Какво мислите за ревността?

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Какво мислите за ревността?

Мнение от Vassil » вт ное 29, 2005 18:01

Смятате ли, че спира с края на любовта? Според вас на какво се дължи и какво я провокира повече?

reslickade
Търсещ
Регистриран: ср ное 23, 2005 1:19
Контакти:

Мнение от reslickade » пет дек 02, 2005 5:26

ще използвам нечие чуждо мнение, което много ми хареса:

"ревност възниква тогава,
когато липсва доверие,
и когато се страхуваме, че човекът, от когото ревнуваме е нещо повече от нас"

test
Намиращ
Регистриран: ср ное 02, 2005 16:49
Контакти:

Мнение от test » пет дек 02, 2005 10:07

ревността не може да се тълкува еднозначно. зависи как ще си я направи човек. биологическата заложеност е в нас, да. останалото са наши действия. защо пък да не ревнуваме, може пък да не ревнуваме. всичко зависи от нас, и какво ще произлезе пак зависи от нас (дано момичето да си струва) :) аз пък няма да кажа, че няма да ревнувам. искам да опитам, всъщност случвало се е.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет дек 02, 2005 22:22

Понякога ревността е опит да покажеш, че нещо е твоя собственост когато нещата просто не са такива...

Потребителски аватар
Eos_f
Яко в играта
Регистриран: нед дек 11, 2005 2:34

Мнение от Eos_f » вт яну 03, 2006 19:27

в любовта си в центъра на света на другия.ревността се проявява тогава,когато човек се усъмни,че е уникален за другия,че е нарушена симетрията в чувствата.ревността засяга самолюбието.
Cogito ergo sum

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср яну 04, 2006 20:57

Ревността част ли е от любовта според вас?

cherry_dreams
Тишина
Регистриран: чет яну 05, 2006 22:00
Контакти:

Мнение от cherry_dreams » пет яну 06, 2006 0:26

Ревността е просто проява на несигурност в самия себе си. Можеш да ревнуваш любимия, можеш да ревнуваш приятелите си. Всичко става тогава, когато имаш усещането,че някой друг просто се предпочитан в момента; когато не си уверен в собствените си качества. Не мисля,че е задължително да има любов и ревност, въпреки че някои приемат ревността като проява на заинтересуваност..
..So tell that someone that you love
Just what you're thinking of
If tomorrow never comes

MuJluTo
Тишина
Регистриран: съб яну 07, 2006 4:10
Контакти:

Мнение от MuJluTo » съб яну 07, 2006 5:01

Няма любов без ревност .... Ревността е породена от нуждата да обичаш , но понякога в старанието си да даваш любов , за да получабаш същата се самозабравяш и сЕ вкопваш в партнъора сИ .... тогава идва един момент , в който ти нЕ прекъснато ревнуваш любимия си ... даже и от най-малкото нещо ... ( това е найстина непоносими ) :x :? ....

_________
Обичам да обичам ,
Мразя да мразя !!!

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » нед яну 22, 2006 23:10

Ревността е част от любовта, но тя не може да се изпари, винаги я има. А за доверието не съм много сигурен.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

................

Мнение от dream_live » ср яну 25, 2006 2:39

Аз лично изобщо не съм ревнив и и едвали съм много компетентен.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет яну 26, 2006 2:08

dream_live
Аз лично изобщо не съм ревнив и и едвали съм много компетентен.
И аз лично смятам така,но съдя по реакциите на околните. Също така и по трудове книги в областа и иначе дори и филми
Нима аз да съм работил 10 години в тази област за да съм компетентен.
До момента хората които пишат в този форум имат хубави мнения и не заради това че са компетентни, а че са истински. Който иска да му се правят на компетенти има професори книги и т.н. -поне така мисля

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

.......

Мнение от dream_live » чет яну 26, 2006 19:03

тук си много прав, съжалявам. Според мен има ревност когато няма доверие, но немога да си обясня защо аз ревнувах човек на когото имах пълно доверие, за това предишният не изказах категорично мнение по въпроса.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон сеп 11, 2006 22:19

Ревноста "изсмуква" човекът който я изпитва, въвлича със себе си и другия, ако стане паталогично състояние. В някакви граници е приемливо но после може да блокира "връзката" между двамата. Този страх от това, че "нещото" дебне навсякъде прилича на децата които ги е страх от тъмното. Понякога се проявава от това, че човека си няма доверие, друг път е оправдана. Не я омаловажавам като чувство, но човек котролира емоциите си или поне така трябва. За себе си не съм виждал проявлението и освен в другите хора около мен, но какво значение има дори и да съм и да не съм.

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » пон сеп 25, 2006 13:45

Ревността в неограничено количество и неадекватно състояние е болестно състояние. Тя ни кара да боледуваме. А не е ли по-добре просто да си вярваме и да не се оплитаме в съмнения и лоши страсти един към друг. Човек не спи, мозъка му започва да си задава нереални въпроси, на които едва ли може да намери отговор. Започваш да гледаш подозрително, язвителен си, гледаш под въпрос и т.н. В такива моменти започват разногласията. А те не водят до нищо хубаво. И пак Ларошфуко: "В ревността има една част любов и 99 части самолюбие". Винаги съм си мислила, че Любовта е радост, а ревността мъка. С Любов има възторг и оптимизъм, а с ревност отчаяние. Най-често ревнуват тези, които искат да бъдат обичани. Колкото и човек да иска да се чувства единствен, той все пак не е център на вселената. "И все пак Земята се върти". Много актуални думи на Галилео Галилей.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » пет сеп 29, 2006 19:12

Ревнува не този който обича, а този който иска да бъде обичан. Съмненията винаги носят бури. А бурите понякога са непреодолими. Прекаленото не е за предпочитане, но си е друго да усетиш признателността на едно чувство в което има доверие. Нормално е да вярваш в нещо или някой. Някак си ти е просторно и приятно. :D
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Отговори