Какви животни харесвате/какви животни не харесвате?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Какви животни харесвате/какви животни не харесвате?

Мнение от Vassil » съб апр 25, 2009 17:58

Има хора на които единственият другар е животно има такива които си нямат животно по домовете но харесват нечий животински вид(може и диви). Има натрапени животни има и такива които са просто неприятни.
Кои са те за вас?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб апр 25, 2009 22:38

Обичам пандииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииии
аз съм панда!!!!!
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » нед апр 26, 2009 11:59

Не харесвам змии от всякакъв калибър, крокодили и разни други пълзящи животинки.
Може би, ако искам да имам домашен любимец бих се спряла на делфин, но пък няма как да му осигуря такава голяма водна площ за да си живее свободно.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » нед апр 26, 2009 15:09

Обожавам кучета и игуани. Радвам се също така на насекоми и гризачи. Адски много мразя котки - има нещо нередно в тях.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » нед апр 26, 2009 18:43

Няма животни които мразя, за домашен любимец бих си взел котка (котарак) но в момента нямам възможност да му отделям необходимото внимание, един ден ако живея в къща с двор ще си взема и куче - нюфаундленд или немска овчарка.........
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Chaoscore
Търсещ
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:15
Контакти:

Мнение от Chaoscore » чет апр 30, 2009 22:51

Единствените животни с които не се разбирам са кучетата. Просто не се харесваме. Иначе обожавам котките. Прелестни създания... За съжаление баща ми е алергичен и не мога да си гледам в нас :( Но все пак си имам един симпадяга във входа дето се грижа за него. Също много харесвам влечугите, птиците и какво ли не. Имал съм доста нетипични домашни любимци, включително и една катерица, която намерих блъсната и я прибрах за през зимата. Когато стана по-топло я пуснах на свобода. Все пак си диви животни и си е мъчение да се държат продължително време в апартамент.
We all feed on tragedy, It's like blood to a vampire...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет май 08, 2009 17:37

Обожавам пандите. Това са сладки животинчета които първо са били месоядни, но в последстивие са започнали да ядат бамбук. Големи сладури са - сладури един път. Много са грижовни спрямо малките си и т.н и т.н.

Котките се харесваме с тях (имал съм интересни случки с малки котки които идват да ми заспиват в краката). Невероятен хищник, с невероятна координация, възможност за скокове от високо без особени наранявания. Добър слух, нощно зрение, това че си остават винаги по своему диви и т.н. и т.н. ги правят много интересни същества. Не случайно в Египет са ги боготворяли според мен(има и техни мумии). Има много митове и легенди покрай тях, но го проточихме и така много.

Хиените са ми интересни животни. Тяхната многотонна захапка, това как след тях много малко остава(обработва организма им над 90%). Това колко добри ловци са(след това обаче лъвовете идват наготово и обират славата). Знам, че ги представят в лоша светлина, но мен ми харесват.

Харесвам и други животни като кучета, риби и т.н. но съм на мнение че е най-добре да не си гледам такива вкъщи просто защото го лишавам от свободата му (повече за това съм писал в книгата си). Разбира се това си е мое лично мнение.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет май 15, 2009 20:48

Не харесвам мишки и плъхове, някак са ми гадни.
Не харесвам гъсеници, харесвам пеперуди.
Ненавиждам мухи и хлебарки. Комарите са ми досадни.
Кефят ме орел, папагал, кълвач, славей, сърна, кон.
Особено са ми интересни мравките и пчелите.

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » пет май 15, 2009 22:24

Костенурките. Вдъхват някаква мъдрост според мен. 2 живеят у дома в аквариум вече около 6 години.
Изображение

Потребителски аватар
[ExZa]
Мярвал се
Регистриран: ср авг 12, 2009 19:04

Мнение от [ExZa] » ср авг 12, 2009 19:35

Ехаа, значи не само аз съм луда по пандите!!!
Като малка съм сбъркала родителите ми с молбата за такова мече. :D

Много харесвам и коали, бенгалски тигри, игуани и гекони.
Иначе имам четири котки. о.О (Да, да, точно така - четири. :smt081 )
Поради, която причина, за жалост, едва ли ще се сбъдне мечтата ми да имам питбул.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » съб авг 22, 2009 2:01

Не ви ли притеснява факта, че пандата ако роди две малки изяжда едното за да оцелее другото?

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб авг 22, 2009 16:18

[quote=Sirius]

Не ви ли притеснява факта, че пандата ако роди две малки изяжда едното за да оцелее другото?[/quote]

Това не е вярно според мен. Откъде го прочете?

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед авг 23, 2009 10:12

Гледах преди време филмче по Дискавъри за пандите. :D

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед авг 23, 2009 15:16

Sirius написа:Гледах преди време филмче по Дискавъри за пандите. :D
Била им е погрешна информацията или пък не си запомнила добре, защото аз съм гледала може би всичките филми не само там, но и по други програми и не само. Чела съм за тях или по-скоро съм изчела цялата литература относно тези сладки животинки. Никъде никога не е споменато подобно нещо. Може да се случва при червената панда, която няма нищо общо с голямата панда, освен че носи името й. Може да заповядате в групата ми Panda във Facebook, където редовно добавямяме заедно с потребителите информация и снимки. За повече информация на ЛС
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Отговори