Какво мислите вие.....?

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
Отговори
aksel
Тишина
Регистриран: нед ное 08, 2009 12:57

Какво мислите вие.....?

Мнение от aksel » нед ное 08, 2009 13:19

Здравейте на всички от форума , скоро попаднах на него в търсене да намеря отговор на един въпрос които все повече ме вълнува , незнам даже как да започна ... Когато бях по малък 14-15 г усетих че има нещо което се случва с мен , примерно ; ако сам говорил с един човек аз забялязвах всичките му качества начин на поведение и тнт . след известно време срештах някаде на улицата друг човек , които може само да мине покраи мен и да ми изглежда като копие на онзи с които сам се запознал , незнам сложно е за обяснение ... Примерно имам приятел да кажем Иван примерно ,които познавам добре , ходим в друг град и виждам човек и казвам на компанията с която сам ; вижте този много прилича на Иван и всички ми казват че ваобще не си приличат , може да звучи тъпо но сякаш виждам тяхното излачване и характер и двамата са като близнаци ... Паралелно със това забелязах нещо друго което правя не волно , копирам някои хора , тяхното поведение , начин на говорене начин на мислене всичко без да се опитвам или да искам да им подражавам , мисля че това се случва само със по силните характери или хората които имат по силно излачване незнам ... Още по странно то е че мога да използвам техния характер след това и да се държа и говоря с някои не като себе си а като човека чиито характер копирам така да се каже ... Незнам какво си мислите за мен , но аз сам 24г като изклучим това сам си съвсем нормален , имам си приятелка , приятели , работа , уча имам социален живот , незнам нещо сам се збъркал или какво ...? Какво мислите вие? Трябва да ходя да се прегледам или има и други като мен?

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » нед ное 08, 2009 14:48

Ами един преглед при психоаналитик няма да ти навреди :lol:
Но от друга страна щом има животни хемелеони, защо да няма и хора с подобни качества. В крайна сметка може и да някакъв артистичен талант, както хората които имитират животни или други хора.
Важното е да не се държиш винаги, като друг човек, защото тогава наистина нещата ще се усложнят.
Като се има в пред вид възрастта ти значи вече имаш изграден характер и имитацията на чуждо държание може да те промени незнайно дали към по-добро или по-лошо.
А за това, че много хора случайно срещнати ни напомнят на други, които познаваме сравнително добре не е толкова необикновено, понеже понякога някой жест или тембъра на гласа са много подобни и така асоциативното ни мислене ни препраща към познатите ни хора.

aksel
Тишина

Мнение от aksel » нед ное 08, 2009 19:14

ами не е точно така аз не сам забелязвал жестове или мимики просто самото излачване на човека е еднакво ... а това че мога да имитирам някои го правя съзнателно , незнам някаде бях чел за подобно нещо човек който улавя настроенията и мислите на другите емпат или нещо от сорта...

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед ное 08, 2009 21:17

Не изключвай подсъзнанието като фактор който в даден момент те подтиква към подражание или сравняване и уеднаквяване на различните хора по някакви признаци.

aksel
Тишина

Мнение от aksel » нед ное 08, 2009 22:07

само моето подсъзнание ли работи така ...? :(

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » съб ное 14, 2009 12:06

Не знам дали само твоето подсъзнание, ако е то, прави това. Не знам как се чувства човек с такива способности или проблеми. Все пак има много и различни теории за това,че всички сме свързани и прочие.
Може да се заинтересуваш повече от тези неща и сам да си ги разгадаеш.
Все пак знаеш, че на хората понякога им е трудно да разберат нещата, които са много различни или непривични за тях самите.
И ако може това да ти е от полза не се тревожи ами го развии или пък ако те плаши просто го забрави. :wink:

darkoak
Новак
Регистриран: нед окт 11, 2009 1:17

Мнение от darkoak » ср ное 18, 2009 0:12

aksel написа:само моето подсъзнание ли работи така ...? :(
Аааам споко и на мен ми се случва по някой път но го отдавам на това че в моето съзнание изпъкват едни черти (физически) а другите-други. И на мене ми се случва да копирам маниери но при мен е неволно

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср ное 18, 2009 19:38

Ще споделя и моята идея
Просто имаш актьорска дарба и усет за забелязване на подробности. Това е едната ми хипотеза :)

Отговори