаш беше на шега.Не знам кажете според вас какво става? :shock: :?:

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб яну 16, 2010 19:47

Деца не правете това вкъщи! Всичко си е за себе си и изисква допълнителни действия като разговори и т.н.

Не давам съвети, а си говоря свободни съчинения (особено в случая) тоест не нося никаква отговорност за последващи събития. Аз не съм брачен консултант нито квалифициран психолог.

Връзките преминават през различни етапи. Когато проблема е че има малко секс всъщност не това е проблема. Изисква разговори и разговори докато откриете допирните точки и т.н. които да заздравят връзката.

Според мен той ти е предложил в опит да оправи нещата по свой си мъжки начин. Нещо сходно е при вас жените предложението да си имате дете в опит да оправи проблемите.

Очуждаването... Може да е много неща. Вече я няма искрата между вас, има друг човек, в такъв етап е (не му е до разговори), има проблеми в работата и т.н. и т.н. Може да всичко може да е комбинация или само едно но може и нищо да е.

От друга страна може да си направила от мухата слон и човека да има много добри намерения спрямо теб и наистина работата да му "разкатава фамилията". Можете да направите пак искрата да пламне поне според мен.

Няколко неща обаче са важни:
Никой форум (или приятелка...) не може да ви реши проблемите и трябва да седнете и двамата да се разберете като бели хора обаче не го насилвай, че мъжете не са създадени толкова за разговори :P (особено тъкива свързани с чувства).

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пон яну 18, 2010 22:19

:D
Честито за годежа ако си казала ДА!
Всъщност без да омаловажавам проблема ти си мисля, че на нас жените трудно ни се угажда, както при теб в случая, ако не ти беше предложил годеж и евентуален брак пак щеще да си в тази ситуация и щеше да се питаш какво става.
Сега се чудиш от къде му е дошло наум да ти поиска ръката, ами мисля, че си го заслужаваш след като сте от толкова време заедно :D
И е нормално като живееш с някой да има време в което просто да си мълчите, погълнати от разни свои си мисли - моменти, които не бива да се тълкуват като отчуждение.
Но пък то си е и до характер, за мен е нормално да не дърдоря непрекъснато, безмислените дрънканици и подробни отчети за това как е минал деня моя или на половинката ми ме уморяват и гасят искрата, за други не е така - мислят си, че несподелянето на дреболийте от ежедневието е защото има нещо гнило.... :D

Отговори