За и против народните лечители...

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

За и против народните лечители...

Мнение от Vassil » чет май 21, 2009 18:46

Някои лекуват натървания, други са по-смели и лекуват сливици, диабет, нощно напикаване и т.н. Според тях трябва ли да им се вярва? Нека да разискваме и хомеопатия билки и т.н. от малко по-научна или от сферата на опита страна.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет май 22, 2009 8:14

Честно казано май вече все по-често ще се прибягва до такива методи - с тия рецепти...:) Иначе аз засега не се лекувам, по-скоро се подхранвам с разни неща като гинко билоба, коприва за имунната система и т.н. Въпреки всичко и тях не ходя да ги бера в гората. Приятеля ми страда от язва и всъщност само някаква странна гъба му помага, не се е оплаквал от много отдавна. Иначе не съм посещавала народни лечители, все още разчитам на завършилите някакво образование, не че и това е гарант. Но абсолютно вярвам в билките. Пра-дядо ми имаше едни огромни енциклопедии за билки и през живота си не беше пил хапче, не беше посещавал болница. Посети я едва в последните дни на живота си, близо на 89 години.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб май 23, 2009 12:31

В природата за всяка отрова си има и противоотрова и е доказано, че билките са по-доброто средство за лечение, но по-бавно. Синтетичните лекарства помагат по-бързо и имат повече странични ефекти.
Но от друга страна там където само ножът може да помогне билките почти не помагат.
Има и болести за които няма друго ефикасно лечение освен билките.
А и много лекари вече препоръчват хомеопатични лекарства, например за някой оперативни рани след сваляне на конците се препоръчва мас и невен, за други пък промивки и компреси с тетра.
Принципно медицината винаги се е осланяла и на билколечението, но фармацията би претърпяла големи загуби, ако всеки се юрне към планината за да си попълни аптечката с различни видове билки.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » вт май 26, 2009 17:21

Въпросът съдържа две крайни мнения. Така, както няма само добри лекари, и сред народните лечители има такива, на които не бих се доверила. Но като цяло предпочитам лечение, което не изключва уважение към билките и към всички алтернативни подходи при грижата за човешкото здраве.

Ще посоча големия български лечител Димков. Само че човек трябва да бъде упорит и да не очаква мигновени резултати.

Познавам прекрасни лекари, които са и народни лечители. Дай боже повече такава комбинация.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт май 26, 2009 18:13

Има хора киоито са много кадърни в наместването на стави. Има такива които са добри в билките. Но както всяко друго нещо и с това шега не бива. Добре е първо да се види какво е мнението на хората за тях за да си направиш дори минимална представа за какво става въпрос. Вече като си там имаш време да допрецениш ако смяташ нещо за нередно и т.н.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб май 30, 2009 14:40

Има болести, например псореазис, смята се за почти нелечима болест от медицината, но аз лично знам за излекувани хора с билки, сок от змийска отрова и мас, отделно се пие някаква отвара от много билки и обривите изчезват за 2-3 месеца. Напоследък четох, че има и други билки които я лекуват.
Също имам и познат диабетик, които с билки и други диети след като 5 г. е бил на инсулин, вече от 1 г. в изключителни случай си бие инжекция, просто си регулира кръвната захар с други средства и дори не се ограничава в малки количества да приема храни със захар.
Все пак това много си зависи от човека, от болестта, от психиката за да избереш как да се лекуваш с билки или с медикаменти.
Но от друга страна не съм чула херния или преплитане на червата да се лекува с билки :D

serjant
Тишина
Регистриран: вт дек 14, 2010 0:17

Мнение от serjant » вт дек 14, 2010 0:23

Хора,аз и моето семейство направихме огромна грешка,като се доверихме на един прехвален "билкар". Пиша това,за да предпазя и други хора от измамника и шарлатанин ГЕОРГИ ДОБРЕВ от с.Хаджиево. Никога не се доверявайте на този неук и неграмотен психопат! Ето и историята: Така-наречения "природо-лечител" ГЕОРГИ ДОБРЕВ, който "преглежда" в двора на едно старо порутено манастирче в село Хаджиево близо до Пазарджик,си позволи да си прави експерименти и да се гаври със здравето на мой близък роднина,който е болен от доброкачествено заболяване на кръвта,което медицината на този етап не може да излекува,а само да поддържа в стабилно състояние посредством медикаменти. ГЕОРГИ ДОБРЕВ ни прие и най-въодушевено и "искрено" успя да ни убеди,че той ще излекува болния на 100% за 6 месеца,като същевременно "оплю" всички "некадърни лекари" и техните дипломи,като каза цитирам: "дъ си ги зъврът...",въпреки че сам твърдеше че бил завършил медицина и бил дипломиран лекар. Този така-добър "артист",използвайки състоянието ни на безнадеждност и отчаяние,ни поиска да му се предплати "лечението" за всичките 6 месеца,защото бил в остра нужда и можело да не завърши "лечението". Обезпокоени за живота на своя роднина,взехме пари на заем и събрахме поисканата сума от 1800 лева,срещу която ГЕОРГИ ДОБРЕВ не ни даде абсолютно-никакъв документ или касова бележка. Прибрахме се,и след седмица получихме по куриер "илачите" му. Това беше туба с тъмно-зелена отвара и кутия от хр. добавки на "GNC" ,но с неясен произход,отстранен етикет и залепена на негово място от ДОБРЕВ бяла хартиика, на която пишеше неграмотно,грозно и с правописни грешки, как да се вземат хапчетата вътре. Преди да започнем с "лечението" на ДОБРЕВ, направихме контрола на кръвните показатели-всичко беше в норма. Още на втория ден от "лечението",сьстоянието на болния започна да се влошава видимо с всеки изминал ден,и при направените нови контролни изследвания се оказа,че изпускаме положението и живота на болния е изложен във всеки един момент на смъртен риск. Аз позвъних на ГЕОРГИ ДОБРЕВ и го информирах за ставащото,а той ми каза: "няма страшно,само ви плашат,не ги гледайте изследванията!". Слава Богу,че спряхме с "илачите" на ДОБРЕВ ,и че лекарите успяха отново да овладеят положението и живота на болния е вън от опасност,въпреки че няма начин да бъде излекувана болестта. След станалото с ДОБРЕВ се разбрахме,да върне парите ни обратно. Той обеща това да стане до 10 дни. Оттогава "лечителят" ГЕОРГИ ДОБРЕВ започна да ни лъже и да се крие кто една жалка мишка. Започна да си изключва телефона,а в малкото случаи когато успявахме да се свържем,той се държеше изключително-нагло,арогантно и с подчертана ирония. Казваше,че сме го били тормозели и ни заплашваше,че щял да ни даде под съд,защото сме били нарушавали спокойствието му. Вече измина една година,откакто сме му дали тези 1800 лева. До сега е върнал само 900 лева, и то карайки ни да го молим и да се чувстваме виновни,че си искаме обратно собствените си пари. Тъй като съм сигурен,че ГЕОРГИ ДОБРЕВ е "завлякьл" и много други хора,от които се крие-ще му направя малко безплатна реклама: Мобилния му тел. е 0888065920. ДОБРЕВ само "преглежда" в с.Хаджиево, а живее в с.Ивайлово на улица 30-та,в доволно-голяма кьща.

Husalen
Търсещ
Регистриран: пет сеп 17, 2010 23:18

Мнение от Husalen » ср дек 15, 2010 17:52

Шарлатани има навсякъде и във всяка една сфера. В днешно време всичко е позволено.. официално или не толкова официално, затова и вие си имате вина, че се доверявате толкова лесно. Все пак всички знаят в кой век и какви времена живеем и все още има хора, които се доверяват на всичко. Не искам да изглежда, че съдя господина в горния пост, но в 21 век е почти неприемливо да се довериш без да провериш, без значение отчаянието колко е голямо, особено стане ли въпрос за здравето на човек и най-вече когато се включват и подобни суми.

По темата ще кажа, че аз хапчета не обичам и пия само в краен случай.. повечето пъти насила. Народната медицина се е доказвала векове наред, а това е по-важно от една диплома или човек в чиято глава има информация за лекарства, на които дори името не може да каже.
Факт е, че и чудесата със сложни имена си имат огромно предимство, но ако не са наложителни смятам, че е по-добре да се лекуваме с чисто натурални средства. Те не само оправят проблемите, но и предпазват от бъдещи такива, подхранват и обновяват по възможно най-добрият и чист начин за организма.

serjant
Тишина
Регистриран: вт дек 14, 2010 0:17

Мнение от serjant » ср дек 15, 2010 19:18

Съгласен съм,че съм допуснал огромна грешка и тя си е мой негатив. Единствената причина да споделям това тук е за да предпазя всички вас от измамника ГЕОРГИ ДОБРЕВ,защото както аз бях наивен-ще има и други хора,които не са се "парили". Ако имах шанса да прочета някъде в някой форум за този шарлатанин-нямаше изобщо и да си помисля да отида при него,какъвто и проблем да имам.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср дек 15, 2010 23:04

Ако това което казвате е вярно, мисля, че е добре да потърсите органите на полицията (МВР, прокуратура...) биха му се "зарадвали". Каквото и да е винаги ще излезе нещо дори просто да е липса на лиценз или неплатени данъци.

Отговори