Какво е животът...

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Какво е животът...

Мнение от Gab4o » пон юни 08, 2009 21:59

Здравейте ФоРуМцИ,
ще ви разкажа нещо накратко. Днес бях по работа в центъра на София и търсех пешеходна пътека, за да пресека голям столичен булевард. Походих доста преди да открия и непременно трябваше да има пешеходна - иначе не пресичам, може да стане нещо...Намирам аз пътека, говоря междувременно по телефона и съм се заблеяла, тъкмо стъпвам на пешеходната да пресека и виждам магазин за неща, които ми грабнаха окото и се спрях, върнах, за да ги разгледам. След няколко секунди се чу силен трясък откъм улицата и що да видя?! Две коли се сблъскаха една зад друга. Предната се опитала да спре пред пешеходната, за да минат хората, а този зад нея набил спирачки твърде бързо и ударил предната отзад. Като имате предвид, че предната влиза наполовина в пешеходната от удара и ако е имало там някой, 100% е щял да бъде ударен, може би и сгазен. И този някой щях да бъда аз! Щах да се намирам точно там ако онова нещо в магазина не ми беше грабнало вниманието! Премислих го отвсякъде и наистина щях да се озова пред колите в този момент.
Зверски късмет, закрила от Господ, вие кажете! Случвали ли са ви се някакви такива неща?!
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет юни 12, 2009 16:34

Gab4о, преди време на пешеходна пътека някаква мушица те нападна, сега избегна катастрофа, сигурно имаш и други приключения от тоя род, бъди внимателна :!:
За конкретния случай е възможно да е проработило шестото ти чувство и така ти се е разминал сблъсъкът с колите. Зверски късмет, за което се радвам.
Да се надяваме, че няма нищо общо с Final destination или Господ или някоя друга необяснима сила, защото вероятно за да се постигне равновесие може да стане и по-лошо. :twisted:
Но лично аз го приемам, като щастлива случайност, въпреки, че има един неслучаен елемент - любопитството, което те е накарало да си промениш траекторията в последната минута.А да и още един неслучаен елемент придържането към правилата.
Което пък ме навежда на мисълта, че това което ти е помогнало определено е вътре в теб :D което е много добре.
Последна промяна от Sirius на пон юни 15, 2009 15:09, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет юни 12, 2009 21:23

Мушицата, която така подигравателно внесе в мнението си щеше да ме убие и случайно беше пчела или оса, която глътнах и не можех да дишам. Оттам насетне дали е късмет, дали съвпадения или по-дребни факти като любопитство и.н (пак част от съвпадението) е друг въпрос.
PS: Казвам се Gab4o, не нещо друго, имай го предвид!
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пон юни 15, 2009 15:07

ОК - което в превод значи "Zero Killing" за послеслова. Взех си бележка и не става дума за подигравки, а загриженост за модераторката. :D

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » нед юли 05, 2009 22:18

Историята на Габчо ме връща назад във времето, само че ситуацията,която ме стресна, беше малко по-различна. Всъщност по-важното е, че в един момент човек осъзнава с какво се е разминал,как за миг животът му би могъл да се преобърне фатално. Кошмарно е, но понякога сънувам, че съм на крачка от смъртна опасност...Събуждам се с облекчение, ех...знае ли човек!

Преживявала съм пътен инцидент, обгаряна съм от електричен ток, падала съм от висока стълба. До тук съм щастливка, надявам се.

Радвам се, че Габчо е имала късмет, може да се каже и закрила от съдбата.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет юли 10, 2009 22:59

Ами "Животът е това което се случва докато ние правим планове", не помня кой го е казал и едва ли е от значение, просто незначителните наглед случки понякога ни показват какво е да си жив :D

Отговори