Абитуриентски бал

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори

Какъв беше абитуриентския ви бал?

Страхотен, никога няма да го забравя!
1
50%
Ужасен, не искам и да си спомням
0
Няма гласове
Не помня!
0
Няма гласове
Чат-пат
0
Няма гласове
Не съм ходил/а на бал
0
Няма гласове
Учил съм до втори клас
1
50%

Общо гласове: 2

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Абитуриентски бал

Мнение от Gab4o » чет май 21, 2009 23:55

Здравейте ФоРуМцИ,

разкажете за вашия абитуриентски бал. И нека да е повече от `беше хубаво`
:wink:
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет май 22, 2009 8:08

Ох каква хубава темааа... Макар и да завърших преди две години, все още като видя абитуриенти и ми се насълзяват очите. Моят беше изненадващ с две неща. Първо, трябваше да вали. Даже ми бяха купили огромен чадър, с който вслучай на спешност да ме ескортират:) Хубавото е, че и капка дъжд не падна, дори вечерта изгря слънце. Второ, абсолютно нищо не се провали. Очаквха, че толкова важен ден могат да станат хиляда гадни неща, но всъщност се случваха само страхотни. Блокирахме бул. Сливница (випускът ми беше 172 човека, всеки с по две коли), понеже училището ни е там. След това се събрахме и на Ал. Невски и там беше невероятно. Също беше страхотно, че бяхме още преди това бяхме решили да се събираме постепенно - квартал по квартал, като някои минахме почти през цяла София, за да се съберем всички. Беше наистина изживяване, което ще помня цял живот:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср май 27, 2009 20:23

явно никой друг не е имал абитуриентски бал
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет май 28, 2009 9:47

За мен абитурентският бал се описва с две думи: "Великата илюзия". Дори тук подхожда повече от понятието кино. Когато го имах този ден не го взех за нещо особено просто защото бях наясно, че от измислените празници този е най-измисленият. Или няма нужда от него или е празник пред буря...
Относно тенденцията за този ден в последните години:
Кой ще направи по-голяма простотия и не на последно място все едно се отива на награждаването на оскарите. Всеки си мери ... какво ли не.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » чет май 28, 2009 11:09

Vassil, недей така. Всички празници са измислени, и има защо да е така. Нуждаем се от такива. Аз лично имам свои собствени поне десетина, които си празнувам. Има нужда от поводи. А когато завършваш 12 важни години от живота си, това трябва да бъде отпразнувано. И се празнува така, че да усетиш, че това е един от двата най-велики дни в живота ти. Втория е сватбата. И те трябва да са разкошни и невероятни. За да се помнят, за да може момичетата да се чувстват като принцеси, а момчетата - като принцове. Красиво си е.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет май 28, 2009 11:50

Tea написа:Vassil, недей така. Всички празници са измислени, и има защо да е така. Нуждаем се от такива.И се празнува така, че да усетиш, че това е един от двата най-велики дни в живота ти ... И се празнува така, че да усетиш, че това е един от двата най-велики дни в живота ти. ...
Относно Празниците няма да се повтарям. Писал съм за това в моята книга, уважавам си труда и затова няма да се повтарям.

Не, и няма нищо велико в този ден. По-скоро ден на фалш и лицемерие. Нито е край на нещо(защото не спираме да се учим цял живот по един или друг начин), нито нещо кой знай какво.
На повечето хората им трябва просто някъде да си изразходят натрупаната енергия (някаква причина да викат) било концерти (от какъвто и да е тип без класическа музика, разбира се), било футболни мачове, било абитуриентски балове(едно ...две..трии... дванайсееее). Другата обща черта е "психологията на тълпата" спомената от чичо Фройд. Чувството за безнаказаност при някои случаи ги опиянява и вдига адреналинът им.

Относно дрехите... Повечето случаи това е първият и последният път който ги обличат...
Относно другото фукане. Повечето случаи това им е последният досег едни с други (всеки си хваща пътеката) и това дали ще се направи на особено "фйешън" няма да повлияе особено...
Относно лицемерието. Тук е на ниво... Всички са "големи приятели", всички са били един "неразделен клас".

Ако в живота ти не ставаше нищо стойностно и не се стремиш към нещо повече от работа от 8 до 17 и бала ще бъде от великите дни. То като не се случва нищо - и нищото е нещо.

Тези неща са в особена сила последните години.

Отговори