Недостатъци

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед юни 08, 2008 20:43

Sirius написа:
Защо си мислим, че имаме недостатъци, дали защото някой ни е наблегнал на това или защото се чувстваме неудовлетворени от себе си?

Мисля, че нито едно от двете, а защото има норма...
кой я установява?
5 килограмовите модели?
`красавиците`, плод на естетическа и пластична хирургия, светлина и грим?
това са най-баналните и малки примери, разбира се.
Според мен всичко идва от `нормата`.
Недостатък - нещо не ти достига...за да бъдеш някакъв вероятно, но какъв? :wink:

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пон юни 09, 2008 20:44

Някои излишъци също са недостатък: прекалено самочувствие (когато е без покритие), прекомерна взискателност съпътствана с педантизъм, многото скромност, безграничната наивност....
Това са особености на характера.
Мисля, че тези недостатъци са по-трудно преодолими, защото който ги притежава не ги приема за недостатъци, те са неговата същност.
А нормата за фигурата на човека я създава конфекцията - M, S, L, XL.
Все пак в човешкото тяло има пропорции. :D
Витрувианския човек :?:

Потребителски аватар
чочосан
Мярвал се
Регистриран: съб май 24, 2008 12:20

Мнение от чочосан » вт юни 10, 2008 20:59

Да, Sirius е прав, че скритите недостатъци са доста по опасни от видимите.И наистина едва ли някои може да каже пропорциите за идеално тяло.Но нормата за фигурата не я създават размерите,а вие мъжете.А за дядо Коледа-ами представете си го слаб като изсъхнала риба.Дали ще хареса на някои.Деиствително всички мислят ,че пълнотата е признак на доброта,но аз не смятам така.Та за дядо Коледа,ами някои може да каже ,че е алкохолик-носът му е червен.А дали е така :?:
животът е песен,стига да можеш да пееш

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » вт юни 10, 2008 23:26

Нормално е да се приеме за правило, нещо което е 98% вярно. 2% са за допустимата грешка при изчисленията.
Не може да се твърди, че блондинките са глупави, кльощавите са злобни, мутрите са тъпи, готвачите са дебели, пълните хора са добри....
Това са твърдения породени от асоциациите които ние правим когато някой ни наблегне на такова съпоставяне.
По правило във вицовете за блондинки, тъй като имат красота в излишък сатирата им отнема от умствения багаж за да бъде по смешен разказания виц.
Опитайте да разкажете същия виц за брюнетка и определено няма да има същия ефект.
Tвърдението, че русата коса е обратно пропорционална на IQ е абсурдна, но вицовете наблягат на това.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср юни 11, 2008 10:19

Недостатъците са въпрос на гледна точка. Някъде пълнотата е голямата мечта другаде е рая за анорексичките. Епохи, култири ги разграничават за да се получи в крайна сметка яростна или не толкова на това което неприятно за тази култура.
Може да се повтарям но, когато някой е казал, че нещо е хубаво тогава се е появило и грозното.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет юни 12, 2008 17:55

Пишем все за външните недостатъци, за нещата , които са извън нормата във външността.
Ако мога да обобщя излиза, че над и под нормата тегло е недостатък, а какво мислите примерно за гръдната обиколка на жените.
Бихте ли им простили няколкото килограма в повече, ако имат завидна гръдна обиколка или пък малката гръдна обиколка за сметка на перфектните крака и тънка талия.
Или пък да простите дългия нос и щръкнали уши на някой мъж с атлетично тяло.
:D :roll: :wink:

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » чет юни 19, 2008 10:47

Аз лично по големи гърди не си падам. Но няма и да ги откажа :D. Ама то е хубаво да има повече месце, че да има какво да барнеш. Не някакви 50 килограмови и на долу...ц, не :) На една жена нищо не трябва да виси, или поне не много.

Наскоро едни приятелки ми споделиха, че харесват мъже с коремчета, че да има какво да мачкат. Подкрепям идеята :) хаха Я сум с томбаку!
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » чет юни 19, 2008 20:03

Sirius написа:Пишем все за външните недостатъци, за нещата , които са извън нормата във външността.
Ако мога да обобщя излиза, че над и под нормата тегло е недостатък, а какво мислите примерно за гръдната обиколка на жените.
Бихте ли им простили няколкото килограма в повече, ако имат завидна гръдна обиколка или пък малката гръдна обиколка за сметка на перфектните крака и тънка талия.
Или пък да простите дългия нос и щръкнали уши на някой мъж с атлетично тяло.
:D :roll: :wink:
Не харесвам кльощави хора! Но предпочитам да не преценям по качествата на по външността ( е преди 10 години беше друго). Заставам зад максимата че няма грозни жени, а има мъже които не ги оценят С уговорката че всеки сам избира на кого да дава оценка. Гърдите големи или малки сами по себеси нямат значение (за мен) важното е дали стоят добре на другата част на тялото.....
Последна промяна от hotblooded на съб юни 21, 2008 15:21, променено общо 1 път.
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет юни 20, 2008 18:46

hotblooded написа: ...Заставам зад максимата че няма грозни жени, а има мъже които не ги оценят ......
"За всеки влак си има пътници" - казала куцата Мара и се качила на товарния влак..:roll:

И аз не преценям човека по външността въпреки, че се захласвам в някой сини очи или усмивка.
Но има и хора, които просто ми стават антипатични от пръв поглед, заради казани думи, жест, поглед или дори по някога не мога да обясня защо, но се случва. Не знам защо, но колкото и да се старая да си наложа, че е тъпо така да приемам даден човек ми остава някаква хладина към него - независимо дали е мъж или жена.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

марги
Тишина
Регистриран: чет ное 06, 2008 18:48

Мнение от марги » нед ное 09, 2008 15:22

Не смятате ли,че скуката ще е велика ако изглеждахме всички перфектно,мислехме еднакво и действахме по един и същи начин....?
:smt134

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср ное 12, 2008 0:46

Като говорим за недостатъци се сещам за един израз говорещ сам за себе си. Чух го преди две години при един неприятен повод. Вие го знаете, но аз да го кажа.
Всеки има трески за дялане.
Аз бих допълнил, че хубаво е хората освен треските (които е хубаво да броим като отделни елементи) да виждаме и хубавите летви под тях :) . Пък току станало по-добре.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » ср яну 14, 2009 18:00

Недостатъците изграждат колорита на човека, правят го неповторима индивидуалност. Ако по- често се сещаме за своите недостатъци, ще бъдем по-толерантни към недостатъците на другите. Няма защо да се вземаме толкова насериозно. Последните години положих немалко усилия да се "преборя" със слабостите си, докато накрая махнах с ръка. Това съм АЗ, такава, каквато съм - с недостатъци. Като в онази притча за двете делви. Едната била цялостна, другата - с пукнатина. Втората обаче с дефекта си/от пукнатината изтичала водата/ поливала цветята и с тях украсили масата.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет яну 15, 2009 10:18

anahata
Едната била цялостна, другата - с пукнатина. Втората обаче с дефекта си/от пукнатината изтичала водата/ поливала цветята и с тях украсили масата.
Да обаче за втората делва е нужно немалко време. Така и е и при хората. Разбираме за събитията по трезво когато е минало много време от тогава. Много вода изтекла и много неща се променили. Погледнете дори историята. Предметът история е променливо понятие според страната, според културата, според правителството на власт. Казват, че е нужно да мине поне 1-2 поколения за да може обективно да се съди за някое събитие. А работата е там, че това е невъзможно и за човека като анализ или само-анализ и за човешката история(не говоря за датите които също са спорни, а за дадени решения и последствия). От тук се вижда, че освен спорните моменти за това добро или лошо е дадено качество, събитие, навик може да се съди през различна призма в зависимост от етапите от време и купчина субективни фактори които също са моментни.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет яну 15, 2009 23:14

Така си е - доброто за мен едва ли ще е добро за останалите, поради ред причини и обратното.
Но пък науката история се основава на факти, които доказват дадени събития и дори на скептиците би било трудно да ги оспорят без да прозре консерватизма им.
И в този ред мисля, че това да си "консерва" си е недостатък, спирачка в дадени моменти.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет яну 16, 2009 22:24

Sirius написа:Така си е - доброто за мен едва ли ще е добро за останалите, поради ред причини и обратното.
Но пък науката история се основава на факти, които доказват дадени събития и дори на скептиците би било трудно да ги оспорят без да прозре консерватизма им.
И в този ред мисля, че това да си "консерва" си е недостатък, спирачка в дадени моменти.
не и когато ти предложат оргия, наркотици или нещо друго. тогава е по-яко да си "консерва". Както и в много други случаи, всъщност консервата не е качество, което е крайност, както ти го изкара. Стига да го проявяваш, когато е нужно, всичко е наред и то даже ти помага.

Отговори