Как поддържате здравето си?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Как поддържате здравето си?

Мнение от Gab4o » ср май 27, 2009 20:26

Здравейте ФоРуМцИ,
какво правите вие за да поддържате здравето си? Тегло, тонус, енергия...изобщо правите ли нещо? Споменете как стоят нещата със спорта, цигарите и алкохола и т.н
С две думи - вашата формула за здраве.
(нека не се впускаме във `вътрешните състояния на духа`, говорим само за физика.)
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет май 28, 2009 9:44

Движение, ям когато ми се яде и докогато ми се яде. Останалото е до начин на живот...

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » чет май 28, 2009 15:00

Ох, много тежка тема при мен, предполагам и за много от Вас. Постоянно търся някакви съвети и начини да се пазя. Най-големия проблем е, че на ден средно прекарвам между 8 и 16 часа на компютъра. Работата ми го изисква. Мислех да си купя пишеща машина, но така проблема няма да се реши:) Проблема е в застоелия начин на живот и той съвсем не е някакъв медиен способ да се плашат хората. Втория проблем при мен е, че в момента нямам необходимото време да приготвям често храната вкъщи. А здравословното хранене изисква и доста средства. В момента водя усилена борба с цигарите и засега успявам да ги намалям периодично, стигнала съм до 6 на ден и съм с цел до есента категорично и завинаги да съм ги отказала. Отказвала съм ги веднъж, но месеци по-късно пропуших отново, което си е доста кофти. Иначе сега се стремя всяка вечер поне по час да карам колело, когато времето го позволява. Разходки рано сутрин също, а в почивните дни - по-дълги на Витоша или в Борисовата. И това е, повече не мога да си позволя... А осъзнавам, колко много ми е нужно.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет май 28, 2009 21:37

Ами не правя нищо целенасочено, от вирусите не мога да се предпазя, но иначе, като съм изморена не пия студена вода, когато се изпотя не стоя на течение, зимата си хапвам чесън и пия червено винце, лятото ям зеленчуци в несвяст, защото не обичам много месо. Когато имам възможност ходя в планината пеша, а веднъж в годината през лятото спя на открито и ходя за седмица на море. Напоследък ме напъплиха разни болежки и ходя при доктор, лекувам се с медикаменти, ходя пеша когато и колкото мога, пия зелен чай и се веселя. :D

Отговори