Трябва ли да се кръщават децата в църква докато са малки?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук

Трябва ли да се кръщават децата в църква докато са малки?

Да, трябва
1
25%
Не, трябва по-добре е те да решават сами
2
50%
Не знам
1
25%

Общо гласове: 4

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср мар 18, 2009 0:32

Не съм казал, че ще визираш в нападението си Tea. Ако беше спрямо нея щях да ти обясня на лично съобщение. Имам предвид останалите... Има хора които може зле да те разберат. Нека не забравяме какво е ставало когато е било намесено нещо такова като религия. Кръстоносни походи, обещания за Джихад и т.н. Когато говорим за това просто не можем да бъдем общи в приказките, а трябва да говорим в частност. Имам впредвид в случая хора които са много вярващи в нормалното разбиране за това. Не за друго понякога зле се разбират нещата като са двусмислени. Иначе казано и повторно: Не можем да бъдем двусмислени за нещо такова.

Аз например съм против сектите(да знам какво се визира). Точно тези които надъхват към омраза към останалите. Тези които използват методи на химия(лекарствени или други средства) методи на хипноза и методи на трудно доказуемото НЛП(за справка Google който не знае). Кратко и конкретно. За останалото... Ако човек не се е научил да мисли не само фанатизъм откъм религия ще има. Толкова форми са познати. Едно от простите лаишки определения на фанатик поне за мен е: Човек който следва една цел без да знае защо наистина го прави. Без разум просто експлоадирали чувства впрегнати от някой друг в повечето случаи.

В смисъла на казаното по-горе бих допълнил. Ако човек му се дадът алтернативите в резултат на образование и има подкрепа емоционална от родителите си и/или от близките хора(говорим за нормалните неща) такива проблеми не би трябвало да възникат или ако възникнат те ще бъдат туширани в зародиш.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет апр 16, 2009 17:46

Едното от нещата заради което се кръщават децата е т.н. първороден грях. Преди година и повече папата беше казал, че децата некръстени и т.н. отиват не в ада а в някакво предверие на ада, абе спекулира се с това понятие. За да стане по-интересно ще отида към препратка от "книгата на книгите". Христос се е кръстил не като малък в река Йордан. Избора е бил тогава да го направи. Човек трябва да има представа какво води някой избор преди да го направи, а не да го направят спрямо него докато още не знае въобще за какво иде реч.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет апр 16, 2009 21:51

Vassil написа:Едното от нещата заради което се кръщават децата е т.н. първороден грях. Преди година и повече папата беше казал, че децата некръстени и т.н. отиват не в ада а в някакво предверие на ада, абе спекулира се с това понятие. За да стане по-интересно ще отида към препратка от "книгата на книгите". Христос се е кръстил не като малък в река Йордан. Избора е бил тогава да го направи. Човек трябва да има представа какво води някой избор преди да го направи, а не да го направят спрямо него докато още не знае въобще за какво иде реч.

Никога не съм чувала подобно нещо! Че като не си кръстен отиваш в ада, в междинни зони или друго. Това е абсурд за мен! Не искам да се изказвам за настоящият папа, защото съм християнка..
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Отговори