Кога ви идва муза да творите?

Стихотворения,разкази,лирика,поезия,проза и други можете да "драснете" и тук
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Кога ви идва муза да творите?

Мнение от Vassil » чет яну 15, 2009 13:23

Някои го правят в тъмни стаи, а други преди сън. Трети пък сред природата. Кога и при какви обстоятелства нещата се случват? Ако не сте творец може да дадете предположения или известни случаи. Ако въпреки това искате да влезете в темата и ги няма горните неща, кажете кога ви идва отвътре да правите нещо което обичате било хоби, било нещо друго. Темата е голяма и има доста какво да се напише според мен.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет яну 15, 2009 16:45

Засега ще кажа, че обикновено муза ми идва, когато съм силно разстроена или пък развълнувана по хубав начин - щастлива. Тогава сякаш придобивам по-голяма концентрация, вероятно си има и химическо обяснение :D и в такива случаи съм сътворила по-голямата част от всичко, което се приема за породено от муза. Друг път без видима причина - просто трябва да го направя, рязко желание.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » вт мар 17, 2009 11:21

При мен общо взето всичко е сутрин. Преди, когато пишех само за собтвено удоволствие и спокойствие, пишех най-често в късната сутрин или ранния следобяд. Вечер за мен е времето да премисля нещата, но не мога да пиша тогава. Ако мислите и самия текст издържат изпита на една нощ и все още ме вълнуват както през нощта, тогава пиша. Сега е малко по-различно, тъй като писането стана и моя професия, и академично задължение, ако мога така да се изразя. Но традицията на сутринта си остана. Трябва да е много рано - 5, най-късно 6. Обичам да ми е сумрачно, съвсем малко светлина да се процежда отвън. Той монитора свети достатъчно:) Иначе пиша задължително с кафе и доста цигари, даже наскоро забелязах, че съм си изградила странен навик на писане - два от пръстите ми са по-свободни. явно точно с тях държа цигарата:)
За съжаление при мен понятието за музата напоследък се изкриви. Никога не съм предполагала, че ще трябва да се науча да я предизвиквам - вече имам срокове и неотложни неща, за които не мога да я чакам. Най-силния помощник в това отношение е музиката. От година на сам имам плейлисти за комедия, за драма, за трилър или просто за лирично удоволствие. Но сутринта си е сутрин - още преди градът да се е размърдал и разшумял, още преди да са се наместили както трябва съзнанието ми и подсъзнанието, извадено на показ от съня.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » вт мар 17, 2009 20:43

Различно...зависи от настроението ми и музата... ;)
Изображение

hawk1974
Новак
Регистриран: нед юли 05, 2009 14:58

Музата е красивата среднощна мистерия

Мнение от hawk1974 » нед юли 05, 2009 15:02

Музите,тези красиви и измислени персонажи,придобиват образ според нашите желания.Винаги са красиви и изящни,като самодиви.Явяват се когато ги повикаш и си отиват когато не ти трябват,но когато не си имал нужда от тях дълго време,те те забравят и зовът ти към тях е напразен.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон юли 06, 2009 12:29

Първо, добре дошъл/дошла hawk1974. Музите са си такива капризни, а и понякога много не питат имаш ли нямаш ли време за тях - и те си искат своето.

hawk1974
Новак

ре

Мнение от hawk1974 » пон юли 06, 2009 15:46

Благодаря,вчера случайно попаднах тук,но си признавам много ми хареса.Мъж съм :D .Не съм толкова добър в стихоплетството,но се старая.Пък и време имам достатъчно,цял един живот.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон юли 06, 2009 16:05

Ако ти е нужна трибуна форума е на твое разположение в тази си част в случая. Предполагам ще е любопитно и на останалите това как пишеш.

hawk1974
Новак

ре

Мнение от hawk1974 » пон юли 06, 2009 16:22

Ако обещаете,че ако нещо не е както трябва да ми кажете. По-силна страна са ми афоризмите и сентенциите,но от всичко по-малко ще ви пратя.Моля да бъда критикуван,ако не правя нещо както трябва! ОБЕЩАВАМ ДА НЕ СЕ СЪРДЯ!

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Re: ре

Мнение от Gab4o » вт юли 07, 2009 3:55

hawk1974 написа:Ако обещаете,че ако нещо не е както трябва да ми кажете. По-силна страна са ми афоризмите и сентенциите,но от всичко по-малко ще ви пратя.Моля да бъда критикуван,ако не правя нещо както трябва! ОБЕЩАВАМ ДА НЕ СЕ СЪРДЯ!
те всички така казват, хехе, шегувам се, давай
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

hawk1974
Новак

ре

Мнение от hawk1974 » вт юли 07, 2009 13:53

"Много често,когато търсите себе си,намирате някой друг"
"Сляпата ярост на бащите,вижда с очите на възмездието"
"Безропотното понасяне на ударите на живота е особен вид мазохизъм"
"Вдигна целите си толкова нависоко,че накрая спря да ги достига"
"Изкачването на върхове е трудно,но по-трудно е изплуването от дъното"
"В общество на лилипути,не е възможно да си Гъливер"
"Някой мъже не могат да бъдат забравени от жена,а други изобщо не могат да бъдат запомнени,поради безличност"
"Силата на Природата не подлежи на съмнение,дори с последни сили,ще успее да унищожи,самозабравилия се човешки род"
"Няма сила,която да сломи силния човешки дух и такава,която да събуди заспалия човешки ум"
"Човек трябва да се стреми към Свободата,а не да бъде влачен към нея"
"Не се опитвайте да надскочите себе си,ако нямате крака"
"Има,абсурдни истини на който да повярваш ,би било липса на здрав разум"
"Има достойно изгубени битки и позорно спечелени войни"
"За прасетата всички ябълки стават за ядене,дори и ябълката на Раздора"
"Ако,по пътя си към върха сте газили,като слизате надолу,ще се търкаляте"
"Огънят на страстта не убива,убива бавно и мъчително това което остава след него,а именно пепелта
от омразата"
"На овцата и майка и е овца"
"Не си губете времето да обяснявате къде отивате,когато стигнете останалите ще разберат сами"

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт юли 14, 2009 17:21

Трябваше в отделна тема да ги сложиш, но реших да не ти ги местя аз, за да не се шашкаш и чудиш къде са. За друг път ще знаеш ако решиш. Иначе интересни неща пишеш и не мисля, че има смисъл да ти го казам, но продължавай смело напред да пишеш. Гласовете имат нужда да бъдат чути или прочетени.

hawk1974
Новак

ре

Мнение от hawk1974 » вт юли 14, 2009 17:50

Не знаех,че трябва да ги поместя в отделна тема :D .

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт юли 14, 2009 18:06

За да е по-подредено е хубаво да са отделно да. Пък и все пак това е уважение към автора за да могат да коментират творбите му, а не конкретната тема както е в случая.

Сега обратния въпрос който съдържа в себе си идеята на темата. Какво я подтиска, какво я възпира и кара да изчезне?

hawk1974
Новак

ре

Мнение от hawk1974 » ср юли 15, 2009 18:10

Ами,много често депресията или някоя житейска случка.Ше си позволя да дам пример със себе си......................Има дни в който ми се иска да се скрия някъде и да умра,както се казва,тогава просто нищо не помага,ни музика,ни музи направо нищо.

Отговори