Полу-братя и сестри

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Полу-братя и сестри

Мнение от Gab4o » ср май 27, 2009 20:40

Здравейте ФоРуМцИ,
според вас `истински` ли са братята и сестрите от различен баща или друга майка? Тоест - един общ родител...има ли зависимост дали ще си приличат повече ако са и двамата от единия родител или от различен? Оплетено е, има много вариации, но мисълта ми е, че за мен това е много гадна ситуация, мисля че повечето хора, при които нещата седят така не са близки. Даже и от лични наблюдения го казвам - познавам семейства, в които е така. Те не се чувстват дори роднини, камо ли полу-брат или сестра. Наистина връзката между `истинските` братя и сестри е по-силна и натурална, а другото е...гадно...
е, кажете
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет май 28, 2009 9:50

Зависи на каква възраст са били дацата когато е станало това нещо. Но при всички положения "кръвта си е кръв". Това обаче колко са близки тези хора не е задължително да е обвързано с нея.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб май 30, 2009 14:18

Имам лични наблюдения и всичко зависи от родителите. Ако децата живеят заедно нямат проблеми или ако имат, са точно същите, както при всички останали братя и сестри.
Но ако са разделени, тогава отношенията между тях може и да се изострят по повод на това кое дете къде и как живее, може би е плод на ревност или завист.

Потребителски аватар
Chaoscore
Търсещ
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:15
Контакти:

Мнение от Chaoscore » пон юни 08, 2009 0:00

Аз имам доведена сестра. Живее в друг град и се виждаме рядко. Определено е в много по-добро положение от мене, но това не ми пречи. Растоянието не ни кара да не се харесваме и така нататък, по-скоро обратното. Гледаме да се виждаме колкото се може по-често. Това може и да се дължи на това че се чувстваме повече като приятели от колкото брат и сестра. За мен няма значение, тя си остава един от най-скъпите хора. Същото нещо наблюдавам и при други хора които са в подобно положение. Кръвта според мен няма никакво значение.
We all feed on tragedy, It's like blood to a vampire...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон юни 08, 2009 10:20

Chaoscore написа:Аз имам доведена сестра. Живее в друг град и се виждаме рядко. Определено е в много по-добро положение от мене, но това не ми пречи. Растоянието не ни кара да не се харесваме и така нататък, по-скоро обратното. Гледаме да се виждаме колкото се може по-често. Това може и да се дължи на това че се чувстваме повече като приятели от колкото брат и сестра. За мен няма значение, тя си остава един от най-скъпите хора. Същото нещо наблюдавам и при други хора които са в подобно положение. Кръвта според мен няма никакво значение.

Най-напред изказването, че кръвта няма никакво значение е просто смешно бе човек...
второ - ако не виждаш - темата е за полу-братя и сестри - тоест имат един общ родител. За доведени и други случая не се отнася.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Chaoscore
Търсещ
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:15
Контакти:

Мнение от Chaoscore » ср юни 10, 2009 23:03

Замисъла на отговора ми беше че кръвта няма значение и твърдо си отстоявам мнението (извинявам се ако все пак написаното не е било за тук). Познавам се и с полу-брат и сестра при които ситуацията е абсолютно същата. Не виждам как може такъв факт да повлияе на отношенията между двама души, освен ако за това не се погрижат самите родители (естествено в повечето случаи е несъзнателно)
We all feed on tragedy, It's like blood to a vampire...

Отговори