Е писна ми

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Е писна ми

Мнение от Gab4o » чет юли 03, 2008 12:07

Здравейте ФоРуМцИ,
обикновено не пускам такива теми във форума, но ми писна!
Какво не и е наред на тази държава точно? Ние, че сме се примирили, че всичко е ненормално - ок, но независимо, че отдавна сме извън границата на нормалния живот, то и извън нея има все пак граница! оф..
говоря за взривовете днес
Ако случайно не сте чули ще ви копирам по-долу!
Значи едно е народа да страда от покачване на цени, административни простотии и дупки по пътищата, лошо образование и т.н и т.н..но уважаеми дами и господа, съвсем друго е това да не знаеш вече откъде какво ще ти се случи и не от рода на пороен дъжд, а нещо предвидимо от правителството и хората, които не си вършат работата. Какво се получава, утре ще реша да се поразходя и ще ме облъчи я `фалшив слух` за радиация, я ще ме обгази гръмнал завод от 18та година, я каруца с коне ще ме връхлети!

София. Няколко силни експлозии избухнаха рано тази сутрин във военен склад край София. Взривовете отекнаха в цялата столица, отбелязва Агенция Франс прес. Според официалните данни ранени няма. Живеещите в района са евакуирани. Трудно е да се предвиди опасността от нови експлозии, цитира агенцията началника на Генералния щаб, Златан Стойков.
Данни за химическо замърсяване и радиация до момента няма. Метеоролози съобщиха, че образувалият се облак се движи на север и няма да засегне столицата.
Министърът на извънредните ситуации Емел Етем призова населението към спокойствие.
Франс прес цитира очевидец, който описва случилото се като „кошмар”, а друг – като подобно „на земетресение”.
Летището в София е затворено, а премиерът Сергей Станишев свика извънредно заседание на правителството тази сутрин.
Серия от мощни експлозии разтърсиха рано тази сутрин българската столица София, съобщава Ройтерс.
По предварителни данни взривовете са избухнали между 6:30 и 7:00 часа ( българско време) в източните части на града, където е разположен военен склад. Данни за жертви и разрушения няма.
В склад за муниции в българската столица София избухнаха няколко взрива, предаде и ДПА. Няма ранени. Жителите в околността са евакуирани.
Кметът на София Бойко Борисов призова жителите на околните квартали да не напускат домовете си и плътно да затворят прозорците си, отбелязва „Комсомолская правда” .
На територия на цех за обезвреждане на боеприпаси край София избухнаха взривове, предаде ИТАР-ТАСС. Разположеното близо до мястото на произшествието софийско летище е затворено, всички полети са отменени, самолетите се пренасочват към Пловдив.
Според твърденията на властите, непосредствена заплаха за жителите на София няма, но опасността от нови взривове остава. Взривната вълна повреди няколко сгради, сред които Руския културно-информационен център, отбелязва „Вести” . На мястото на инцидента работят екипи на „Бърза помощ”, пожарникари, полиция.

след тази статия има още много, сигурна съм и че сами можете или сте ги проследили вече.
писна ми, хора!
каква е тая държава?!

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » чет юли 03, 2008 18:15

абчо - държавата е лицето на народа! Така че си прави сметката що за народ сме! Такива неща се случват на всякъде по света, почти всяка година някъде става такова нещо, пресен пример във Франция при показно военно учение бяха убити и ранени близо 20 човека защото..... некои вместо халосни е взел бойни батрони...! Това което ни отличава обаче реакцията на обществото - в белите страни се създава организация за бърза ликвидация на щетите, а тука първо се търсят виновни, и се извличат политиески дивиденти! Взривовете не са кои знае колко опасни (освен за големите прозорци, паянтовите стари къщи, и гащите на по стреснатите)......
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет юли 03, 2008 21:12

Абсолютно закономерно се случи този инцидент.
Пращаме контингенти по света, харчим луди пари за тях, а за тия опасни запаси у нас никой не го е грижа - пари нема-действайте това са препоръките свисше.
Безхаберието на властеимащите е покъртително, ама сега и те и медиите ще си пишат актив колко много ги е грижа вече.
Не били опасни взривовете, ами щетите дето са нанесени, стреса и всичко произтичащо от това е за сметка на обикновенните хора.

Сутринта около 8 часа едно радио пусна истеричните крясъци на жена, която питаше, кой ще и спаси децата и, които са в района около взривовете. Питам се кой ненормалник я пусна да всява паника? И си отговарям - май все още сме тъмни балкански субекти, а не цивилизовани хора.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ

Мнение от hotblooded » чет юли 03, 2008 23:56

Sirius написа:Абсолютно закономерно се случи този инцидент.
Пращаме контингенти по света, харчим луди пари за тях, а за тия опасни запаси у нас никой не го е грижа - пари нема-действайте това са препоръките свисше.
Безхаберието на властеимащите е покъртително, ама сега и те и медиите ще си пишат актив колко много ги е грижа вече.
Не били опасни взривовете, ами щетите дето са нанесени, стреса и всичко произтичащо от това е за сметка на обикновенните хора.

Сутринта около 8 часа едно радио пусна истеричните крясъци на жена, която питаше, кой ще и спаси децата и, които са в района около взривовете. Питам се кой ненормалник я пусна да всява паника? И си отговарям - май все още сме тъмни балкански субекти, а не цивилизовани хора.
Това с радиото го чух и смърдеше на постановка - ако са били на 50метра от тоя взрив (както каза жената) - нямаше смисъл от помощ, но инфо за пострадали нямаше! Власт имащите са си свършили рабоата - има си една дебела книга към 600 странници и е Инструкция за това как се съхраняват оръжие и боеприпаси в това число и стари, ако се спазва от тея "властнямащите" такива простотии няма да стават!
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » съб юли 05, 2008 0:15

Информацията по случая е доста противоречива, което ми намирисва на незаинтересованост и некомпетемтност от страна на властеимащите.
Едни медии казват,че пукотевицата е почнала около 4 часа сутринта, други, че е започнала в 6.28.
Има много премълчани истини, много еквилибристика и демагогия, което е жалко, защото това поражда слухове.
Истината ще остане някъде в здрача, където са катастофата в Лим, пожара във влака и загиналите войници в Ирак. Паметта ни е доста къса, което ме натъжава.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб юли 05, 2008 13:18

Странно е, че слуховете за радиация от АЕЦ Козлодуй и тези събития станаха едно след друго. Това ме навежда на идеята, че може тогава да се е проучвала почвата или да се нагласи съответната...

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ

Мнение от hotblooded » съб юли 05, 2008 16:43

Sirius написа:Информацията по случая е доста противоречива, което ми намирисва на незаинтересованост и некомпетемтност от страна на властеимащите.
Едни медии казват,че пукотевицата е почнала около 4 часа сутринта, други, че е започнала в 6.28.
Има много премълчани истини, много еквилибристика и демагогия, което е жалко, защото това поражда слухове.
Истината ще остане някъде в здрача, където са катастофата в Лим, пожара във влака и загиналите войници в Ирак. Паметта ни е доста къса, което ме натъжава.
За пожара във влака - истината излезе, но не беше удобна - вагона е бил изправен, персонала каквото може да направи е направил.... Причината за пожара - официалната е общо взето следната: Във влака са пътували куфарни търговци и са носили големи торби със флакони под налягане (парфюми , дезодоранти или други подобни) понеже явно ги мързи да ги качат на мястото за багаж, чантите са били оставени върху отоплителния уред! Другото вече е кофти късмет и паника......... Още повече че Пътникус Булагрикус изпитва необходимост да завре всеки отпадък във влака не в кошчето за боклук а в решетките на отоплението!

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт юли 08, 2008 1:27

hotblooded написа:
Sirius написа:Информацията по случая е доста противоречива, което ми намирисва на незаинтересованост и некомпетемтност от страна на властеимащите.
За пожара във влака - истината излезе, но не беше удобна - вагона е бил изправен, персонала каквото може да направи е направил.... Причината за пожара - официалната е общо взето следната: Във влака са пътували куфарни търговци и са носили големи торби със флакони под налягане (парфюми , дезодоранти или други подобни) понеже явно ги мързи да ги качат на мястото за багаж, чантите са били оставени върху отоплителния уред! Другото вече е кофти късмет и паника......... Още повече че Пътникус Булагрикус изпитва необходимост да завре всеки отпадък във влака не в кошчето за боклук а в решетките на отоплението!

да ве..
скапаните ни влакове дето като го ритнеш ке го пробиеш и дето кат палнеш цигара ше се стопи..и пожарогасителите, които...никога не съм виждала като съм пътувала или са от втората световна или пък е един за цял влак.. флакони..ех ех иначе това с бултарикуса е така, всеки ръга чушката дето му падне. аа не тва беше за друго израз май, секи ръга сичко дет му падне

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт юли 08, 2008 19:10

Каква ли ще е следващата простотия, която ще се случи ;) хаха. Залагам, че Нефтозавода в Бургас ще се подпали или в кремиковци, след авария ще загинат 10 души. Просто да приемем всичко това като ежедневие, защото тези неща са точно това.

Нефтения разлив също е редно да се спомене. Все пак няма средства за нефтосъбирачи, а за мерцедеси има.

От друга гледна точка всичко това е забавно. Все се случва някаква мизеря, която с малко зор би могла да бъде избегната, но не..тя трябва да се случи. И така се излагаме и всички ни се смеят и цъкат. И както спомена Хотблъдед, и при тях стават мизерии, тогава и ние ще им се смеем, че са глупаци и безхаберници и така до края на света...може би до една много голяма грешка след която няма да има кой да се смее ;)

Тъжно тъжно :idea:
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ

Мнение от hotblooded » вт юли 08, 2008 20:39

Gab4o написа:

да ве..
скапаните ни влакове дето като го ритнеш ке го пробиеш и дето кат палнеш цигара ше се стопи..и пожарогасителите, които...никога не съм виждала като съм пътувала или са от втората световна или пък е един за цял влак.. флакони..ех ех иначе това с бултарикуса е така, всеки ръга чушката дето му падне. аа не тва беше за друго израз май, секи ръга сичко дет му падне
Влаковете ни са скапани поради нечовешките интервенции на пътниците върху тях! Ела да видиш в какво състояние излиза вагон от ремонт на път - ела да видиш и как се връща след определените километри до следващия преглед(ремонт)! Пожарогасителите също се гепат от пътниците колегите от депото не могат да носят толкова - щяха да имат планини от пожарогасители у тях! Да не би железничарите да рисуват със спрей по вагоните, че после в депото да им е кеф да търкат със шкурка, и при това се отнасяв и антикорозионното покритие! Няма да имаме хубави влакове докато не се начуим да пазаим!

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср юли 09, 2008 9:46

hotblooded написа:
Gab4o написа:

да ве..
Влаковете ни са скапани поради нечовешките интервенции на пътниците върху тях! Ела да видиш в какво състояние излиза вагон от ремонт на път - ела да видиш и как се връща след определените километри до следващия преглед(ремонт)! Пожарогасителите също се гепат от пътниците колегите от депото не могат да носят толкова - щяха да имат планини от пожарогасители у тях! Да не би железничарите да рисуват със спрей по вагоните, че после в депото да им е кеф да търкат със шкурка, и при това се отнасяв и антикорозионното покритие! Няма да имаме хубави влакове докато не се начуим да пазаим!
да, определено не говориш лъжи, но нима това е основното? Пътниците, прасетата или говедата, както ще ги наречем, могат да прецакат и влошат много неща. Да драскат със спрей, както ти каза, да скъсат седалки, да намърсят и скупят стъкло, да издялкат нещо по стената, да гепат пожарогасител. Но нима те са виновни, че влаковете са от време оно и са потенциално опасни. Най-малкото при вандалско държание от страна на пътниците, ситуацята в един по-нов вагон би била много по-различна от тази в сегашните. Чукам на дърво. То само това остана...

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » ср юли 09, 2008 17:46

Трудно бихме се оправили, ако всеки не направи нещо сам- да не си хвърля боклука дето му падне, да не дращи по стени, да не дупчи седалките в обществения транспорт, да не прави още куп дребни на глед неща ... това е до възпитание.
За инцидентите няма осъдени длъжностни лица - за престъпна или както там се нарича безотговорност.
Една доброволна оставка, уволнение или парична санкция сложени на кантара на човешкия живот е смешна "цена".
Последния инцидент мина без жертви, но пък се замислям кой има полза у нас да сме постоянно в напрежение, било заради радиация, или взривове, палежи, убийства и ужасни катастрофи.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » ср юли 09, 2008 21:53

Медиите :D Па защо не и правителството. Да мрънкат от ЕС за парички.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ

Мнение от hotblooded » пет юли 11, 2008 2:03

Горски, на мене ми е писнало най вече от медиите! Просто им нямам доверие! Просто вече и на датите на вестниците не вярвам!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » съб юли 12, 2008 0:45

Някъде бях чела, че за да се чувстват в една група хората спокойни, т.е. психически уравновесени е нужно да се постигне консенсус за общия враг. И тогава се получава известна стабилност в групата - в нашия случай това са медийте. Те са тези на които си изливаме гнева, може би защото тяхната власт е факт и едновременно с това не е реална. Както има един лаф - "Ако са казали, че сестра ти е еди каква си, иди и доказвай. че нямаш сестра".
Медийте раздухват случките, ескалират напрежението и когато всичко утихне си правим извода, че е било кьор фишек и се успокояваме до следващата вълна.

Отговори