Купихте ли си книгата на Васил Тодоров - "Блъг" ?

Ако искате да коментирате някое от моите "словоиздияния" тук е мястото. Ако сте прочели книгата още повече...

Да
3
38%
Не
3
38%
Да и я препоръчах на приятели!
2
25%
Не и не възнамерявам!
0
Няма гласове
Друго (моля уточнете)
0
Няма гласове

Общо гласове: 8

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб апр 11, 2009 18:47

Здравейте уважаеми ФоРуМцИ,
искам да ви попитам дали сте си купили книгата на Васил Тодоров (както знаем админ във форума и създател на сайта http://CrossroadBg.com ) - "БЛЪГ" ? (със сайт http://Book.CrossroadBg.com/)
Питам, защото интереса към книгата е голям и ми е любопитно колко от купувачите са ФоРуМцИ.
Още повече ми е интересно колко от тях са от "старите кучета" на форума.
Ще се радвам да споделите защо сте я купили или пък защо не?
Възнамерявате ли или не?
:wink: :smt083 :smt034 :smt023
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » нед апр 12, 2009 12:01

Да купих я защото предпочитам да чета книга пред електронния и формат.
Освен това при книгите каквото е написано на белия лист, това е и не са зависими от разни енергийни източници и други фактори, винаги са ти по ръка, когато ти потрябват.
А най-вече я купих защото ми харесват блъговете на В.Т.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед апр 12, 2009 18:40

Sirius написа:Да купих я защото предпочитам да чета книга пред електронния и формат.
Освен това при книгите каквото е написано на белия лист, това е и не са зависими от разни енергийни източници и други фактори, винаги са ти по ръка, когато ти потрябват.
А най-вече я купих защото ми харесват блъговете на В.Т.
Интересно мнение. Какво визираш под "енергиини източници" ? Зли очи ли, аз не разбрах :D
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » нед апр 12, 2009 21:07

Е не толкова зли очи, колкото бързи пръсти на весели хакери пишещи програмки ровичкащи из домашните ПС дето ги побъркват примерно.
И общо взето подобни неща, а аз книгата на хария си я предпочитам.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед апр 12, 2009 22:23

Sirius написа:Е не толкова зли очи, колкото бързи пръсти на весели хакери пишещи програмки ровичкащи из домашните ПС дето ги побъркват примерно.
И общо взето подобни неща, а аз книгата на хария си я предпочитам.

Много си права. Още повече, че хората са забравили, че по начало няма понятие "интернет-книга", "електронна книга" и т.н... Книгата е писмена, на хартия и обикновено има корица :D
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт апр 14, 2009 9:51

Аз съм наясно в някаква степен кой си я е купил защото я продавам през сайта :D, но наистина има книги за които не знам от кой са купени. Тази анкета мисля, че е излишна защото всеки си преценява какво да прави и това, че фигурират хората в този форум не означава, че трябва да си купят книгата ми. Тя не е задължителна литература още по-малко не е нещо което бих наложил насила. Който му се чете си чете който не иска не чете. :P

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт апр 14, 2009 17:38

Vassil написа:Аз съм наясно в някаква степен кой си я е купил защото я продавам през сайта :D, но наистина има книги за които не знам от кой са купени. Тази анкета мисля, че е излишна защото всеки си преценява какво да прави и това, че фигурират хората в този форум не означава, че трябва да си купят книгата ми. Тя не е задължителна литература още по-малко не е нещо което бих наложил насила. Който му се чете си чете който не иска не чете. :P
Да, така е. Не пропагандираме - щом сте форумци - купувайте! Естествено, че не е така. Но това ме подсети, че има хора, които ми казаха, че ще си я купят, даже казаха кога, но оттогава мина поне месец.. както казваш, никой не е задължен, но като обещаеш и кажеш колко ти е интересно и т.н и после не го направиш...някак си е кофти..и това се отнася за каквото и да е, не само за книга
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Камино
Търсещ
Регистриран: пон юли 23, 2007 19:34
Контакти:

Мнение от Камино » нед апр 19, 2009 22:40

Обещанията трябва да се изпълняват! Иначе говорим празни приказки и показваме, че думата ни не струва пукната пара, следователно и ние не струваме нищо! Който е обещал да си купи книгата и не го е направил да поправи грешката си бързичко. И да прочете темата "Умеем ли да казваме НЕ?"

Хайде стига съм спамила :D

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет юни 05, 2009 16:27

Камино написа:Обещанията трябва да се изпълняват! Иначе говорим празни приказки и показваме, че думата ни не струва пукната пара, следователно и ние не струваме нищо! Който е обещал да си купи книгата и не го е направил да поправи грешката си бързичко. И да прочете темата "Умеем ли да казваме НЕ?"

Хайде стига съм спамила :D

Да, така е. На мен са ми обещавали хора, които после изведнъж не могат...единия си `беше загубил листчето, на което записал` хахахах. Друг бил гладувал или пък други неща... Веднъж изчислих, че ако събираха по 2 ст на ден, досега щяха да си я купят...или пък 2-3 бройки :D
Обещанията са си обещания. Важното е, че в такива ситуации си личи кой що за човек е и може рязко да ти падне в очите, дори години да е градил.
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет юни 05, 2009 17:22

Монетата (от 2 ст. в случая) има поне две страни защо е обещал/а след като не го спазва(можеше да не го прави и да не му се налага после да "скатава"), а от друга страна щом обещанията му не струват нищо значи и не си заслужава да има книгата.
Т.е. дори и да я има тя би била излишна и парите които дава за нея е можел/а да даде за цигари, дюнери и кафета (разбира се, може да се прибавят и още неща в списъка). Замислям се да направя преобразувател за смятане каква комбинация от дюнери, кафета, презервативи, цигари, вокдки(малки/големи) и т.н. са 10 лв. за да има по-добра видимост какво се губи. :twisted:

Потребителски аватар
Камино
Търсещ
Регистриран: пон юли 23, 2007 19:34
Контакти:

Мнение от Камино » пет юни 05, 2009 19:43

"единия си `беше загубил листчето, на което записал`"

Това е много сериозна проблемация, да си изгубиш листчето на което пише "обещах". :D
Докторът предписва антисклеротин и проява на разбиране от страна на близките. Друг е въпроса, че някои хора имат услужлива памет, удобно запомняща или не запомняща разни удобни или не удобни неща. Случаят се обявява за неспасяем. Профилактика: удобно забряване от страна на близки и роднини, за ангажименти поети към въпросното лице.

:wink:

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » съб юни 06, 2009 21:31

Аз ще си купя два броя от блъговете на Васил. Искам да зарадвам приятели. Малко позакъснях, щеше ми се да бъде за празника на буквите...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » нед юни 07, 2009 1:18

Точно ти най-малкото трябва да се оправдаваш за това нещо и да се притесняваш, че не си си купила книгата в още 2 бройки. Ти и така си си преизпълнила бройките. Не разбирам защо хората които са направили много за книгата трябва да се оправдават за грешките на другите.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » нед юни 07, 2009 17:44

Не търся оправдания за другите. В този живот мога да поема отговорност единствено за себе си. Мога да зарадвам приятелите си например, като им направя стойностен подарък и си спестя едно влизане в книжарницата и ровене в книгите.

И тъй като тук имам възможност да го кажа, защо да го спестявам. Пожелавам на Блъговете един невероятен успех! А те имат успех! Това, че са се родили; това, че са отглеждани с много любов - е вече УСПЕХ. Успехът е и в това, че днес водим разговор за това събитие. А и защо да крия, Блъговете са моите приятели в ежедневието...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет юни 25, 2009 3:48

Анкетата както много неща в интернет не показват реалната гледна точка на хората - особено когато сводката е на база малка извадка (т.н. не репрезентативна). В случая има латентни проявления изразяващи се в отговор "Не". Но това е на база статистически и наченка на психологически анализи.

Докато продавам книгата все повече в мен се появява радоста на база наблюдението на продажбите до момента. Наред с позитивните страни се проявяват и псевдо-негативни. Де факто се наблюдава група от т.н. група с ярко изразена "избирателна възвишеност". Референция към това понятие би била налична в един евентуален бъдещ период плод на същият автор който изразява мнение в настоящият труд.

На кратко това са индивиди с ярко(или не) изявени идеи за:
  • нравственост
    моралност
    емпатия
    креативност
    дипломатичност
Характерно и отличаващи ги от останалите са вторични несъответствията изразени в това, че са:
  • идеи почерпени от книги
    идеи почерпени от други хора
Първичните несъответствия са именно интересните в случая, а именно идеите са просто теория без подплатена практика изразяваща се в:
  • индивида е забравил източника от къде ги е почерпил и ги смята за свои
    идеите се прилагат избирателно - строго опортюнистично
    идеите са в главата на индивида защото ги смята за модни, но не се припокриват с делата му на практика
И тук сменям тона...
Видя се кой иска да си я купи и кой не. Аз се радвам, че много непознати лица за този форум направиха избор да си я купят. Евтино ми излезе да разбера с какви хора имам взимане даване тук, а и в някои чатове и да се разчисти още от шлаката. Ако пожелаят дори мога да кажа имената им. И тук не опирам до сумата от 10 лв или пък да продам книга която няма да бъде прочетена от човека който я купува (ярка историческа препратка Адолф Хитлер - Моята борба, разграничавайки се от наситеноста и в случая) или пък да гледам форума Блъгове и да се чудя дали да пиша или не в секция която се обсъжда нещо пряко касаещо моя труд и по-скоро нищо кой знай колко конретно и повърхностно. Имах избора да го правя в досегашните продажби които ставаха през интернет. Наясно съм, че голяма част хората които толкова месеци казваха, че ще си я купят от книжарница го казват защото така лесно ще скрият нежеланието си да го правят сред останалите които ще си я купят от там. Да обаче нещата излязоха наяве. Хората нямаше вече как да прикрият истинската си природа и излязоха с битовизмите. С две думи нямаха качествата които така упорито твърдяха че имат да кажат, че не желаят. Да обаче за това се изисква смелост и малко морал.

P.S. Tea благодаря ти за музата, а както и на останалите. Има връзки на други сайтове в основния сайт които имат форуми така, че можеш да се преместиш там както направи и с occultism.biz. Знаеш на кой са следващите две думи които цитирам "Следвай процедурата". Вземи ги буквално и продължавай да се смяташ за уникална. За останалите по чатове и т.н. също се взеха мерки, но това не е всичко. Като бонус за Tea персонално ще минем към...
P.S.S. Щеше да получиш 1 книга срещу два етикета от опаковките на кои да е като комбинации майонези изпратени по пощата. Промоцията важeше до 15 юли 2009. За участие в промоцията не се изискваше закупуването на продукта който е подарък. Не можеше да се направи замяна на наградата срещу левовата и равностойност. Повече информация относно условията можеше да намериш като изпратиш електронна поща на посочената в сайта поща. Обаче приключи...

Отговори