Какво можете да простите?

Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Какво можете да простите?

Мнение от Gab4o » ср май 27, 2009 20:29

Здравейте ФоРуМцИ,
чудех се когато един човек се влюби, до какво степен е способен да си затваря очите и да прощава на човека, с който е неговите лоши черти и качества? И дали ако прощава, с времето това се събира и убива любовта, а може би и ще сложи край на връзката?
Говорим за черти, които са коренно различни от теб като човек и не само са ти противни, но и ти пречат и те обиждат, но човека до теб не ги променя, няма и намерение. Или пък иска само ти да се съобразяваш с него, има много варианти, сега не мога да измисля всичките - добихте представа.
Какво правим?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Re: Какво можете да простите?

Мнение от hotblooded » ср май 27, 2009 21:37

Gab4o написа:Здравейте ФоРуМцИ,
чудех се когато един човек се влюби, до какво степен е способен да си затваря очите и да прощава на човека, с който е неговите лоши черти и качества? И дали ако прощава, с времето това се събира и убива любовта, а може би и ще сложи край на връзката?

Всеки си има някакви недостатъци, просто трбява да решиш дали ще можеш да си с този човек ако той не се промени, просто защото не е длъжен да го прави заради теб. Дори да се опита да се промени, не се знае дали ще успее или дали ще ти хареса резултата от промяната
Gab4o написа:Говорим за черти, които са коренно различни от теб като човек и не само са ти противни, но и ти пречат и те обиждат, но човека до теб не ги променя, няма и намерение. Или пък иска само ти да се съобразяваш с него, има много варианти, сега не мога да измисля всичките - добихте представа.
Какво правим?
Ами - разделяме се и всеки по пътя си.......

Нека да добавим и едно "джокерче" към темата - влюебени се, обичате се, и решавате да заживеете заедно - обаче се оказва че не сте познавали толкова добре човека до себе си? какво правим тогава?
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет май 28, 2009 9:54

Аз не прощавам. Акта на прошка изисква преди това да си се обидил.
Иначе говорим или за компромиси или за разминаване....

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет май 28, 2009 19:55

Всеки човек има граница и неща които има вероятност, дори и малка да прости на човека в когото е влюбен.
Мисля, че при влюбените всяка половинка малко притъпява взискателността си. С няколко думи човек в такова състояние оглупява по свой си начин.

Лично аз бих простила на любимия си нещата за които и двамата знаем, че ме дразнят, но са непроменими, примерно защото е разсеян или има хоби, което мен не ме кефи или нещо друго, което му е многогодишен навик и съм го забелязала още при първите ни срещи, но пък във всяко друго отношение си пасваме.

Ако има черти в характера си или държание което ми е противно не бих направила опит да бъдем заедно. Дори и той да настоява ще му кажа, че не мога да го приема в този му вид.

Приемам хората за даденост, такива каквито са, не искам да ги променям коренно защото на мен това или онова в характера им не ми харесва.

Не казвам, че всичко трябва да се преценява едва ли не от пръв поглед, но моето мнение за даден човек се оформя още от самото начало и не ми се се случвало да съм толкова захласната по някой за когото чак след 5 месеца разбирам, че не ми импонира.

pavkata94
Тишина
Регистриран: чет фев 04, 2010 22:35

Re: Какво можете да простите?

Мнение от pavkata94 » чет фев 04, 2010 22:49

Gab4o написа:Здравейте ФоРуМцИ,
Говорим за черти, които са коренно различни от теб като човек и не само са ти противни, но и ти пречат и те обиждат, но човека до теб не ги променя, няма и намерение. Или пък иска само ти да се съобразяваш с него, има много варианти, сега не мога да измисля всичките - добихте представа.
Какво правим?
Аз ... моето лично мнение е,че границата на всеки човек е в зависимост от силата на чувствата към ближния.Дали убива любовта - това също е в зависимост от лошата степен на действията,които прави другия/та,тоест колкото по-гадни и неприемливи неща са се случвали и им е било простено с времето чашата се пълни,пълни и най-накрая прелива-ето го и краят на връзката. Всеки от нас си има граници-кой по-ниски,кой по-високи ... :)
xax .. FuckU I'm fam0us ;]

Отговори