В.Т. - Блъг - предна корица????

Ако искате да коментирате някое от моите "словоиздияния" тук е мястото. Ако сте прочели книгата още повече...
Отговори
Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

В.Т. - Блъг - предна корица????

Мнение от Sirius » вт мар 31, 2009 22:34

Има ли скрит въпрос/и в оформлението на предната корица на книгата на Админа?
Аз се питам защо той и тя, защо бяло и черно, защо ябълка.....?
Дали е онази ябълка на раздора, или другата на познанието, дали е намек за доверието или пътека към параноята?
Ако имате мнение за това какво символизира предната корица на книгата Блъг - ето мястото където можете да го споделите. Или пък да поспорим.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » ср апр 01, 2009 14:17

Първата мисъл при срещата ми с книгата беше свързана със Закона за Противоположностите, който показва, че щом призовем нещо в живота си, непременно се появява и неговата противоположност: черно - бяло, мрак - светлина, вземане - даване. Някъде бях чела, че има един начин да се озовем в светлина - като създадем мрак. Това е сложният път, по който привличането действа. И тук ми се струва, че изборът е средството за проявление на едната или другата тенденция. Независимо от това, какво преживяваме, имаме прекрасния шанс да направим своя избор и да сътворим новата ситуация.
Корицата гради точно този интересен контекст на живота.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ

Мнение от anahata » ср апр 01, 2009 14:23

Ябълката е разположена в полето на черното и бялото. Дали е изкушението, или изборът, има ли значение? Основното е да се справим с обстоятелствата. Стига да сме наясно каква цел преследваме и как можем да я постигнем.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср апр 01, 2009 14:44

Ще бъде ли гадно ако ви кажа, че сте далеч или ще е по-гадно ако ви кажа че така или иначе няма да кажа освен ако изрично ми зададат такъв въпрос в интервю.
Скрита идея има. Корицата е била от последните неща които са били направени по книгата и е мислено по нея около година по ред причини. Но все пак... За една книга е по-важно това което пише вътре, а не опаковката...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср апр 01, 2009 14:54

Ох, много ми харесва темата, която се е заформила, радвам се, че Сириус пусна отделна тема, както предложих.
Аз засега ще си замълча, както виждате, мълча си по всички теми, свързани с книгата, защото ми е интересно най-напред да изуча мнението ви, за да знам после кои частички от пъзела да запълня с моето :D
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Камино
Търсещ
Регистриран: пон юли 23, 2007 19:34
Контакти:

Мнение от Камино » чет апр 02, 2009 14:07

Корицата е много важна, в някои случаи дори повече от съдържанието. Както и заглавието на книгата. Това са нещата, които грабват копувача на щанда в книжарницата, за да каже след около 3 до 10 секунди: -"Може ли да погледна тази книга?"

Колкото и грубо, пазарно да ви прозвучи аз бих казала - Тази корица на Блъг, продава!
И се надявам да съм права, както и скоро да имате възможност да я пуснете в един сравнително добър тираж на книжния пазар.
Успех!

Потребителски аватар
Google
Тишина
Регистриран: ср мар 18, 2009 20:29

Мнение от Google » чет апр 02, 2009 17:38

видях корицата тва шаблон ли е или е правена
I am the bug in the system

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет апр 02, 2009 17:40

Камино написа:Корицата е много важна, в някои случаи дори повече от съдържанието. Както и заглавието на книгата. Това са нещата, които грабват копувача на щанда в книжарницата, за да каже след около 3 до 10 секунди: -"Може ли да погледна тази книга?"

Колкото и грубо, пазарно да ви прозвучи аз бих казала - Тази корица на Блъг, продава!
И се надявам да съм права, както и скоро да имате възможност да я пуснете в един сравнително добър тираж на книжния пазар.
Успех!
Тиража на книгата по начало е голям и вече е пусната на много места, включително и в интернет. Процеса на разширяване все повече напредва, за което мога само да се радвам.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет апр 02, 2009 17:41

Google написа:видях корицата тва шаблон ли е или е правена
ами поинтересувай се малко повече - естествено, че е правена. И тук обсъждаме какво ни говори тя, може и ти да споделиш
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет апр 02, 2009 19:06

Мисля си че ако си го представя пространствено, и се получи нещо като наслагване на разни неща:1 фон, 2 ябълка едноцветна, 3 и 4 филтър горна половина с противоположен цвят на долна половина, 5 надписи в различните половини с противополжни цветове и 6 ръцете се получава интересна задачка за решаване. обаче с цветовете нещо не съм много на ти и трябва някой да ми ги разясни :smt056

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед апр 26, 2009 13:59

Лично мен тази корица ме провокира по следния начин:

Аз съм изтъкана от моите си принципи, идеали и виждания, имам си гледна точка и тя ми е достатъчна до определен момент.
Имам си обвивка и през нея преминават разни неща познати на пръв поглед (в случая ябълка), но може би доста различни погледнати от друг ъгъл или извън обвивката ми.
Което ми напомня, че е важна позицията от която виждам разните неща и дали ще направя усилие да се преместя, което определено би променило гледната ми точка.
Но от където и да гледаме аз и останалите около мен виждаме едно и също (ябълка) само дето наблюдаваме от различни позиции.
Всичко това са размишления на базата, че аз читателя, съм в черната половина.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ

Мнение от anahata » нед апр 26, 2009 20:15

На черния фон реалността изпъква много повече, действието е е по- ясно фиксирано; на белия е някак си ефирно, безтегловно...Сякаш тепърва ще се сътворява...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед апр 26, 2009 21:35

anahata написа:На черния фон реалността изпъква много повече, действието е е по- ясно фиксирано; на белия е някак си ефирно, безтегловно...Сякаш тепърва ще се сътворява...

А когато са в съюз? Или поне така си мислим?
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
anahata
Намиращ

Мнение от anahata » нед апр 26, 2009 21:50

Ами безброй нюанси, възможности и проявления на живия живот...

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пон апр 27, 2009 22:11

Gab4o написа:
А когато са в съюз? Или поне така си мислим?
Ако са в съюз би трябвало да се превърнат в постулат, теория или даденост най-вероятно.
Но би могло и взаимно да се изключат, което е също някакво развитие. :?:
Над това не съм се замисляла, това ми изникна първоначално :D
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Отговори