Сексът с чувства - по-добър отколкото без?

Отговори

По-добър ли е сексът с чувства?

- Да
6
100%
- Не
0
Няма гласове
Не знам
0
Няма гласове
Не съм опитвал/а нито едно от двете :D
0
Няма гласове
Трудно ми е да преценя
0
Няма гласове

Общо гласове: 6

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Сексът с чувства - по-добър отколкото без?

Мнение от Gab4o » нед фев 22, 2009 20:40

Здравейте ФоРуМцИ,
смятате ли, че сексът с чувства - любов и отдаденост, е по-добър от този без, за една нощ и т.н...?
Това е както табу, така и вече банална тема, но пък на мен ми се дискутира. Искам да знам какво мислите вие.
За мен винаги сексът е бил нещо, което да споделя само с човека, който обичам. Имала съм предложения, обстоятелства и т.н от хора, които ги привличам, но нямаме нищо и дори да са ми били симпатични, не съм си и помисляла за секс с тях. Аз имам да давам само на този, който обичам, колкото и старомодно да звучи за съвременното "свободно" общество..което за мен е точно обратното, защото не е свободен тоя, който гони модата да спи с много, за да е приеман, а този, който избира различното. Но...оставям на вас.
Ето - отговорих преди вас, за да няма сърдити, че обикновено имам обратния навик :wink:

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » нед мар 22, 2009 18:06

Мисля си, че тази тема ще предизвика много противоречиви мнения, защото по правило жените винаги правим секс с човек към когото изпитваме чувства.
Докато при мъжете тази компонента може да отсъства и пак секса според тях да е добър.
Така, че по мое мнение (може би всички дами ще се съгласят с мен) сексът с човека, с когото се обичаме, е запомнящ се и дори да не е най-доброто което бихме искали е страхотен. А секса без чувствата май е "бизнес". :oops:

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » нед мар 22, 2009 22:39

Сексът може да бъде:
Работа за припечелване...
Семейство: за оцеляване и възпроизводство...
Страст: необходимост като храненето например...
Фантазия...
Перверзия...
Срам...

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед мар 22, 2009 23:40

....
Отмъщение...
Изнудване...
Мания...
Съжаление...
Повик за внимание...
Комплекси...

и други "човешки" неща

Винаги има значение защо се прави. Заради ниските човешки страсти или заради любовта според мен...

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » вт мар 24, 2009 23:52

Леле Василе, това "повик за внимание" направо ме развесели, защото ако искаш да привлечеш вниманието на даден човек е много тъпо да правиш секс с приятеля/приятелката/ му. Ама знае ли човек откъде ще изскочи заека все пак :wink: :D

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

.........................

Мнение от dream_live » ср мар 25, 2009 0:08

Това може да се разгледа от две страни. Сексът с партньор към който имаш чувства е много добър , но го има и момента че след време започва да ти омръзва както се случва и с любовта със стечение на времето и т.н. И така съвсем нормално е сексът за една вечер да ти хареса повече от този с любимия човек.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » ср мар 25, 2009 0:46

Е и какво после ни лук ял ни лук мирисал се връщаш пак към секса с любимия човек, ама вече зареден от малката забежка?
Не ми се нрави такъв подход към любимия човек с който видите ли секса хем ти е омръзнал, хем си е вече рутинна процедура.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

.........................

Мнение от dream_live » ср мар 25, 2009 0:50

Говоря за сексът като секс , а не за връзки , бракове, ще се връщам ли , ще ме хване ли и прочие....

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » ср мар 25, 2009 11:27

Ааа, dream_live, не така!:)

Любовта омръзвала? тц тц тц. Не мога да се съглася просто. А и секса с един и същи партньор според мен с времето може само да се подобрява. Колкото повече се опознавате, толкова по-велико става, повече може да се експериментира, въобще има много повече "може". Колкото и вълнуващо да е едно изживяване като неангажиращия секс, то е вълнуващо предимно на психологична основа и самия факт, че го правиш. Щом говорим за качество нещата стават различни.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед мар 29, 2009 13:55

Ако говорим чисто теоретично, основавайки се на всичко прочетено от всеки един от нас по тази тема, има определени състояния на духа и тялото при които е възможно сексът за една нощ да бъде оценен като по-добър.
И все пак аз си мисля, че то е все едно да посегнеш към други стимулатори за да се почувстваш по-добре.
И неминуемо вече не теоретично, а пречупено през моята гледна точка, вкусът ти след такава постъпка ще е доста горчив и ще помрачи минутката на еуфория която си изпитал. :roll:

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт мар 31, 2009 1:05

О, хубава тема сте заформили.
Така разнородна и обоснователна. Така трябва. Но може и още.
Дали някой ще се осмели да каже дали е пробвал и двете? Да знам на каква база говори
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » вт мар 31, 2009 10:06

Ок, аз мога да започна с признанията. Пробвала съм и двете, онова за сексът за една нощ ми се е случвало два пъти. Всеки би казал "Добре, нали подкрепяш другата тема? Защо тогава има и втори път?" Общо взето тия неща са именно преди да осъзная, че може да е по-хубаво иначе. Не бих го направила отново, вижда ми се безсмислено и животинско. По принцип съм приела секса като много повече от възпроизводство и нагон, обичам да е и на емоционално, и на психологическо ниво. Да се прави със всички усещания, емоции и духовни изживявания, заедно с физическото. А това просто не може да се постигне с някой, когото не познаваш почти като себе си.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Отговори