Какво мислите за ревността?

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет ное 23, 2007 10:20

Още неотговорили на миналият ми въпрос ще ви задам нов... Има ли нещо положително в ревността?

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » ср ное 28, 2007 19:27

Vassil написа:Още неотговорили на миналият ми въпрос ще ви задам нов... Има ли нещо положително в ревността?
Има - разбираш що за човек имаш насреща........ И нищо повече
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пон яну 07, 2008 2:59

Понякога ревността може и да помогне. Като няма заинтересованост може да се развали връзката. Всичко трябва да е дозирано и обратно пропорционално. :lol:
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » вт яну 08, 2008 10:06

Напоследък ми е болна тема. Не съм свикнала да ме ревнуват. А от една страна това е признак колко много човек те иска до себе си, от друга страна обаче някак ограничава, спъва и пречи. Ревнива съм била може би един-два пъти в живота си, но сега за първи път аз съм тази, която ревнуват. Но пък се замислих...все говорим за ревността към любимия и любимата. Интересно ми е какво мислите за другите ревности - например, сега започнах да забелязвам, а и вие със сигурност сте забелязвали, как бащите ревнуват дъщерите си. Друго е, но пак е ревност и страшно. Какво мислите за това? Или пък друг аспект - приятелската ревност, която също може да затвори доста врати. Сблъсквали ли сте се с тези проблеми? И, момичета, интересно ми, е как бащите ви приемат избранниците на сърцето ви? Дали се радват заедно с вас или винаги са леко резервирани? Всички сме гледали "Запознай ме с вашите"...Оттук нататък сте вие:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт яну 08, 2008 13:31

приятелската ревност! хм, теа,предлагам ти да направиш темата, понеже ти я предложи, много е удачна!
мога много да говоря за приятелската ревност, между две приятелки например...
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет яну 17, 2008 23:22

Vassil написа:Как мислите има ли разлика между женска и мъжка ревност? Има ли различни видове ревност? Какви видове ревност има?
Да има разлика.
Мъжът ревнува, защото знае, че останалите мъже искат да правят секс със неговата приятелка.
Жената ревнува защото мисли, че "фльорците" искат да и забършат гаджето.
Децата ревнуват мама и татко от всички, дори и от телевизора.
Родителите ревнуват децата си от приятелите им.
Някой приятели ревнуват от други приятели.
И така до безкрай. Ако е само ревност и пак ревност е гадно. Но ако е само мъничко ревност и много други положителни чувства е може би приемливо.

Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ
Регистриран: ср яну 16, 2008 18:58

Мнение от Sarpuhi » съб яну 19, 2008 18:06

Защо, Sirius, казваш дори и от телевизора? Аз съм забелязала, че баща ми обръща повече внимание на него отколкото на мен, защото ако не е на работа значи гледа телевизия и ако има нещо за обсъждане става по време на рекламите... ми да признавам си ревнувам от телевизор!
само не знам защо не мога да го кажа и на баща ми....
а иначе досега не ми се е случвало да ревнуам приятеля си, но не ми се е случвало и аз да скъсам... не знам... :?
Happiness is the skill to use your imagination properly!

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » вт яну 22, 2008 13:38

разликата между ревността на мъжа и тази на жената, е че обикновенно мъжете успяват да поприкрият лекинко, но винаги си има и изключения де

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт яну 22, 2008 13:40

Аз мисля че е по-скоро обратното... "Къде си? С кой си?" е по-скоро мъжка реплика по телефон според мен.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет фев 08, 2008 18:53

Така си е, мъжете ги е страх да не им сложат "рога" и все трябва да са информирани къде и с кого се мотае половинката им.
Повечето от тях смятат, че е нормално да се захласват по чуждите жени, и знаят, че за другите тяхната е чужда. :smt048

Потребителски аватар
Insomnia
Тишина
Регистриран: чет апр 23, 2009 22:48

Мнение от Insomnia » чет апр 23, 2009 23:38

Аз съм ревнив, но само защото е имало причина и съм бил нараняван. Надявам се някой ден да срещна жената, която няма да ревнувам защото няма да ми дава повод.
Ех, ако можеше без сън..:)))

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет апр 24, 2009 10:54

Само внимавай поводите да не са само в твоята глава. Аз имах такъв случай и живота така никак не е лесен.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пон апр 27, 2009 22:20

При ревността поводите в повечето случай са в главата на ревнуващия, поради факта, че съответните действия на ревнуваната половинка не отговарят на тези, които ревнуващият очаква.
Така се създават малките и по-големи проблеми произтичащи от ревността.
Но аз се чудя защо трябва даден човек да постъпва според очакванията на половинката си с цел да предотврати евентуалната му ревност. Това дори е по-лошо от ревността, защото някак насила се променяш за да ти е мирна главата. Когато човек е много влюбен може и да го изтърпи, но едва ли това ще прерастне в любов, защото имено тези дребни на глед пречки понякога водят до разриви.

betty_
Мярвал се
Регистриран: вт май 19, 2009 19:40

Мнение от betty_ » вт май 19, 2009 20:14

Ами понякога.. определен човек ревнува половинката си, защото много го/я обича.. ии го е страх да не му изневерии.. все пак е въпрос на доверие на двамата човека.. но понякога с право някой ревнува защото след време се разбира че е лъган от половинката ти.. :?

Променено от Vassil:
Сложени са букви които се сливат с фона и не се четеше...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт май 19, 2009 20:39

Хубаво с право. Но това дали ревнува или не, не поменя факта, че човека отсреща е изневерил. Ако ще и по минути да дава отчет човека ако иска да го направи ще го направил.

Отговори