А вие имате ли дарби?

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

А вие имате ли дарби?

Мнение от Gab4o » нед фев 22, 2009 21:04

Чудех се..имате ли дарби (знам, че ако някой има то или няма да си признае или ще му е много трудно и сигурно го пази в тайна) свързани с паранормалното и изобщо тази всеобхватна тема?
Споделете, никой няма да ви помисли за луди!

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » ср фев 25, 2009 20:36

Случва ми се понякога да ми се случват неща които съм сънувал или видял, не знам как да го обясня нещо като Дежа-Ву. Странно но някои неща вече се случиха. Смятам ,че е нещо като да виждаш знаците.
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » ср мар 11, 2009 0:47

Интуиция при мен, с нищо друго не мога да се похваля. Но пък въпросната интуиция си е силничка. за да съм в тон със сайта ще дам пример - ако съм на кръстопът и не зная точно на къде да тръгна, нещо ме дръпва и не ме оставя, докато не тръгна. Засега помага сериозно:) Но пък това въобще не е паранормално. Иначе ако можех, бих си поръчала една телепортация или телекинеза. Т'ва е всичко, което ми трябва, за да живея съвсем добре:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ
Регистриран: вт юли 21, 2009 14:50

.....

Мнение от the_lonely_gothic_girl » вт юли 21, 2009 15:01

Ами много често чувам гласове,виждам сенки...отначало мислех, че не съм добре с главата,но после се появиха видения, пророчески сънища и т.н. .... до преди 2 години,когато почина много близък мой човек и от тогава дарбите ми ме изненадват все повече с всеки изминал ден,не мисля, че съществува човек, който да не ме помисли за ха-хо когато ги чуе, заради това ще ги оставя в тайна. :roll:
Затуй по-сигурно за мен е -
да наблюдавам със душата -
докато другите - с очите
не осъзнават светлината...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Re: .....

Мнение от Gab4o » ср юли 22, 2009 8:20

the_lonely_gothic_girl написа:Ами много често чувам гласове,виждам сенки...отначало мислех, че не съм добре с главата,но после се появиха видения, пророчески сънища и т.н. .... до преди 2 години,когато почина много близък мой човек и от тогава дарбите ми ме изненадват все повече с всеки изминал ден,не мисля, че съществува човек, който да не ме помисли за ха-хо когато ги чуе, заради това ще ги оставя в тайна. :roll:
Съществува такъв човек, така че давай :)
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ

Мнение от the_lonely_gothic_girl » ср юли 22, 2009 9:53

Ами...както казах имам видения, чувам гласове, не виждам само сенки, но и хора.Много често се случва вечер когато си легна някой да ме събужда починал човек който стои до леглото ми, получавам информация за него - мъж или жена е,какво харесва и какво не,възраст и т.н. но просто много ми се спи и не обръщам внимание :( когато някой ще умира сънувам починали вече мои роднини и те ми казват кой ще умре;предизвиквам събития;мога да призовавам духове, но не чрез ритуал, а чрез съзнаението си, мога да ги помоля да направят нещо за мен или примерно да се явят на сън на близките им.Последно бях сънувала как гоня демони,как пия от чашата на Исус, светещи икони...и самият Исус и дявола.

Сигурно има още, но в момента не се сещам...
докато другите - с очите

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср юли 22, 2009 22:37

the_lonely_gothic_girl написа:Ами...както казах имам видения, чувам гласове, не виждам само сенки, но и хора.Много често се случва вечер когато си легна някой да ме събужда починал човек който стои до леглото ми, получавам информация за него - мъж или жена е,какво харесва и какво не,възраст и т.н. но просто много ми се спи и не обръщам внимание :( когато някой ще умира сънувам починали вече мои роднини и те ми казват кой ще умре;предизвиквам събития;мога да призовавам духове, но не чрез ритуал, а чрез съзнаението си, мога да ги помоля да направят нещо за мен или примерно да се явят на сън на близките им.Последно бях сънувала как гоня демони,как пия от чашата на Исус, светещи икони...и самият Исус и дявола.

Сигурно има още, но в момента не се сещам...
В такива случаи са важни няколко неща - да разграничиш доброто от лошото и да можеш да владееш дарбата си. Тва включва подтискане, регулирания и такива неща. И внимавай, защото всичко се връща, дори доброто се връща като лошо в повечето случаи.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ

Мнение от the_lonely_gothic_girl » чет юли 23, 2009 12:04

Така си е...
докато другите - с очите

aksel
Тишина
Регистриран: нед ное 08, 2009 12:57

Мнение от aksel » нед ное 08, 2009 19:23

Аз сам пуснал самостоятелна тема , незнам това моето дали е дарба но ето историята ми от темата по долу вие кажете дарба ли е или не , нормално да има някои които ме мисли за мраднал аз самия сам много обаркан... Ето моята история;

Здравейте на всички от форума , скоро попаднах на него в търсене да намеря отговор на един въпрос които все повече ме вълнува , незнам даже как да започна ... Когато бях по малък 14-15 г усетих че има нещо което се случва с мен , примерно ; ако сам говорил с един човек аз забялязвах всичките му качества начин на поведение и тнт . след известно време срештах някаде на улицата друг човек , които може само да мине покраи мен и да ми изглежда като копие на онзи с които сам се запознал , незнам сложно е за обяснение ... Примерно имам приятел да кажем Иван примерно ,които познавам добре , ходим в друг град и виждам човек и казвам на компанията с която сам ; вижте този много прилича на Иван и всички ми казват че ваобще не си приличат , може да звучи тъпо но сякаш виждам тяхното излачване и характер и двамата са като близнаци ... Паралелно със това забелязах нещо друго което правя не волно , копирам някои хора , тяхното поведение , начин на говорене начин на мислене всичко без да се опитвам или да искам да им подражавам , мисля че това се случва само със по силните характери или хората които имат по силно излачване незнам ... Още по странно то е че мога да използвам техния характер след това и да се държа и говоря с някои не като себе си а като човека чиито характер копирам така да се каже ... Незнам какво си мислите за мен , но аз сам 24г като изклучим това сам си съвсем нормален , имам си приятелка , приятели , работа , уча имам социален живот , незнам нещо сам се збъркал или какво ...? Какво мислите вие? Трябва да ходя да се прегледам или има и други като мен?

Дийн...:p
Мярвал се
Регистриран: нед окт 03, 2010 11:04

Мнение от Дийн...:p » нед окт 03, 2010 11:30

Моята сила 1-во беше да виждам не6та които ми се случват след време сега оба4е мисля 4е като съм близо до човек със дарба все едно якопирам и също исползвам и неговата ако някой може да ми каже за какво става дума да пише
as vyarvam samo na patkata si

darkoak
Новак
Регистриран: нед окт 11, 2009 1:17

Мнение от darkoak » съб окт 09, 2010 1:20

Дийн...:p написа:Моята сила 1-во беше да виждам не6та които ми се случват след време сега оба4е мисля 4е като съм близо до човек със дарба все едно якопирам и също исползвам и неговата ако някой може да ми каже за какво става дума да пише
Между другото и на мен ми се беше случило нещо подобно. Везнъж като бях на подстрижка и след това трябваше да ходя на очен лекар и бръснаря каза че ще ми помогне без лекар постави ръцете си на слепоочията ми и усетих силно притискане после ме попита как съм и казах добре като изключим притискането и той каза ама аз не съм те стискал това го потвърди и майка ми която беше там... Така де след известно време получих силно главоболие и реших да изпробвам същото и о чудо подейства но мисля че тва си е самовнушение... въпреки че и при други се е получавало

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб окт 09, 2010 1:25

darkoak написа:
Дийн...:p написа:Моята сила 1-во беше да виждам не6та които ми се случват след време сега оба4е мисля 4е като съм близо до човек със дарба все едно якопирам и също исползвам и неговата ако някой може да ми каже за какво става дума да пише
Между другото и на мен ми се беше случило нещо подобно. Везнъж като бях на подстрижка и след това трябваше да ходя на очен лекар и бръснаря каза че ще ми помогне без лекар постави ръцете си на слепоочията ми и усетих силно притискане после ме попита как съм и казах добре като изключим притискането и той каза ама аз не съм те стискал това го потвърди и майка ми която беше там... Така де след известно време получих силно главоболие и реших да изпробвам същото и о чудо подейства но мисля че тва си е самовнушение... въпреки че и при други се е получавало
Според мен са следните варианти:
1.Сила на самовнушението (плацебо ефект)
2.Просто е пипнал някоя точка конкретна
3.Комбинация от горните 2
4.Дурго

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет яну 21, 2011 1:13

Нямам дарби, освен може би нещо свързано с числата. Понякога помня някое число на пръв поглед няма защо да го запомня, но в много случай установявам, че съм го запомнила когато съм се занимавала с друго и числото съм го видяла мимоходом, вероятно зрителната ми памет е по силна. Свързано е с работата ми защото работя с много числа. Не го помня като число, а цифрите съставляващи го.
Примерно бройката на нещо си е 8193, питат ме след седмица, колко броя са от това нещо и аз без да отварям бумаги или фаилове отговарям 8193. Съответно като се промени бройката след време го забравям, но пък установявам, че 81 е квадрат на 9 и 8+1=9, 9 е квадрат на 3.
Или 234233 или пък 253 или 70.79 и куп други такива числа.
Явно без да се усещам ги смятам, занимавайки се с нещо друго и така ги запомням. Никога не знам колко пари имам в портмонето си, но знам, че примерно банкнотите са 4х2 и 3х5 и 2х10 и т.н.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт фев 01, 2011 1:25

Sirius Може би е един вид професионално изкривяване. Може и паметта ти спрямо числа да е много добра. Което си е също немалко нещо.

Но ме провокира да задам един въпрос.
Дарбите приемат ли се за дарби когато нямат никава практическа стойност или нещо на прост език казано "да има файда" от тях?

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » ср фев 02, 2011 20:34

Предполагам, че от всяка дарба има файда,по скоро нематериална. Мъничка полза, ама я имат притежателите на дарба.
Но пък има много шарлатани, които имат голяма файда от експлоатацията на невежеството на останалите по повод декларирана от тях дарба.
Всъщност не се сещам за дарба без практическо приложение.
Едни намират вода с пръчка, други гадаят в бъдещето, трети имат екстрасензорни способности или говорят с духове и още подобни.
Мисля си, че хората с дарба променят нещо в обкръжаващия ги свят, което е практическо приложение на способностите им.
Само, че не съм на ясно дали всяка промяна е с положителен знак и дали винаги е съзнателна.
Самата дума дарба, поне у мен, предизвиква представата за нещо положително, но в действителност може и да не е точно така.

Отговори