за дебелите хора

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

за дебелите хора

Мнение от Gab4o » пон сеп 29, 2008 21:30

Здравейте ФоРуМцИ,
искам да ви попитам как се държите и как гледате на дебелите хора? Аз имам наблюдение, че щом някой е дебел той автоматично е тъп, задължително яде много и не се проявява уважение към него. Много пъти съм го виждала в разни ситуации. Трудно назначаване на работа, отхвърляне от някаква група - дори компанията ти.
И не казвайте, че нямате по-особено отношение към дебелите хора :wink: просто споделете какво е то.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » чет окт 02, 2008 12:07

На пълните хора се гледа с предубеждение, породено от разбирането, че дебелият човек не може да си наложи ограничение, тъпче се и не знае мяра. Няма да коментирам дали подобно отношение е справедливо или не, дали става дума за каприз и нагласа, или за здраве и състояние на ендокринната система.

Няма начин да не пострада самочувствието на "пухкавия човек". Била съм свидетел на пренебрежение и подценяване само по причина на подобен проблем. Не мисля, че тези хора автоматично са тъпи. Но не може и да се подмине впечатлението, че коремът е надделял над главата. Прекомерната пълнота създава усещането за всеядство, ненаситност, забавена физическа активност и оттук и умствена леност.

Моето отношение. Разбира се, че полагам усилие да си задържа килограмите в норма и не ми се ще да се видя обезобразена от тлъстини, които опасват талията като подвижни балони.

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » чет окт 02, 2008 15:05

Честно казано нямам никакво по странно отношение към хората с наднормено тегло. Да, смятам го за проблем. Но така или иначе те сами трябва да се преборят...
Изображение

Потребителски аватар
SnOoPy
Търсещ
Регистриран: ср окт 10, 2007 13:38

Мнение от SnOoPy » пет окт 10, 2008 7:57

Не отричам, че мащабно погледнато има по-особено отношение към "дебелите" хора. Аз лично нямам предразсъдъци в това отношение.
А и не трябва да се забравя, че повечето хора, страдащи от затлъстяване нямат този проблем от неограничено консумиране и поглъщане на огромно количество калории.
Както в изключително слабите, така и в пълни се крие проблем със здравето. Да, във всички случаи е така. И аз си похапвам, но не пълнея много.
Проблемът се крие или в бавния метаболизъм, или в нервната система и пр.
Не трябва да съдим хората по "проблемите им", или иначе казано по наднорменото им тегло, примерно. Да, на всеки му е по-приятно да го обслужи в магазина някоя наточена мацка, но пък в много от случаите те нямат този живец, който имат закръглените, които от своя страна се стремят да компенсират вида си със много други и дори по-важни качества.
Желая на всички здраве!!!

Потребителски аватар
Chaoscore
Търсещ
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:15
Контакти:

Мнение от Chaoscore » пон апр 06, 2009 19:22

За мен човека си е човек, независимо дали е пълен или слаб. Това е черта по която не може да се гадае нито характер, нито каквото и да било. Лично аз малко им завиждам,защото съм от типа хора дето ядат по един хладилник на ядене и ходят с камъните в джобовете за да не ги отнесе вятъра.
We all feed on tragedy, It's like blood to a vampire...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон апр 06, 2009 20:18

Chaoscore написа:За мен човека си е човек, независимо дали е пълен или слаб. Това е черта по която не може да се гадае нито характер, нито каквото и да било. Лично аз малко им завиждам,защото съм от типа хора дето ядат по един хладилник на ядене и ходят с камъните в джобовете за да не ги отнесе вятъра.
И завиждаш ?! :lol: По-добре така, да ти кажа, тъй като е по-малко вероятно да те хванат някои болести. Но и двете крайности не са здравословни.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пон апр 13, 2009 18:54

Колкото и ужасяващо да звучи, от памтивека хората си създават най-първото впечетление по външния вид. Да, зная, че е жестоко, но при визията на сериозно пълен човек (нямам предвид пухкав тип или леко закръглен), повечето хора не реагират добре. Смятат ги за безволеви и т.н. На мен, честно казано, не ми пречи. Главно са предразсъдъците и сконфузността на ситуациите, в които някой разказва вицове от типа "Майка ти е толкова дебела, че...". Аз лично съм била и над препоръчителното си тегло, а като се има предвид и че съм 174 см, това като гледка не е приятно. Но Gab4o както винаги е права - всяка крайност е нежелателна. След тегло от 65 кг за една седмица свалих 10 поради заболяване и още седмица не можех да се вдигна от липса на сила. Същото лято стигнах и до 50, а наистина за моята височина това е кофти. Сега съм доволна от себе си, защото мисля че намерих оптималния вариант:) Но на всеки бих препоръчала да обръща внимание не на визията си, а на здравословното си състояние.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ
Регистриран: вт юли 21, 2009 14:50

...

Мнение от the_lonely_gothic_girl » вт юли 21, 2009 15:27

Какво значение има дали си дебел или не?Нима ако си дебел,то не си човек?А и при някои е заболяване и не се дължи на това, че ядът много, а малко се движат и т.н.хората са си хора и трябва да се приемат такива каквито са...имам всякакви приятели и си ги уважавам и обичам независимо от теглото,характера или религиозната им принадлежност.
Затуй по-сигурно за мен е -
да наблюдавам със душата -
докато другите - с очите
не осъзнават светлината...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Re: ...

Мнение от Gab4o » ср юли 22, 2009 8:41

the_lonely_gothic_girl написа:Какво значение има дали си дебел или не?Нима ако си дебел,то не си човек?А и при някои е заболяване и не се дължи на това, че ядът много, а малко се движат и т.н.хората са си хора и трябва да се приемат такива каквито са...имам всякакви приятели и си ги уважавам и обичам независимо от теглото,характера или религиозната им принадлежност.
така е, въпреки че е добре човек да не е пълен и да прави каквото може да отслабне заради здравето си.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ

Мнение от the_lonely_gothic_girl » ср юли 22, 2009 10:53

Да, но в случая не сме ние тези, които да критикуват.Не знаем какво им е на тези хора.А и е много трудно да се свали някой друг килограм...важно е човек сам да си се харесва...
докато другите - с очите

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет юли 31, 2009 10:20

Не мисля, че дебелия човек е лош.
Но мисля, че дебелите дечица на по 8 до 13 години са проблем понеже наднорменото им тегло показва, че те наблягат повече на храната отколкото на физическите натоварвания. Затлъстяването в детската възраст е вредно за организма и ако то се превърне в начин на живот е носител на много комплекси и други негативи за характера на бъдещия възрастен човек, че и за здравето му.
Извън случаите когато дебелеенето е в резултат на чревоугодничество приемам дебеланковците като всички останали.

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ

Мнение от the_lonely_gothic_girl » съб авг 01, 2009 20:18

Това изказване "дебеланковците" носи друго послание :lol:
докато другите - с очите

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб авг 01, 2009 21:43

the_lonely_gothic_girl написа:Това изказване "дебеланковците" носи друго послание :lol:
и на мен това ми направи лошо впечатление и ми донесе друго послание.... :wink:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » нед авг 02, 2009 13:05

Е не мога да бъда отговорна за това какви настроения ви носи тази или онази дума :D защото принципно пиша и се изказвам буквално.
Както и да е дебеланко, шишко или пухчо лично аз използвам за хора с наднормено тегло.
А "дебелак" има и преносен смисъл, но не го употребявам защото мисля, че дебелия човек не трябва да обира негативите на това определение в темата за пълните хора.
Както писах и в друга тема българския език е "многозначителен" в някои му изрази, което понякога ни дава предимство да си шетаме на настроенията независимо какво са искали да ни кажат околните. 8)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед авг 02, 2009 17:10

Sirius написа:Е не мога да бъда отговорна за това какви настроения ви носи тази или онази дума :D защото принципно пиша и се изказвам буквално.
Както и да е дебеланко, шишко или пухчо лично аз използвам за хора с наднормено тегло.
А "дебелак" има и преносен смисъл, но не го употребявам защото мисля, че дебелия човек не трябва да обира негативите на това определение в темата за пълните хора.
Както писах и в друга тема българския език е "многозначителен" в някои му изрази, което понякога ни дава предимство да си шетаме на настроенията независимо какво са искали да ни кажат околните. 8)

идеята беше щом ги приемаш като всички останали, защо все пак ги наричаш дебеланковци?
:wink:
Изображение
Изображение

Отговори