Как обичаме?

Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Как обичаме?

Мнение от Vassil » съб сеп 12, 2009 19:14

Детското в мен задава един въпрос с неговите вариации..
"Как обичаме?"
Как показваме на някой това? При много при малко? Как искаме това да е всъщност? Как искаме на нас да ни се показва? Как е това при приятели, близки, роднини...?

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » нед сеп 13, 2009 10:33

Деца-родители: дълбока свързаност, от една страна, и понякога сложни и противоречиви отношения, от друга.
Приятели: лесно може да се разруши онова, което сме изграждали и възприемали като близост и любов, заради непостоянството на човешката природа. Днес всичко ни изглежда прекрасно, утре обаче се появява разочарованието. Взаимоотношенията са сложни и трудни, малко са хората, които са съхранили човешките си взаимоотношения без последствията от движенията, промените, очакванията и неудовлетворението. Можем да кажем, че любовта във взаимоотношенията е процес, който ни подлага на изпитание и развива пътешествието на нашия Аз.
Защо е така? Защото обичаме с ума си, а не със Сърцето. И оттук задействаме нашите представи за нещата: очаквания, надежди, одобрения, ревност. Изграждаме всичко на основата на нашите очаквания. И наричаме това любов.
А природата на любовта е друга. Тя няма нищо общо с хитруванията на ума. Няма път и средства за сдобиване с любов.

Как обичаме? Като същества, използващи ума, който усложнява човешките взаимоотношения и често убива любовта.
Изразяваме любовта си показно, с думи, или безмълвно - с отношението си. Не очаквам любов, а когато почувствам, че някой ме обича, знам, че това е човешка, изменчива и често отиваща си любов.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » ср сеп 16, 2009 0:21

Ами аз си мисля, че винаги обичаме по един и същи начин. В смисъл ако си всеотдаен обичаш всеотдайно, ако си разсъдлив обичаш с ума си, ако си самовлюбен трудно даваш любовта си на друг човек....
В общи линии много зависи какъв човек си, какви са приоритетите ти, как мечтаеш, как се справяш с трудностите и със щастието си и още много други дребни и по-едри неща от живота.
Не е без значение и това дали си реалист или мечтател, дали си оптимист или песимист.
Аз съм оптимистка и максималистка, което в крайна сметка ми вреди, защото или обичам даден човек изцяло или ми е безразличен, което не е лесно за тези които ме обичат.
И понеже съзнавам тази си гадна черта от характера обикновено я прикривам с чувството си за хумор и казвам с весел и безгрижен тон истината за чувствата които изпитвам към даден човек в даден момент.
Не прилагам системата от намеци или жестове в смисъл "казвам ти дъще, сещай се снахо" защото го намирам за тъпо. :D

Потребителски аватар
Idea
Търсещ
Регистриран: ср сеп 10, 2008 18:33
Контакти:

Мнение от Idea » ср мар 24, 2010 11:08

По отношение на любов към 1 човек съм съгласна наполовина с това, че тя е химия и лесно се влюбваме в този, който ни обръща повече внимание (ако е привлекателен за нас). Но истински обичаме със сърцето, когато усетим, че ни свързва повече от химия. Дори има теории, че когато правим любов с някой душите ни се свързват на някакви кармични нива. Внимавайте с кой се свързвате ;Р Та рядко се случва и трудно се запазва истинското чувство. Нали любовта траела 3 години и след това идва място за компромисите, умението да прощаваш и отстъпваш, когато трябва.
Най-добре е да не обичаме на думи - те лесно се изтъркват, а действието да е основно. Думите да са за падането на мостовете между двама души и опознаването.
За родители - имам впечатлението, че спрямо мен и мои приятели, често се случва любовта на родителите да е властна, заповядваща и притежаваща, което, разбира се, не трябва да е така.
Относно приятелите, обичаме в зависимост от близостта, до която сме стигнали и познали другия.
p.s. А в една песен на Keane се пее, че когато се влюбим, ние всъщност се влюбваме в себе си . . ;)
Кажи какво е красотата? Покажи ми знанията от извора на твоята душа. Обясни значението на безкрая. Ако можеш събери всичко това в една дума, наречи го любов и нека Тя грее винаги пред теб!

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон апр 26, 2010 2:58

Добре казано.
Определено душите се свързват.
И определено любовта трае повече от 3 години и чувството не се губи.
Мисля, че всичко противно на това е казано от хора, които не са го изпитали или са били използвани или по някакъв начин са били разочаровани.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

erolchy
Мярвал се
Регистриран: ср авг 11, 2010 12:00

Мнение от erolchy » ср авг 11, 2010 12:27

az mislq 4e vseki si obi4a po svoi na4in i sigo pokazva otnovo po nqkakav si negov na4in, no kogato obi4a6, kogatobi4a6 istinski liubovta napravo siae ot teb, liubovta ako pitate men e onava 4iustvo koeto te kara da se sabudi6 s usmiva porodena ot misalta za blizkiq 4ovek tq te kara da pravi6 ne6ta koito predi ne si pravil dori si si mislel 4e nikoga nqma da napravi6, v libovta spira6 da misli6 za vsi4ko ostanalo osven za polovinkata si .Dava6 vsi4ko ot sebe si za neq/nego po4va6 da si griji6 za tozi 4ovek, misli6 kak se 4iustva dali mu e hubavo s teb, 4ovek stava po vnimatele, 4iustvitelen ob6to vzeto obi4a, no jalko 4e tova e samo hubavata 4ast mn 4esto vsi4ko prejivqno moje da se sruti za sekundi....

Добавено от Gab4o: Моля, пиши на кирилица. Ако нямаш, сайтът предоставя и тази възможност. Приятен престой във форума

Отговори