Време за популизъм

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Време за популизъм

Мнение от Vassil » съб яну 03, 2009 22:24

В България напоследък започна отново да се говори за детската престъпност. Умря един студент и всички заговориха за нещо което е неизмеримо колко хора е пречупило и колко всъщност са умрели (било от самоубийства в резултат на това било потулени неща). Ами на колко е оставило травма за цял живот?
И отново всички сме много съпричастни. Отново всички казваме, че видиш ли това е много лошо. Това е нещо с давност 10 години и повече. Това е нещо което се усилва и ще става по-голямо. Тук е време да излезе някой и да каже "обърни и другата буза". Друг да каже "Апокалипсиса идва". Красивите слова неизискващи обвързване. Красиво... Медиите имат за какво да говорят (както беше преди с медиците, както беше с "Индиго", както беше с Белнейски, с Лим и т.н.) Веселото в случая е, че новините се сливат с екшъна след това и разликата не се вижда. Аудиторията е доволна, че и е вменено чувството за лъже-съпричастноста или радоста, че при тях това не се е случило или пък ...нищо. По време на рекламите се псуват политиците как нищо не правят, ходи се до тоалетна и/или се сменя канала. След новините всичко е отминало. На другият ден когато четем гледаме или друго същите(нещо като повторението на головете във футболен мач) отново ставаме много солидарни спрямо хората.
Хайде, хайде викайте с мен. Време е за популизъм. Време е за политика и оправдание с нея на това за което сме виновни ние. Давайте! Избийте всичките които правят така, че да се избива. Станете част от новините. Станете звезда! Хайде давайте. Вие сте над тия неща и ще станете уникални...изроди.

Хайде давай и ти можеш да ползваш този популизъм и да напишеш своята уникална статия в своя уникален блог(правейки по-откриваем сайта на собственика на блог системата и реклами) публикувай своя уникааааален клип във интернет във сайтовете за видео клипове (спомагайки рекламата им). Давай бъди актуален напиши го в профила си в сайта за запознанства. Ако излезе нещо ново лесно можеш да го смениш с новото и да бъдеш отново съпричастният, културен, интелигентен със собствено мнение за нещата човек.

P.S.Съжалявам, че изпуснах на някои места кавичките интелигентните хора ще ги поправят при цитиране.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » ср яну 07, 2009 0:21

Всяко чудо за три дни, не защото човешката памет е къса, а може би заради инстинкта за самосъхранение.
Ако не плачем с плачещите и не се радваме с щастливите ще бъдем заклеймени като инакомислещи, инакоживеещи изобщо инакви :roll:
Така е от време оно, защото има правила има норми и "предначертани" върхове и спадове.
Животът не се живее - преживява се. Защо ли?
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон яну 12, 2009 18:48

Sirius написа:Всяко чудо за три дни, не защото човешката памет е къса, а може би заради инстинкта за самосъхранение.
Ако не плачем с плачещите и не се радваме с щастливите ще бъдем заклеймени като инакомислещи, инакоживеещи изобщо инакви :roll:
Така е от време оно, защото има правила има норми и "предначертани" върхове и спадове.
Животът не се живее - преживява се. Защо ли?
извинявай сириус, но не разбрах как и една думичка от написаното се отнася към темата.

Мисля да обединя тази тема в една нова, която ще пусна скоро за протестите на 14 януари...които са пример за това, което казва Васил. Къде бяха досега? Освен стачки за пари, аз за друго не съм видяла. Щели студентите да си търсят правата, не знам какво си, по-добър живот. Ами аз също съм студент и ви казвам, че повече от половината си нямат и понятие и никакъв интерес, но се говори от наше име. Тези от нас - студентите, които идат на този протест все пак, не знаят защо го правят. Ако някоя медия им вземе интервю, ще се чува -ъъъ, оо аъъъ . А и се сетиха..прав е Васил за евтиния популизъм. Къде бяха стачките при `инцидентите`, които той изброи и т.н? Нека отидем да повикаме, ще се чувстваме пълноценни граждани, а после ще продължим тихичко, скрито от нас самите да допринасяме за разрухата на държавата. Защото половината народ, ако не и повече, е точно като тези, които плюе. Това е истината за съжаление, по една или друга причина.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » вт яну 13, 2009 22:51

Популизъм:
Разнородни обществено-политически течения и движения насочени към широките маси, издигащи идеи за пряко участие на народа в управлението и стимулиране на недоверието в държавните институции.
или
Начин за политическо поведение за спечелване на общественото доверие чрез привидна загриженост за нуждите на широките маси (създаване на лъжлива представа за бързо и лесно решение на обществените проблеми).

Особено второто определение на това понятие е пряко свързано с темата :D

Кой е истински загрижен за убития студент или за децата от река Лим или войниците ни в Кербала или за в минало време медиците в Либия..........

Или досиетата на доносниците на бившата ДС (то наште доносници били по-гадни от SS офицерите в Лидице и Освиенцием).....

И изобщо кой политик не прибягва до тази толкова изпитана техника за да си прокара идеята?
Какво, като ще е чудо за три дни, нали ще е "чудо" все пак :D :D и винаги има материални облаги от това. :!:
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » ср яну 14, 2009 16:58

Популизмът обича високопарните и красиви думи, крие истинското си лице зад силни фрази и големи обещания.

Видяхме и чухме какво ли не, и то най-вече от политици и общественици. Нищо, че не им вярваме, нищо, че и те не си вярват. На кого му пука! Няма отговорност, има бизнес, има интереси. Всеки повод за манипулация и популизъм задължително се експлоатира, особено трагедията на малкия човек. Така се прави история, а тя се храни най-вече с драматичните събития на времето.

Ето защо ни забавляват с реалити шоута, създават национални митове и легенди, флиртуват с религията и морала. За да бъдем хора марионетки, които лесно се управляват и експлоатират. И най-вече НЕВЕЖИ!

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт мар 17, 2009 18:42

Сега за да сме модни и в крак с модата трябва да пишем за боклука...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср мар 18, 2009 1:57

бе принципно трябва да сме недоволни от нещо, за да е всичко тип-топ :D
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » съб мар 21, 2009 12:08

anahata, много крайно мнение. Никога не забравяй, че нещата имат поне две страни, ако не и две хиляди. Навсякъде политиците са си политици, правят глупости и крадат. Големия проблем на нашите е, че си го правят пред нас и си казват. Ние ги виждаме, разбираме какво са направили и ги плюем. И ни е кофти. Толкова. Те са брутално и нечовечно нагли, а пък ние сме брутално и нечовечно мързеливи. Всъщност не сме в преход, а в страшен застой. Защото никой не се вдига да направи нещо истинско. Иначе, да речем, в Индия управлението също е подобно, но там политиката е хората да са щастливи. И те са. Аз нямам против да съм щастлива, пък те да си взимат по някой и друг милион за себе си. Всичко е до съзнание. В Нигерия властта също е ужас. Но колкото и да ви е странно, Ноливуд в Нигерия издава средно 1600 филма годишно. Не бъркам нулите. В Нигерия почти цялото население е обвързано вече с това и страната държи киното на цяла африка, а държавата печели страшни пари. И да, краде се много. Но хората отново живеят добре. Просто тук го правят тъпо, това е.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ

Мнение от anahata » нед мар 22, 2009 21:51

Бих повторила една част от твоите наблюдения, Теа. Права си, особено за мързела. Бих се радвала, ако наблюдението ми е крайно и неточно. Знам, че никой не печели от некоректно и субективно мнение. Писах коментара в тежък момент, но и днес бих повторила някои неща.

Например за лъжата, представяна за истина........
И за властта, която развращава......
За липсата на мяра в облагодетелстването.....
И за още много други неща........

Потребителски аватар
anahata
Намиращ

Мнение от anahata » нед мар 22, 2009 21:56

Популизъм е поликата, че с програми и еврофондове ще оправим нещата. Видях как живеят братята роми например........
Защо не се говори за промяна на съзнанието........ ?! А това не става с пари и еврофондове.......

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср мар 25, 2009 14:26

Някои от програмите и фондовете са впрегнати не за да решават проблеми, а за да ги подържат на едно нивои да бъде чисто и просто яма за пари. Такива са нещата когато целта проблемите просто да се пренасят в наследство. И хората вътре и хората горе над тази куха структура обаче знаят според мен в голяма степен какво би решило проблема. Забавно е, едно скъпо забавление...

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » съб май 30, 2009 21:10

Сега това време е реалност, можем да се загубим в популистичната битка за предстоящите избори или да изпаднем в гражданско безсъзнание или кома. :(

Отговори