малко тривиално, но все пак...

Отговори
chocolatka
Тишина
Регистриран: нед ное 08, 2009 12:31

малко тривиално, но все пак...

Мнение от chocolatka » нед ное 08, 2009 12:39

Здравейте, това, което ще ви напиша е супер тривиално, знам го, но ще ми бъде много приятно, ако някой от вас намери време и сподели мнението си. Имам приятел от 2 години. Имахме и лоши и добри моменти. Не сме малки, аз съм на 30 год. Въпросът е там, че връзката ни няма никакво развитие. Все пак за 2 години би трябвало нещо да се е случило, а ние дори не живеем заедно. Връзката ни е някаква такава тийнейджърска, а на мен това вече ми омръзна. Виждаме се по 2-3 пъти в седмицата, а за секса дори не питайте! Да, наистина у тях или у нас не може, тъй като има известни затруднения, но не мисля, че това би спряло хора, които наистина се обичат. Той също има доста сериозни проблеми от лично естество, но все пак...Когато го попитам дали вижда общото ни бъдеще, той винаги отговаря, че "ами не е ли ясно.." или нещо от този сорт и то по начин, по който все едно съм го засегнала някак. Аз съм горе-долу привлекателна и около мен винаги има мъже, така че не се чувствам отритната, но искам неговото внимание. Наскоро, когато пак се бях престрашиал да го попитам директно, ми каза, че за него 2 години е недостатъчен период да реши дали иска да е с някого, а пък за деца изобщо не е готов. Мислите, че му е необходимо още време или просто не иска точно мен?

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » нед ное 08, 2009 15:28

Сама казваш, че това ти е омръзнало, ами действай.
Попитай го колко време му е нужно за да си наясно дали да чакаш още 2,5 или 10 години да му дойде времето да се ожени. :)
А колкото до личните проблеми дето той ги има може би е по-добре да се опитате да ги решите заедно и така да се получи някакво развитие във връзката ви.

chocolatka
Тишина
Регистриран: нед ное 08, 2009 12:31

Мнение от chocolatka » нед ное 08, 2009 19:16

Ами за личните му проблеми, аз му помагам, доколкото мога, но много неща не зависят от нас, тъй като са свързани със здравословното състояние на негов близък човек. Иначе го питам колко време ще му е необходимо, но той или избягва въпроса или се дразни. Според теб това не е ли показател, че за момента не иска нищо да се случва? Самият факт, че дори не иска да обсъжда това не е ли достатъчно показателен?

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » нед ное 08, 2009 21:37

От всичко прочетено до момента стигам до извода, че на теб ти е нужна подкрепата на някой, дори и непознат във взимането на решението да сложиш край на тази непереспективна връзка.
Това никой не може да ти го каже защото не е нито в твоето нито в положението на приятеля ти.
Хората се срещат и остават заедно независимо от житейските проблеми или не успяват да се справят и се разделят.
В крайна сметка всичко е изключително индивидуално и се диктува както от сърцето, така и от здравия разум.
Такива решения човек взима абсолютно сам и си носи негативите или позитивите от избора си.
Ако това ще ти помогне лично моето мнение е, че ако обичаш този човек и искаш да си единствно със него значи здравословното състояние на някой роднина не може да е пречка да продължите да сте заедно.
Но ако сте заедно защото ти ще чувстваш вина, че го оставяш в труден момент за него, това не е здравословно и за двама ви.

integral
Тишина
Регистриран: ср ное 11, 2009 2:14

Мнение от integral » ср ное 11, 2009 2:31

Напълно разбирам авторката на темата.Аз съм в подобна ситуация

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет ное 12, 2009 21:37

2 години са предостатъчен период дори за мъж :lol: да реши и да си направи сметката. Говорете и му кажи какво те тормози, комуникацията е най-доброто нещо, но ако не помогне за съжаление ще е и последното.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср ное 18, 2009 19:19

[quote=chocolatk]Аз съм горе-долу привлекателна и около мен винаги има мъже, така че не се чувствам отритната, но искам неговото внимание.[/quote]
Не е ясно общо взето връзката и това дали си привлекателна или не е без значение. Фактора тук "Дали сте заедно или не?" е ключовият. Замисли се върху този въпрос. Когато му намериш отговора на това въпросче всичко ще е ок. Никой не може да направи изводите и избора вместо теб.

Отговори