Искам да имаме дете...

Когато има нерегламентирани боклуци или мнения трябва да се почиства-няма как...
mnogodobre
Баннат
Регистриран: чет май 07, 2009 14:41

Искам да имаме дете...

Мнение от mnogodobre » чет май 07, 2009 14:56

Здравейте!
Помогнете с мнения ако имате желание моля. С моя мъж сме заедно от 10 години, а живеем заедно от 6. Той не е разведен документално, има и дете на 15г. от "първата" си жена. В началото на връзката ни той много искаше да имаме и наше дете, но през тези години стана така, че аз преживях две депресии (слава богу кратки и с успешен край), за които, смея да твърдя и той от части има вина. Благодарна съм му, че дори когато го отблъсквах през този период той не ме остави и за миг сама да се оправям. Помогна ми с всичко, което можеше. НО... явно се изплаши и сега отказва да си родим бебе като измисля разни причини - щяло да ни лиши от глезотийките дето сега си ги позволяваме, нямало достатълно пари, мързяло го наново да изживее всичко.... стигна се до там че в последния ни разговор аз го попитах дали вече не ме обича както преди когато искаше дете от мен и той отговори, че ако така поставям нещата щял да се прежали защото сега не престава да ми повтаря колко ме обича, аз на него също. Но все отлага във времето - да минело още време, да сме си поживеели още малко - той е на 42, а аз на 32г. Във същото време боготвори дъщеря си - тя била живота му. Тя живее в друг град и явно това че са разделени му тежи и го разбирам. Но аз трябва да се погрижа и за себе си. Смятам че за 10 години съм направила адски много жертви и компромиси за него и за дъщеря му (и все още ги правя).Това е най-кратко казано. На Вас как Ви звучи цялата работа.
Последна промяна от mnogodobre на пет май 08, 2009 21:00, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » чет май 07, 2009 17:31

Говори. Говори с него, разбери наистина какви са страховете му. Разкажи своите. Да, възможно е той отново да се страхува, може да има и други причини. Но със сигурност ще се радва на още едно бебче така, както се е радвал на първото, че и повече. Говорете наистина, истински. изслушвай го, не говори много за себе си. Позволи му и той да поговори. Според мен нещата ще се оправят, но наистина трябва да се разбирате. Изцяло, не просто чрез думи и действия.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет май 07, 2009 18:24

Звучи ми сложно. Като сапунен сериал с ужасни сложни ситуации. Работата е там, че никой форум не може да реши проблемите ти най-малкото защото случая е много личен и липсват много подробности. Tea ти е дала някакъв съвет виждам, но в крайна сметка ако очакваш нещо радикално което да се направи в стил: "Напусни го" "Роди му напук" и тем подобни "съвети" са си чисто и просто мечешка услуга която ще ти излезе през носа и ти го знаеш.
Човек си преценява според своите приоритети, а особено в случая трябва ти отделно и вие като двойка да си решите какво да правите (повтарям съвета на Теа). Стандартни глупости говоря с две думи.
Пожелавам ти само да имаш силата да решиш уверено и сигурно какво да правиш и после да не съжаляваш

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет май 07, 2009 19:22

Ами може и да се притеснява от възрастта си защото когато детето ви стане на 20 г. той вече ще е на 63-64 г. и ще си е дядо на децата на дъщеря си.
Така, че въпроса е наистина доста деликатен и личен и само вие двамата може да го решите.
Но от друга страна се смята, че децата родени от по-възрастни родители са по-умни, което ако е вярно означава, че тъкмо сега е времето да си имате бебе :D

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Re: Искам да имаме дете...

Мнение от Gab4o » чет май 07, 2009 20:27

mnogodobre написа:Здравейте!
Помогнете с мнения ако имате желание моля. С моя мъж сме заедно от 10 години, а живеем заедно от 6. Той не е разведен документално, има и дете на 15г. от "първата" си жена. В началото на връзката ни той много искаше да имаме и наше дете, но през тези години стана така, че аз преживях две депресии (слава богу кратки и с успешен край), за които, смея да твърдя и той от части има вина. Благодарна съм му, че дори когато го отблъсквах през този период той не ме остави и за миг сама да се оправям. Помогна ми с всичко, което можеше. НО... явно се изплаши и сега отказва да си родим бебе като измисля разни причини - щяло да ни лиши от глезотийките дето сега си ги позволяваме, нямало достатълно пари, мързяло го наново да изживее всичко.... стигна се до там че в последния ни разговор аз го попитах дали вече не ме обича както преди когато искаше дете от мен и той отговори, че ако така поставям нещата щял да се прежали защото сега не престава да ми повтаря колко ме обича, аз на него също. Но все отлага във времето - да минело още време, да сме си поживеели още малко - той е на 42, а аз на 32г. Във същото време боготвори дъщеря си - тя била живота му. Тя живее в друг град и явно това че са разделени му тежи и го разбирам. Но аз трябва да се погрижа и за себе си. Смятам че за 10 години съм направила адски много жертви и компромиси за него и за дъщеря му (и все още ги правя).Това е най-кратко казано. На Вас как Ви звучи цялата работа.
Как не те е срам да се хващаш с `документално` неразведен и то цели 10 години?! Разбирам да му разваляш брака година-две, но явно и той не е цвете за мирисане като теб щом изневерява толкова време. И как не те е срам да говориш за женен мъж - ооо кога ще ми направи детеее.... леле, дори грам не те е срам! Ти си му била отдала живота си! Я се засрами! А жена му, която му е родила деца и ги е отгледала и сигурно са малко по-малки от теб? Тя не е ли дала живота си на мъж-свиня, който подмята любовницата си от 10 години? Я се вземи в ръце, много ги мразя такива като теб! Помощ тръгнала да иска!
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет май 08, 2009 0:53

Принципно развода тук не е най-голямия проблем.
Щом от 6 г. живеят заедно, значи бракът на мъжа е непоправимо разстроен и е въпрос на добър адвокат, който да се справи с казуса, дори и съпругата му да не е съгласна да му даде развод.
Моралната страна на това положение е доста дълга тема и явно дамата си е решила за себе си как да се справи с положението на съжителстваща с женен мъж.
И ако се абстрахираме от факта, че той живее в двубрачие, а тя е прелюбодейка, остава въпроса за връзката им, която може да се заздрави с едно дете. Едва ли някой би казал, че е лошо двама души които се обичат да създадат дете.
Може би стереотипите много често ни пречат за да приемем нещо толкова естествено.

mnogodobre
Баннат

Re: Искам да имаме дете...

Мнение от mnogodobre » пет май 08, 2009 9:45

Gab4o написа:Как не те е срам да се хващаш с `документално` неразведен и то цели 10 години?! Разбирам да му разваляш брака година-две, но явно и той не е цвете за мирисане като теб щом изневерява толкова време. И как не те е срам да говориш за женен мъж - ооо кога ще ми направи детеее.... леле, дори грам не те е срам! Ти си му била отдала живота си! Я се засрами! А жена му, която му е родила деца и ги е отгледала и сигурно са малко по-малки от теб? Тя не е ли дала живота си на мъж-свиня, който подмята любовницата си от 10 години? Я се вземи в ръце, много ги мразя такива като теб! Помощ тръгнала да иска!

Не знам мъж ли сте или жена , но едно ще ви кажа - такива моралисти като вас са ми добре познати. Обикновено са най-големите грешници на този свят и за да убедят сами себе си в обратното, нападат всеки, който дръзне да направи каквото и да било против обществените норми. Но мен обществените норми не са ми водещи в живота защото когато страдам и съм болна те изобщо не ми помагат нито ме утешават. 1) Аз съм жена на този мъж в пълния смисъл на тази дума. 2) Не съм го развела с жена му , а той я напусна по СОБСТВЕНО ЖЕЛАНИЕ и то НЕ заради мен. 3) Всеки разумен човек с опит в живота знае, че НАСИЛА никого не можеш да накараш да направи каквото и да било , камо ли да зареже хора, които обича - в случая жена си. Той е достатъчно интелигентен човек за да прецени с кого желае да бъде и сам да избере. Когато не се чувстваш пълноценен и щастлив с един човек най-нормалното и разумно нещо на света е да потърсиш щастието си другаде.
И МНОГО МИ Е ИНТЕРЕСНО КАК ОТ ДВЕ ДУМИ ВИЕ ГОСПОЖО/ГОСПОДИНЕ, ИЗВЕДНЪЖ СИ НАПРАВИХТЕ ИЗВОДИ ЗА МЕН !!!!!!
Най-вероятно сте или стара мома/ерген или зарязван от всичките си партньори точно заради мнимия Ви морал........
На всички останали благодаря много за мненията .
Последна промяна от mnogodobre на пет май 08, 2009 21:01, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Жалка си

Мнение от Gab4o » пет май 08, 2009 14:58

mnogodobre написа:
Gab4o написа:Как не те е срам да се хващаш с `документално` неразведен и то цели 10 години?! Разбирам да му разваляш брака година-две, но явно и той не е цвете за мирисане като теб щом изневерява толкова време. И как не те е срам да говориш за женен мъж - ооо кога ще ми направи детеее.... леле, дори грам не те е срам! Ти си му била отдала живота си! Я се засрами! А жена му, която му е родила деца и ги е отгледала и сигурно са малко по-малки от теб? Тя не е ли дала живота си на мъж-свиня, който подмята любовницата си от 10 години? Я се вземи в ръце, много ги мразя такива като теб! Помощ тръгнала да иска!

Не знам мъж ли сте или жена , но едно ще ви кажа - такива моралисти като вас са ми добре познати. Обикновено са най-големите грешници на този свят и за да убедят сами себе си в обратното, нападат всеки, който дръзне да направи каквото и да било против обществените норми. Но мен обществените норми не са ми водещи в живота защото когато страдам и съм болна те изобщо не ми помагат нито ме утешават. 1) Аз съм жена на този мъж в пълния смисъл на тази дума. 2) Не съм го развела с жена му , а той я напусна по СОБСТВЕНО ЖЕЛАНИЕ и то НЕ заради мен. 3) Всеки разумен човек с опит в живота знае, че НАСИЛА никого не можеш да накараш да направи каквото и да било , камо ли да зареже хора, които обича - в случая жена си. Той е достатъчно интелигентен човек за да прецени с кого желае да бъде и сам да избере. Когато не се чувстваш пълноценен и щастлив с един човек най-нормалното и разумно нещо на света е да потърсиш щастието си другаде.
И МНОГО МИ Е ИНТЕРЕСНО КАК ОТ ДВЕ ДУМИ ВИЕ ГОСПОЖО/ГОСПОДИНЕ, ИЗВЕДНЪЖ СИ НАПРАВИХТЕ ИЗВОДИ ЗА МЕН !!!!!!
Най-вероятно сте или стара мома/ерген или зарязван от всичките си партньори точно заради мнимия Ви морал........
На всички останали благодаря много за мненията .
Жена съм, което говори още повече за това колко е категорично мнението ми... виждам, че аз ти говоря на `ти`, а ти на `вие`, така тънко се подчертава колко си културна, как си `над тези неща` и се внушава усещане за правота. Е, аз не говоря на `вие` на хора, които не уважавам.
За моралистите - добър подход, но малко лек и изтъркан, вече и за деца не минава. Нямам нужда да убеждавам себе си, че съм някаква, особено правейки го по начин, който да рефлектира върху другите и да чисти и извисява моите грешки... Аз съм напълно наясно каква съм и не съм най-големият моралист на света. Аз също съм лъгала, мазала, дори прецаквала, а на 12 откраднах един снакс от магазина :D НО аз говоря за принципи, за няколко неща - може да са две-три в живота, но да ги има и да са отправна точка и тяга спрямо всичко, което правим. Принципите са за това човек да не се изгуби, да бъде такъв, какъвто е. Може би според някои те са за пред обществото - за да изградим образа на ангели, да покажем колко сме добри и праведни и всички да ни харесват. Или пък за да си казваме - ние сме от ВИП хората, ние сме добри. Аз не го правя заради това. То е в мен. Имам си принципи не за пред някой, А ЗА ПРЕД СЕБЕ СИ. И то не за оправдание, а защото съм такава, непримирима към някои неща. Нетърпима. Ето пример - всяка личност има предпочитание и крайно мнение по някой въпрос, което се различава от останалите. Ако е за дребни неща или пък не нарушава личната свобода на човека, не е нужно да го превъзпитаваме и налагаме мниение. Ако слушаш чалга, няма да ти кажа, че метъла е най-якия, но виж - когато става въпрос за неща като твоя `случай` - има един тип на поведение, който е недопустим. Да не кажа, че има само един, който е допустим.
И така, разбрахме, че нямам нужда да оправдавам себе си - аз грешницата, а че имам нещо, което ти нямаш - принципи. Поне за това...а щом това прекрачваш, значи нямаш за много други неща, които вървят ръка за ръка.
Да добавя само за обществените норми - всеки, който ме познава знае, че аз вървя против тях в повечето случаи...защото съм си индивидуалист и винаги изразявам мнението си, дори да не е угодно на ...никой. Но ти бъркаш обществените норми като това да не плюеш и се*еш докато чакаш трамвая и да ставаш на разни баби и дядовци в тролей с това да разделяш семейства и т.н Това не е обществена норма, а морал. Но ти си над тези неща. Казваш, че обществените норми не са ти водещи в живота, защото не ти помагат като си болна и не те утешават. Е, затова да си намерим всички по един женен пич да ни утешава.
2. Не си го развела, той сам, той е интелигентен, той самичък я е напуснал, той, той, той, той...той е с ума си, той мен обича повече, да да...Първо, че той е от мъжките говеда се вижда и че си е виновен к****рин се вижда, но и ти си била около него за да му помогнеш, нали :D Или си го гледала отстрани и той като я е напуснал и е дошъл на вратата ти да почука и е казал Ооо скъпа, не ме познаваш, но аз напуснах жена си заради теееб, ляляляяляля :smt034
Разбира се, че ти си била около него и си го оплитала, а когато един мъж е женен, нямаш никакво право да се въртиш около него и да си викаш - бе аз не съм виновна, само си говорим, той прави своя избор хахахах, усойница.
Колкото до 3 - за развода насила и че като не сме щастливи трябва да търсим щастие другаде...Ок, става за 13 годишни тиинейджъри, които са разочаровани, че Ането от `А` клас не ги харесва вече :cry: :smt087 :smt086
НО КОГАТО ЖИВЕЕШ С НЯКОГО ПОВЕЧЕ ОТ 15 ГОДИНИ, пардон ЖЕНЕН СИ за него, то ти нямаш право просто да пръднеш и да си **** ма**** нанекЪде. Много важно, че некфа там ти се е врекла, била е до теб винаги, минал й е повече от половината живот с теб, родила ти е деца, отгледала ти ги е, била ти е вярна...Ние сме на по 45, са му е майката и времето да живееме, ми дааа! :smt030 :smt131
Плюс това ако не виждаш - човека очевидно не те обича и не иска да е с теб, щом още не се е дори развел. Той е един нагаждач - където падне там, оставя си резервичка, ммм, готино ти е да го отричаш, но е така. Но е яко да биеш чука на застарялата си жена, която обаче винаги е била до теб и щом си се оженил си дал клетва по дяволите, врекъл си се, какво е тва да се жениш и развеждаш - някаква мода ли ? Не се жени като не си сигурен, че искаш да прекараш живота си с този човек. После дори да залитнеш - ще го преодолееш, защото имаш дълг към този човек! Морален и всякакъв. Не може да биеш шута, не и сега. А на теб ти е най-лесно да кажеш те не се обичат и той си отговаря. А ти, м а.
Най-странното в историята е, че нито съм стара мома, нито съм `била зарязвана от всичките си партньори`, а и не мисля, че морала ми е мним, нито приемам критика от такива като теб за каквото и да било, камо ли морал. Точно моя морал и личност е привлекъл един невероятен човек до мен. Такъв, който такива като тебе никога няма да имат.
А и да ти кажа - глупава си. На 35 тепърва ще се моли на някакъв женен дето я подмята от 10 години за дете...падаш си по униженията, а? И самозалъгването.
`На всички останали благодаря много за мненията .` Ето тук най-много се издаваш, че очакваш да чуеш само хубави мнения, само някой на твоето мнение, само някой, който да те оправдае пред самата теб, а като чуеш истината и се жегваш като ранено животно.
Жалка си.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

mnogodobre
Баннат

Re: Жалка си

Мнение от mnogodobre » пет май 08, 2009 15:28

............................
Последна промяна от mnogodobre на пет май 08, 2009 21:02, променено общо 1 път.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет май 08, 2009 16:16

Я да ви видим докъде ще стигнете. Намесвам се преди всичко като човек, а не като администратор на форума, затова ще съм и по-рязък.

Когато аз отговорих на тази тема, го направих с разбиране въпреки, че този начин на взаимоотношения ми е противен. Всеки има правото да живее в лъжа, било самозалъгване, било като прецакване на другия. Разбирам, че това поведение от някои се приема за нормално - да лъжеш хората, да правиш мръсно на друг, да се самозалъгваш.

Да обаче когато тръгнеш да пропагандираш тук, че това е нормално, не можеш да очакваш, че никой няма да вземе позиция (не и в този форум). Виждам, че има оправданията "щом аз съм такъв/такава значи и ти си" и със тях опитваш да замажеш нещата, ама няма как да стане. Не и тук. Някои хора не са допуснали твоите грешки, някои хора не крепят отношенията си на математика и егомания.

Човек си личи по думите и най-вече действията си и нескрито се смея на жалките ти опити да обидиш Gab4o, поради простата причина, че на някои неща петна не се ловят защото от далече се вижда как стоят нещата.

Пожелавам ти повече успех в бъдеще и малко да поопитомиш змиите и гущерите които сипеш в опит да обясняваш колко е нормално, за да не се налага да те цензурираме. :wink:

mnogodobre
Баннат

Мнение от mnogodobre » пет май 08, 2009 16:54

............
Последна промяна от mnogodobre на пет май 08, 2009 21:03, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет май 08, 2009 17:29

Аууу,
Много си жалка, а изблиците на гняв и избухване са присъщи на губещ човек, който не може да се защити по друг начин. В този форум всички знаят кой е човека до мен и никога не съм парадирала с това. И мога да ти кажа, че всички го уважават най-малкото. И съм от много години с него и сме много щастливи, за да ми казваш, че не съм. За любовта - разбрала съм още преди много време каква е истинската и точно ти си тази, която никога няма да я изживее :) Смешна си, защото аз разсъжвам на база факти, а ти на злобни предположения. Вече ми стана съвсем безинтересна. А критиката ми е съвсем градивна. И защо да не хвърля камък щом съм си с един човек и се обичаме, щом не съм разваляла бракове и нищо не ми тежи? Толко си смешна и жалка, усети се и се спри докато е време. (а ти си извън него вече) Ето, казах нещо и за времето, както искаше :D
Изображение
Изображение

mnogodobre
Баннат

Мнение от mnogodobre » пет май 08, 2009 20:34

========
Последна промяна от mnogodobre на пет май 08, 2009 21:03, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет май 08, 2009 21:01

За твое сведение 90 процента от форума ме познава от реалния живот :D , но ти си царица на бързите предположения. Изобщо не кисна във форума, поне не в лошия смисъл на думата, аз съм модератор тук и съм длъжна да проверявам често какво става и да попадам на нередности като теб... А и тъпото привлича. Виждаме обаче кой живее по форуми и иска съвети за живота си от тях .... и чака да оправдаем гузната му съвест.
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет май 08, 2009 21:41

Браво браво браво! Следващият път ще правим залагане дали някой ще пусне само една тема във форума или не. Много яко. Интересното е че познах.
Иначе ефектно и много зряло - хващаме гумичката и чистим. Айде към тиин шит форумите. Детска работа.

Отговори