Какво мислите за ревността?

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » пет сеп 29, 2006 19:47

"Ревнува не този който обича, а този който иска да бъде обичан."

Това е изречението, което резюмира мнението ми по тази тема. Просто не ми идваха точните думи и много благодаря на simona че успя да намери :P

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » нед окт 01, 2006 15:08

А кой не иска да бъде обичан?
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » нед окт 01, 2006 23:34

Всеки естествено. Но когато обичаш и уважаваш човека до теб ти си мислиш, че той прави същото спрямо теб. А ревността все пак е продукт на недоверието. Така мисля, а може и да не съм права. И тук важи правилото за мисълта. "Много мислиш, мисли по-малко". Все пак една любов съществува когато двама души се слеят в едно цяло. Ако всеки дърпа чергата към себе си нищо не става.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт окт 03, 2006 0:41

dream_live написа: "Ревнува не този който обича, а този който иска да бъде обичан."

Това е изречението, което резюмира мнението ми по тази тема. Просто не ми идваха точните думи и много благодаря на simona че успя да намери :P
не съм напълно съгласна. познавам твърде много различни случаи относно това и от наблюдения ти казвам, че зависи каква е ревността и причината за нея.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт окт 03, 2006 16:39

Ревността не "създава" любовтта, а я убива било и малко по малко. Може дори да я опорочи.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » съб окт 21, 2006 22:55

Vassil написа:Ревността не "създава" любовтта, а я убива било и малко по малко. Може дори да я опорочи.
Да но любовта "създава " ревността. Може би ревността е признак че не можеш да обичаш или не знаеш как.

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » нед окт 22, 2006 0:01

Възможно е да ме наклепате с какво ли не, но тази думичка "ревност" нещо не ми е в кръвта. Ами когато обичам защо да ревнувам. Любовта премахва преградите на излишния тормоз. Не би трябвало да има ревност когато те посрещат както трябва и е напълно излишно. С нея се провалят много приятни моменти, а най-вече ако тя се появи например при положение че сте двама на гости. Това е ад. Дано никога не го изпитате. Само не ми говорете големи приказки от рода например, че някой е дал повод за тази ревност или този който е изревнувал няма вина за това си чувство. Не бих повярвала изобщо. Не може човек който стои на маса с един куп хора да бъде мумия. Всеки си има достойнство и не може да бъде потъпкано само защото на някой му се е прищяло дабъде център на внимание. Иначе ми хареса това, че хората май наистина не знаят как да обичат. Това наистина е жалко.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб дек 16, 2006 17:02

dream_live

Vassil wrote:
Ревността не "създава" любовтта, а я убива било и малко по малко. Може дори да я опорочи.

Да но любовта "създава " ревността. Може би ревността е признак че не можеш да обичаш или не знаеш как.
Любовта не винаги създава ревноста според мен. Има примери за хора, които не са обичали никога човека до себе си, но пак го ревнуват. Това не е провокирано от любов, а от чисто чувство за собственост. Според счетоводството на дълготраен или краткотраен актив - в случая зависи как се използва. Цинично но тези които го правят са още по-цинични.

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » нед яну 21, 2007 23:13

Във едно мнение по темата прочетох "Ревността е несигурност в самия себе си". Абсолютно съгласна съм. Според мен ревността се появява тогава, когато не си сигурен, че даваш на партньора си достатъчно. А когато обичаш безрезервно и безусловно, когато даваш на любимия всичко от себе си, ревността става излишна. Тук може да има въпрос "Ами ако даваш всичко и той(тя) пак търси нещо другаде?" Тогава бих се примирила, та щом цялата аз не съм му достатъчна, щом има нужда от още нещо, което аз немога да му дам, имам ли право да го спирам с ревност? Та нали го обичам, защо трябва да му слагам окови, с които да се чувства некомфортно? Бих го пуснала, ако знам, че е намерил по-всеотдайна и изпълваща любов от тази, която мога да му дам аз.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » нед яну 21, 2007 23:26

Птичето пуснато на свобода което обича се връща. kkk това е интересен поглед върху темата.

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » нед яну 21, 2007 23:43

Точно така. Най-често на партньорите в една връзка липсва не взаимност, хубав секс, уют, деца, доверие..., а именно свободата. Когато човек се чувства свободен, най-пълно може да се наслади и да оцени всичко друго, което получава от любимия. Именно липсата на свобода подтиква към изневяра.

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » пон яну 29, 2007 21:07

Имам една позната, която вече се страхува да започне нова връзка. Само защото досега е попадала на адски ревниви мъже. Ревността може да убие всичко красиво в една връзка.
Същевременно си мисля, че ревността, когато е в разумни граници, може да бъде доказателство за любов. Не мога да си изкривя душата, лично на мен ми се е случвало да ме ревнуват по начин, от който дори ми е ставало приятно - усещането, че си толкова значим за човека до теб.
Но пак зависи по какъв начин бива изразена тази ревност. Защото понякога мухата се превръща в слон...
Но пък ако едната страна създава поводи за ревност, а другата не изпитва и не изразява ревност, то това може да бъде сметнато за незаинтересованост, т.е. нещо във връзката куца.
Ревността е чувство, което е нито положително, нито отрицателно. Или и двете едновременно.
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » вт яну 30, 2007 1:27

Лично за мен показната ревност е комплексарщина! Никога не съм ограничавал контактите на приятелките си с които и да е! Нито съм правил проблем на приятелката ми къде е била и с кого! Обратното бил съм ревнуван и от сянката ми - и от опит знам ревността може да съсипе всичко!
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет май 10, 2007 9:04

Да направим едно упражнение.
1. Отиваме до пясъчник или плаж
2. Навеждаме се и зимаме пясък в едната си ръка
3. Стискаме ръка силно за да го задържим
По-показателно е с въздух :) Може, и не само че може, а и обива. Понякога може и за заболяване да се приеме.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср юли 25, 2007 12:28

Как мислите има ли разлика между женска и мъжка ревност? Има ли различни видове ревност? Какви видове ревност има?

Отговори