Аура за/против

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Аура за/против

Мнение от Vassil » нед юни 07, 2009 22:39

Мисля да почна една верига от цикъл теми. Днес за аурата започвам.
Според вас има ли я нямали я. Какво я доказва ако сте за... Търговска измислица ли е ако сте против. Какво знаете за нея.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон юни 08, 2009 10:40

Админе, не съм много сигурна, че темата е за такъв раздел :P Но като помислиш, тук е най-подходящо спрямо всички останали подфоруми, така че е ок :D
На мен ми се ще преди да започнем темата, да копирам какво има за `аура` като официална информация в wikipedia.

А́ура (на гръцки: αὔρα, на латински: aura - полъх, ветрец, повей). Може да се отнася до:

* Аура в древногръцката митология - богиня на бриза;
* аура - явление в оптиката, означаващо ореол (светлинен пръстен) около даден обект;
* аура в медицината - предвестен симптом за епилептичен припадък или пристъп на мигрена;
* аура в езотериката - паранормално явление, олицетворение на човешката душа;
* аура във философията (в естетиката) - термин по Валтер Бенямин, означаващ ореол на възвишеност, благоговение пред дадено проиведение на изкуството (например, Джокондата на Леонардо да Винчи) до евентуалното му преминаване в стадия на техническо възпроизвеждане (в масовата култура), когато въпросната аура се губи;
* Аура - река във Финландия;
* „Аура“ - роман от мексиканския писател Карлос Фуентес;
* „Аура“ - филм (2006) на аржентинския режисьор Фабиан Биелински.

Предполагам, че в тази тема ще се спрем на понятието аура като:

аура - явление , означаващо ореол (светлинен пръстен) около даден обект;
аура - паранормално явление, олицетворение на човешката душа

Чувала съм, че малките деца - 0-5 годишни, виждат нашата аура, също така и някои животни (може би всички) Предполагам, че това е наистина нещо като продължение на нас и духовното в нас или пък това дали сме добри или лоши хора. Чувала съм, че аурата се променя и спрямо настроения и други фактори. Като цяло - вярвам повърхностно и по мой си начин с мое си обяснение в аурата и почти всички други теории ми се виждат изсмукани от пръстите и неверни.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » чет юни 11, 2009 23:12

По въпроса за аурата: това е тема, свързана с езотериката, скритото познание за човека. Щом е такова, значи не на всекиго е дадено да види аурата и да повярва в нейното съществуване. Интересът към тази тема има смисъл дотолкова, доколкото сме склонни да не приемаме материята като единствена реалност за човека и да гледаме на света и на човека като енергийна система с възможните й проявления. Намираме се на определена енергийна честота в тази система и виджаме само това, което честотата ни позволява да видим, най- простичко казано. А другото е за езотеричните сайтове...

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет юни 12, 2009 20:29

И все пак има твърдение, че има апаратура която може да я хване (или вид фотография). Какво мислите за това?

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пон юни 15, 2009 15:24

Има и хора, които я улавят. За индусите и будизма аурата е много важна и при тях по тази тема няма спор, че съществува.
От това което съм чела някога и някъде съм останала с впечатление, че тя е енергията която излъчва всеки човек и се вижда с "третото око" от някои хора. В зависимост от оцветяването на аурата може да се определи дали човека е с добри или лоши намерения, а също така и дали е болен или здрав.
Лично аз си я представям, като някаква цветна мъгла около човека.
Не помня обаче дали растенията имат аура.

Отговори