Подкрепяте/не подкрепяте идеи от вътре.

Ако искате да коментирате някое от моите "словоиздияния" тук е мястото. Ако сте прочели книгата още повече...
Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » съб май 02, 2009 22:05

Актуално звучи блъг 25. Празници. Дни, в които нищо не е истинско. Дни, в които инертно споделяме полупразничното си настроение, защото така правят всички или защото традицията го изисква. Абсурдна празничност.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » нед юни 07, 2009 18:18

Блъг: "Би ли? - обяснение"

Защо посочвам този блъг ли? Защото засяга промяната, един фундаментален според мен въпрос за всеки човек. Кога се променяме, какво ни променя най-вече. Забелязваме ли какво се случва с нас?

По-лесно е удобството да харесваме себе си - такива, каквито сме; да отлагаме нещата за утре; да бъдем като всички, за да се харесваме...
Този блъг ме накара да се замисля за това, колко е важен всеки миг от живота ни, да го изживеем истински и съзнателно, без оправдания...
На стр.77 в книгата има откровения за сайта: "Този сайт не го правя заради вас, този сайт, правя го въпреки вас...Въпреки това ви обичам, без оправданията, които давате, когато искате да се измъкнете".
Василе, ти си знаел за това преди да издадеш книгата. Както и това, че животът продължава да го потвърждава.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед юни 07, 2009 18:40

anahata написа: На стр.77 в книгата има откровения за сайта: "Този сайт не го правя заради вас, този сайт, правя го въпреки вас...Въпреки това ви обичам, без оправданията, които давате, когато искате да се измъкнете".
Василе, ти си знаел за това преди да издадеш книгата. Както и това, че животът продължава да го потвърждава.
И то много преди да издаде книгата. Все пак се отнася за сайта, а него го има години преди Блъг. Но дали сайт, книга или друго съществително, с което да се замести - човек може да се отнесе така към всичко. А и в крайна сметка само той си знае какво има предвид, колкото и ясно да звучи това изречение
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » вт юни 30, 2009 0:31

Аз пък много си харесвам "Правилно или?" - може би защото на теория нещата за всеки по отделно са Да или Не.
А всекидневно сме във Може би, непрекъснато правим избори и натрупваме много Да-та или Не-та или пък ги редуваме и въпреки всичко в целия тоя хаос си вървим по пътечката.
Мисля, че ако от време на време човек за кратко си анализира изборите дето е направил ще получи някаква представа за това кои трески да си одялка и какво да си добави.
Както в приказката за Вратата, дето синът забивал пирон когато направи нещо лошо и изваждал един, когато направи нещо добро, но в крайна сметка дупките са поуките които извлякъл.
От друга страна дупките са свидетелство за това, че сме "стъпили" на база, която по някаква причина сме приели за правилна.
А дали наистина е правилна или?

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » вт окт 27, 2009 21:21

Знам, че е по-добре да не пиша две мнения едно след друго, но понеже става въпрос за съвсем друг блъг, от предното ми мнение затова така реших. :D
Едно изречение ми стана страшно интересно в блъг "За пътят...", а именно, че всяко наше действие поражда противодействие, което се проектира в миналото, настоящето и бъдещето ни. Отначало се зачудих защо в миналото...хъм..... и когато в някаква степен това ми се изясни след пречупването през друга гледна точка, различна от моята инерционна, се почуствах доста заредена с "енергия" защото блъговете ни дават "храна" за стимулиране на мозъчната ни дейност.
А какво по хубаво от това да използваш сивото си вещество по предназначение.
Може и да греша, но пък поне за мен по-важното е, че се придвижвам по пътя. :D

Отговори