Астрална проекция

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
Nana
Тишина
Регистриран: чет авг 06, 2009 12:49

Мнение от Nana » чет авг 06, 2009 13:05

Здравейте и от мен:) Имах желание да открия форум, в който да се засягат в някаква степен въпроси, свързани с паранормалните явления и открих вас, заради което съм много благодарна :)
Дано не се получи така, че да смеся темите, но ще ме извините, ако все пак го направя.
Наскоро ми се случи нещо странно, което не мога да си обясня. Докато спях изведнъж отворих очи, тъй като чувствах някаква тежест върху себе си, по-точно върху гърлото си. Отворих очи и главата ми беше обърната на една страна, а аз не можех да я помръдна. Усещах силен натиск, дори не можех да си поема въздух, камо ли да продумам. Усещах, че съм обляна в пот, че не мога да се движа и да реагирам. Нямаше как да кажа и на приятелят си (той спеше до мен,но...). Изведнаж усетих как се повдигнах от леглото (просто се отделих от него, не съм се издигала като по филмите до тавана :D ). После изведнъж всичко свърши и аз можех вече да се двяижа, да говоря и да дишам- поех си невероятно дълбока глътка въздух, защото имах чувството, че ще се задуша. Подледнах часа, беше 04:24ч сутринта.
Вижте, знам, че звучи странно- и аз не исках да повярвам какво е станало, но бях с отворени очи и напълно осъзнавах какво се случваше. Разпитах няколко приятели и познати дали са чували на някой да му се е случвало нещо такова. Те казаха, че са чували за подобни изживявания- казвали му видено. Приемало се, че било нещо като дух, който по този начин се показвал, но не знаеха нищо повече. Освен това казаха, че хората, за които зная1т, че им се е случвало не е било еднократно. Ставало много пъти, около 40 в годината може би. На мен за сега само веднаж ми се е случвало, но се питах, дали не знаете нещо по въпроса. Ако имате информация или знаете къде мога да прочета нещ по темата, за да си отговоря на въпросите ще съм ви много благодарна.
Благодаря, че ми отделихте време и съжалявам, ако не съм избрала точното място да пиша във форума.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет авг 06, 2009 18:36

Здравей, Nana. Ще бъда твърде кратък.Състоянието което си изпитала се нарича Астрална проекция. Чрез него можеш да правиш Астрално пътуване и т.н. За какво става на въпрос.. Човешкото тяло е изградено на няколко нива като едно от тях е астралното тяло когато то излиза от тялото се свързва с него чрез финна нишка. Това което гледаш по филмите са вече крайните състояния на това нещо... защото нишката се къса когато човек умре... Обаче докато е жив и го практикува спокойно може да се каже, че няма начин това да се случи. Придвижването там не става по обикновенния начин затова си се и чувствала, че не можеш да се движиш.
Какво може да се прави в астрална проекция: да ходиш на различни места (буквално навсякъде), да лекуваш, да научаваш неща, че дори и да правиш астрален секс(казах го заради прословутите му тиинове). Разбира се има някои неща които зависят от подбудите ти за да стигнеш до едно или друго място. Зависи от тренинг и т.н. В началото е съвсем нормално да изпитваш страх особено ако си се обърнала и си видяла тялото си при отделянето си.
Дали е реално? Накратко - да. Има доказателства.
На практика е хубаво да се практикува на място което е чисто откъм хора (било близо до природа и т.н.) защото това е място в което емоционалната енергия е много наситена(кратко и неясно се изразявам повече ако ти се чете).
Има много неща които са свързани със съня - астрална проекция, осъзнато сънуване, форми на шаманизъм (Кастанеда и т.н.) и т.н. и т.н.
Ще те успокоя за едно нещо. Това което ти се е случило се случва много често просто после не помним, че това се е случило. То е естествена способност на организма... Но нека те оставя сама да го откриеш. Привилигировани сме, че има толкова много информация в интернет и търсачки с които бързо да откриваме отговорите... Дано ги откриеш и ти.
Нарочно отделих мнението ти в нова тема защото това може да бъде коментирано надълго и нашироко и от други и по-подробно от мен. Надявам се да намериш и други интересни теми във форума.

Nana
Тишина
Регистриран: чет авг 06, 2009 12:49

Мнение от Nana » пет авг 07, 2009 0:21

Много благодаря за дадения отговор :D Сега вече се чувствам по-добре и както сам казваш...мога да се разровя и за още информация, след като имам и насока за посоката, която да поема.
В интерес на истината съм чела за подобни неща- Мулдашев има любопитни писания по подобни теми и наистина си засужава да им се обърне внимание, а и не е само той като автор, отдал се на такава тематика.
Още веднъж благодаря, определено форума ми бе много полезен и май ще се възползвам и от останалите теми в него :o Човек винаги има какво да научи, така че...До скоро :)

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ
Регистриран: вт юли 21, 2009 14:50

...

Мнение от the_lonely_gothic_girl » нед авг 16, 2009 18:05

Не мисля, че е Астрална проекция...по-скоро ми докарва на демон.И то доста...в момента не се сещам името му....ще поровя малко и пак ще драсна....
Затуй по-сигурно за мен е -
да наблюдавам със душата -
докато другите - с очите
не осъзнават светлината...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » нед авг 16, 2009 18:44

the_lonely_gothic_girl Айде сега да не намесваме Сукубусите и Инкубусите :D, че вече съвсем ще се разгорещят нещата.

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ

Мнение от the_lonely_gothic_girl » пон авг 17, 2009 10:11

:D не говоря за суккубус или инкубус...просто повечето демони правят такива неща, а астрална проекция е съвсем друго нещо.Тя не е видяла физическото си тяло, тя просто е усетила как нещо я задушава и парализира..... сега се зачетох из по-новите форуми и открих едно приятно съвпадение с една случка, която имах неотдавна и се оказва че съм излязла несъзнателно от тялото си, но друг е въпроса какво видях около мен :roll:
докато другите - с очите

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт авг 18, 2009 20:52

Нека преговорим...
Усетила е тялото си по неприятен начин до момента (един вид натискане и т.н.) като същевременно е излязла от него. Едното може да се сбърка с другото но в случая мисля по описанието, че се касе имено за АП

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ

Мнение от the_lonely_gothic_girl » ср авг 19, 2009 10:28

Но до колкото аз виждам тя не е излязла от тялото си...просто тялото й е левитирало във въздуха...
докато другите - с очите

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср авг 19, 2009 20:45

the_lonely_gothic_girl написа:Но до колкото аз виждам тя не е излязла от тялото си...просто тялото й е левитирало във въздуха...
това е една голяма разлика
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ

Мнение от the_lonely_gothic_girl » чет авг 20, 2009 12:33

Ами да голяма разлика е астралната проекция е проекция на духа извън физическото тяло, а тя не е излизала от него, то само е левитирало, така че определено не е астрална проекция...вероятността да е демон е по-голяма и в краен случай е нечия душа, но те нямат навика да се закачат без причина...

Някой може да е пратил демон на момичето, не е изключено...
докато другите - с очите

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет авг 20, 2009 15:10

Благодаря че поясни `разликата` :lol:

А за момичето ще се изкажа и аз -
мила, не че не вярвам в подобни като твоите предположения, но първо виж други по-обикновени причини да не са валидни при теб - в твоя случай или случаи понеже може да ти е паднало рязко кръвното и или кръвната захар и се получава `потъване`- човек не може да мръдне. Ох, щях да напиша друго вместо мръдне
:):):):):)
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет авг 20, 2009 17:31

Така или иначе няма да разберем какво е било точно.
1.Не сме на нейно място
2.Не мисля, че повече ще пише в този форум.
"Дойдох, видях, оставих си мнението, видях отговора и си тръгнах..."

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ

Мнение от the_lonely_gothic_girl » пет авг 21, 2009 13:40

Господ си знае работата...ако трябва ще се върне :wink:
докато другите - с очите

darkoak
Новак
Регистриран: нед окт 11, 2009 1:17

Мнение от darkoak » нед окт 11, 2009 1:22

Nana написа: Здравейте и от мен:) Имах желание да открия форум, в който да се засягат в някаква степен въпроси, свързани с паранормалните явления и открих вас, заради което съм много благодарна :)
Дано не се получи така, че да смеся темите, но ще ме извините, ако все пак го направя.
Наскоро ми се случи нещо странно, което не мога да си обясня. Докато спях изведнъж отворих очи, тъй като чувствах някаква тежест върху себе си, по-точно върху гърлото си. Отворих очи и главата ми беше обърната на една страна, а аз не можех да я помръдна. Усещах силен натиск, дори не можех да си поема въздух, камо ли да продумам. Усещах, че съм обляна в пот, че не мога да се движа и да реагирам. Нямаше как да кажа и на приятелят си (той спеше до мен,но...). Изведнаж усетих как се повдигнах от леглото (просто се отделих от него, не съм се издигала като по филмите до тавана :D ). После изведнъж всичко свърши и аз можех вече да се двяижа, да говоря и да дишам- поех си невероятно дълбока глътка въздух, защото имах чувството, че ще се задуша. Подледнах часа, беше 04:24ч сутринта.
Вижте, знам, че звучи странно- и аз не исках да повярвам какво е станало, но бях с отворени очи и напълно осъзнавах какво се случваше. Разпитах няколко приятели и познати дали са чували на някой да му се е случвало нещо такова. Те казаха, че са чували за подобни изживявания- казвали му видено. Приемало се, че било нещо като дух, който по този начин се показвал, но не знаеха нищо повече. Освен това казаха, че хората, за които зная1т, че им се е случвало не е било еднократно. Ставало много пъти, около 40 в годината може би. На мен за сега само веднаж ми се е случвало, но се питах, дали не знаете нещо по въпроса. Ако имате информация или знаете къде мога да прочета нещ по темата, за да си отговоря на въпросите ще съм ви много благодарна.
Благодаря, че ми отделихте време и съжалявам, ако не съм избрала точното място да пиша във форума.
Вие как му казвате на това не знам но по принцип се нарича ефект на злата вещица защото може дори да видиш силуети но де факто ти спиш (въпреки че е много реалистично) така се обясняват и така наречените отвличания от извънземни които незнайно защо иначе се случват само на американците за повече информация може да ми пишете в скайп doomdrake1 :roll:

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед окт 11, 2009 12:17

Мисля, че ако си дошъл в този форум да пишеш - трябва да го правиш тук. Айде всички да си дадем скайпа или да си говорим на ЛС...
Изображение
Изображение

Отговори