Какво говори аватара ни за нас?

Поради заявения интерес за лични пререкания във форума ние сме актуални и тя е факт (+18)
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Какво говори аватара ни за нас?

Мнение от Gab4o » съб апр 04, 2009 3:37

Ами подписа?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб апр 04, 2009 10:07

Ами може би моментното ни настроение се въплащава в определена картинка и така си избираме аватар.
Също и някои доминиращи черти на характера може да прозрат в това какъв аватар си избираш.
И след това си избираме подпис. С подписа някак декларираме пред останалите нещо което смятаме за особено важно.
И така поглеждайки аватара и прочитайки подписа на определен член на даден форум се оформя мнението ни за личността му.
Но пък това съвсем не е определящо, защото има и значение кой как възприема целия този "ансамбъл", сиреч очите с които гледаш и акъла с който осмисляш са основните рецептори.
И от всичко това, ако не те заболи глава значи си здраво стъпил на земята човек и не се влияеш от това, което искат да ти внушат аватара и подписа на даден член на форума. :arrow:
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб апр 04, 2009 16:30

Аватара ни е начина по който искаме да ни възприемат останалите. Той е подобно на потребителското ни име, но за разлика от него може да се променя. Това съм целял и с моят.
В подписа си потребителя слага най-често нещо свързано с него и светогледа му. Понякога то е мисъл друг път е реклама на нещо свързано с него.
Важното е да се забавляваме и обогатяваме.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » нед апр 05, 2009 9:44

Абсолютно съм съгласна, че аватара е начина, по който искаме да ни възприемат. Ако излезем дори извън рамките на форума и за момент прехвърлим към, да речем, second life, там дори можеш да оформиш всичко по себе си отново, за втори път, и да предложиш тази визия на останалите. Но да се върнем отново тук. Аз, да речем, аватара не го сменям. Май съм си го намерила такъв, че да ми е точен на това, което искам другите да видят и възприемат. Най-интересното е, че съм писала и пиша на други места, но единствено тук имам такива. Единствено тук ми пука как ме възприемат:) а иначе подписа трябва скоро да си го сменя, че поне от 3 години си е все тоя:) Моя има част от разни сентенции, които са ми доказали правотата си. А последната част, както сигурно много от вас са забелязали, е слоган от една от любимите ми реклами - на str8 - и наистина самия израз е страхотно уловен:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед апр 05, 2009 10:48

И въпреки всичко самия аватар е маската, която надяваме при срещата си с останалите членове на интернет обществото.
Наблягането на определена визия, която ние искаме да представим скрива истинската ни същност и така сме спокойни защото пак сме анонимни.
Мисля си, че в общия план на общуването в интернет средата аватарите и подписите са далече от това, което всъщност сме.
Те разкриват много малко от самите личности скрити зад тях и в някой случай много подвеждат.
Мисля така, защото според мен те се явяват в някой случаи като коловоза в който се движим, да ни възпират да излезем извън рамката, която сме си поставили, сакън да не разберат какъв "въздух под налягане сме". :D

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед апр 05, 2009 19:53

Маските ги има от дълбока древност. Те са били замислени като начини да се извършват определени ритуали, начини по които да се изкарата почти до хипербола определени качества. Пак казвам: начина по който искаме да ни възприемат. Това както и в реалноста до голяма степен се разминава с това което мислят хората за нас. Един вид обикновенна дроб с числител чуждото мнение и знаменател нашето.
Аватара е нашата маска, подписа е един от атрибутите и. Попадал съм на изследване на какви се делят хората според това дали са сложили животно, човек, фантастична рисунка или друго. Разбира се смятам, че тези неща са с много относителна стойност.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед апр 12, 2009 16:44

И все пак в разните виртуални общувания аватарите се налагат и колкото и да е относителна и малко информацията, която носят, тя е насочваща и привлича определени виртуални събеседници.
Изпълняват си ролята която им е отредена без значение, че в много случай обикновените дроби са правилни, неправилни, смесени и т. н. :smt117 :D

Отговори