Редуциране

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Редуциране

Мнение от Gab4o » съб дек 06, 2008 20:29

Здравейте ФоРуМцИ,
според вас кои професии ще изчезнат, поради това, че няма да са вече необходими? Дали в близко или далечно бъдеще, споделете вашето мнение.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт дек 09, 2008 1:21

видяно - 15 пъти - отогвор - 0 :D

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет дек 11, 2008 0:18

:roll: в далечно бъдеще:
ватман, продавач, зидар, градинар, сервитьор, радиотехник :roll:
в по-далечно бъдеще:
акушерка :cry:
в най-далечно
програмист :shock:

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет дек 12, 2008 0:17

Sirius написа::roll: в далечно бъдеще:
ватман, продавач, зидар, градинар, сервитьор, радиотехник :roll:
в по-далечно бъдеще:
акушерка :cry:
в най-далечно
програмист :shock:

Уау, сириус,
все пишеш интересни мнения, но това ме впечатли, доста оригинално, особено накрая :D

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » съб дек 13, 2008 12:58

Ватман - съгласен съм! В метрото на един голям американски град имало ватмани само за спокоиствието на пътниците - влаковете се движат изцяло на "автопилот"........ В България кога ще го доживеем не знам..... Иначе професия която в България е безмислена - Полицай! Няма заловени бандити, никаква разкриваемост на престъпления, но имаме 50 000 кауна дето смучат средно по 750 лв. заплата без нищо да вършат!
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб дек 13, 2008 21:51

аа не мерси...нека всичко да си има шофьор :P нямам доверие на компютрите за тези неща :D

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед дек 14, 2008 16:16

hotblooded
Няма заловени бандити, никаква разкриваемост на престъпления, но имаме 50 000 кауна дето смучат средно по 750 лв. заплата без нищо да вършат!
Някои вършат, ама други о*кват нещата. Аз се надявам се да намалеят земеделските производители което значи да има повече техника. Предполагам, че ще намалеят хората на културата било артисти, писатели, художници в близко бъдеще. Надявам се обаче в далечно отново да възвърнат позиции.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » ср дек 24, 2008 4:45

Това със земеделските производители и техниката ме развесели, защото си представих машинка която бръмчи над едно поле с гъби, жужи си и проверява - отровна, ядлива, ядлива, отровна......

Малко груб пример, ама ми се струва, че доста столетия ще минат докато хората поверят земеделието на машините. :D

Или просто ще изберат синтетичните заместители на естествените храни и така земеделския производител ще се трансформира в нещо като химик - асоциация от филма "Крилце или кълка".

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср дек 24, 2008 12:41

Редуцурат не значи да изчезнат напълно. Има машини които берат дървета, има комбайни които работят по ниви. А в България има и хора с магаренце и плуг или хора с единия сърп(без чук :lol: ).
Sirius
Това със земеделските производители и техниката ме развесели, защото си представих машинка която бръмчи над едно поле с гъби, жужи си и проверява - отровна, ядлива, ядлива, отровна......
Те това ме "хвърли в оркестъра" с тая машинка за гъби. Сетих се и за един виц ама нецензурен. Ще спестя гъбените вицове и офтопика.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср дек 24, 2008 17:29

Sirius написа:Това със земеделските производители и техниката ме развесели, защото си представих машинка която бръмчи над едно поле с гъби, жужи си и проверява - отровна, ядлива, ядлива, отровна......

Малко груб пример, ама ми се струва, че доста столетия ще минат докато хората поверят земеделието на машините. :D

Или просто ще изберат синтетичните заместители на естествените храни и така земеделския производител ще се трансформира в нещо като химик - асоциация от филма "Крилце или кълка".
не е нужно да иронизираш, Сириус. И то точно умен и идеен човек като админа. Каквото е казал - винаги се е оказвал прав, дори и да трябва да се проумее в бъдеще. Аз мисля, че принципа на машините не е ядлива, отровна, ядлива, отровна...а си е измислено по съвсем друга технология и начин, който в крайна сметка ти осигурява разпределението на ядливи и отровни...говорим метафорично с тези гъби, разбира се. Би било лошо ако говореше буквално. Замисли се - има машини, които вършат всякаква работа - включително и пилене на нокти. Така че какво са едни гъби ;)
Радвам се за примера на Васил, тъй като трябва да се замислим и за тази банална, но актуална тема - ще ни изместят ли роботите? Може да я дискутираме без да излизаме от главния топик

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет дек 25, 2008 15:31

Всъщност главния въпрос тук е кой как вижда бъдещото развитие на човечеството, как познатия ни свят ще се промени?
В общи линии има много посоки и основната е дали ще надделее "мързела" у хората за да поверят тежкия физически труд на машините, та било и на биороботи или клонинги.
Така се стига до това кой как иска да живеят бъдещите поколения и коя ще е следващата крачка в научния прогрес, кои нови технологии ще се наложат.
И до това че днес творим утре. :D
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Отговори