Недостатъци

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Недостатъци

Мнение от Gab4o » ср май 07, 2008 8:00

Здравейте, ФоРуМцИ,

как се справяте с недостатъците си? Имате ли комплекси? Преодолявате ли ги? Например ако имате крив нос, много сте дебели, или пък много слаби..плешиви и т.н. Как ви приемат околните?

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » ср май 07, 2008 12:25

Живея с тези недостатъци. Те са си мои! Хаха

Тука ся съм пуснал едно бирено шкембе и преди му се нервех, ама впоследствие разбрах, че си е чист престиж тая работа. Комплекси имам за дължината на косата и брадата ми. Ама тва са глупости;)
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » нед май 11, 2008 17:25

И аз живея в хармония с недостатъците си.
Но в крайна сметка не всичките притежавани от нас недостатъци са истински недостатъци защото в някои от тях се крие чара на всеки поотделно.
По принцип външните недостатъци, тези във външността ни обикновенно са по-малкото зло от недостатъците в характера ни. Но пък от друга страна кой и как е създал "еталона" по който да се сравняваме?
Интересеното е, че всеки човек има някакви комплекси по-малки или по-големи и си живее с тях.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » ср май 14, 2008 21:09

Преди години, в залеза на кариерата си, големият (отвсякъде) Любо Ганев отговори по следния начин на въпроса "Имате ли проблеми с теглото" :
- Аз лично не, но треньорите имат......
Недостатъците всеки си ги има, просто са следствие от аксиомата "Идеални хора няма"... Ако човек може сам да "види" или "усети" недостатъците си, то за мен той ги заличва поне наполовина
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

анаида
Тишина
Регистриран: пет май 16, 2008 12:04

Мнение от анаида » пет май 16, 2008 12:31

Всеки човек трябва да се научи да живее с недостатъците си.Ако някой си мисли, че няма такива, значи не живее в реалния свят.Харесвай се, за да те харесват и останалите!

Потребителски аватар
чочосан
Мярвал се
Регистриран: съб май 24, 2008 12:20

Мнение от чочосан » съб май 24, 2008 12:56

Аз лично не мога да се примиря с наднорменото си тегло.И кои каквото ще да казва аз мисля,че всеки малко или много се притеснява от някои свои недостатък.Външно може би не дава вид,че се притеснява,но вътре в себе си мисли по друг начин.Знам го от собствен опит
животът е песен,стига да можеш да пееш

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет юни 06, 2008 20:53

За сметка на теглото си пълните хора са по-добродушни. Може би защото постоянно нещо им напомня, че техния недостатък е видим и го компенсират с добро отношения към околните.
Мисля, че за невидимите недостатъци, онези които се проявават в по-редки случай човек не се замисля особено много и разбира се не ги приема като такива.
А и външните недостатъци могат да се коригират :cry:

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб юни 07, 2008 1:32

Sirius
За сметка на теглото си пълните хора са по-добродушни.
Смятам, че Sirius ти не си права. Това е като някоя жена да каже, че всички мъже мислят само с "оная си работа" или един мъж да каже, че всички жени са кучки. Зависи си от конкретния човек специално за това.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » съб юни 07, 2008 12:21

И ти не си съвсем прав понеже най-добрия човек за всички времена - Дядо Коледа или Мраз е представен като дебел добър човек. Във всички култури той е дебел и добър, значи процента на дебелите хора, които са добри е по-голям и това дава превест да се приеме за вярно твърдението :arrow: дебел=добър. :D :wink:
А за другото дето каза, ако поразсъждаваме за Адам и Ева става ясно, че има почва да се мисли така за жените и мъжете :twisted:

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб юни 07, 2008 20:33

Дядо Коледа е маркетингов продукт на Кока кола за да си продават по-добре напитките. За останалото пак говорим за сексизъм, а не за човешка индивидуалност.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » съб юни 07, 2008 21:23

Въобще не е вярно, понеже кока-кола е току що родено бебе в сравнение с добрия старец.
Дядо Коледа е дебел, защото ни подканя да похапнем лакомство за подобряване на настоението.
Понеже глада е лош съветник то добре нахранения човек се чувства по-комфортно и не е раздразнителен.
Чудя се защо родителите дават лакомства на децата си за да ги поощрят ами защото когато децата хапнат нещо любимо са по-спокойни и не правят бели.
Храната става разменна монета за добро поведение.
А пълния човек похапва повече и значи доброто му настроение е повече.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед юни 08, 2008 7:28

Sirius написа:Въобще не е вярно, понеже кока-кола е току що родено бебе в сравнение с добрия старец.
Дядо Коледа е дебел, защото ни подканя да похапнем лакомство за подобряване на настоението.
Понеже глада е лош съветник то добре нахранения човек се чувства по-комфортно и не е раздразнителен.
Чудя се защо родителите дават лакомства на децата си за да ги поощрят ами защото когато децата хапнат нещо любимо са по-спокойни и не правят бели.
Храната става разменна монета за добро поведение.
А пълния човек похапва повече и значи доброто му настроение е повече.

Мисля, че Васил е прав и че всички знаем, че идеята за дядо Коледа е по-стара (хм, все пак ще проверя точно кога и какво), а искаше да каже, че вече добрият старец се използва за маркетингови цели и др. Аз така разбрах, а и Васил е достатъчно умен да знае кога откога датира, просто трябва малко повече да се замисляме, преди да отговаряме първосигнално.
Аз си мисля, че е дебел и за да може да носи огромният чувал, за да е смешно как влиза през комина и др.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед юни 08, 2008 13:35

Васил е прав за това, че всичко си зависи от конкретния човек.
Но когато се приеме нещо за правило то става на база статистика.

Принципно не може да се слагат етикети: Дебел=Добър, Кльощав=Проклет, Нисък=Завистлив, Висок=Благороден, Очилат=Умен и т. н.
Обаче външните белези са онези, които създават първото впечатление. Затова се казва по дрехите посрещаме, по ума изпращаме.

За пълните хора, ако се замислим в немите филми например (Лаурел и Харди) Харди е дебелия добродушко, а Лаурел кльощавия глупак или пък отчетата (проповедниците на божието слово сиреч добротата) винаги са дебели.
Това са стереотипи с които се сблъскваме и те ни се налагат като правило.
PS Това е "второсигналното" ми мнение :lol:

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » нед юни 08, 2008 17:09

Sirius
Заради шоколада и заради захарта най-вече. Един от легалните наркотици който освен, че е известен като "бялата смърт" има и превъзбуждащ ефект.
Другото интересно е разказано накратко. В едно от предаванията на Кембълът (лека му пръст) обясни(цитирам по спомени с риск да греша), че като се наядат хората, кръвта от мозъка отива към стомаха за да може да се обработи многото храна(особено при преяждане) и на хората им се доспива...
Третата причина са въглехидратите които децата усвояват защото имат голяма двигателна активност(поне преди беше така) гонене, криеница, стражари и апаши, футбол, баскетбол и т.н. Друго е обаче, че днес много от нещата са се пренесли на "виртуален фронт" и много от тая енергия си остава и се трупа оттам надебеляване и т.н.

Образа на Дя­до Ко­ле­да е нарисуван 1931 г., от илюс­тра­то­рът Хе­дън Сън­блум. Под не­го­ва­та чет­ка се раж­да пред­ста­ва­та за Дя­до Ко­ле­да, ко­я­то се ха­рес­ва на хо­ра­та по це­лия свят и служи за рекламна кампания на Кока кола със слогана “За жаж­да­та ня­ма се­зо­ни” Намерено от гугъл и посъкратено.
Sirius
Това са стереотипи с които се сблъскваме и те ни се налагат като правило.
Тия образи се използват много в рекламите, като дори ни се насаждат нови. Пърхота който едва ли не ни разяжда главата, огледалните зъби и куп други простотии. Примерен мъжки каталог за козметика (парфюми): "Човекът носещ този парфюм е целеустремен, борбен, преуспяващ". Е, който смята, че са верни тия неща вярва също, че добрите герои винаги са и физически красиви или живее с някаква наивност за да опрости живота си. Резултата е, че го превръщат още с едно нещо в балама и подвижен банкомат.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед юни 08, 2008 19:15

"Модерният Дядо Коледа е роден от въображението на Клемент Кларк Мур през 1822 година. Той бил силно образован човек и поет от Трой, Ню Йорк. Мур пише поемата “Гостуването на St. Nicholas" , коледна приказка, подарък за неговите деца.

В поемата, той изобразява един закръглен, дребничък като елф Дядо Коледа, който идва на шейна от Севера, дърпана от малко еленче. На лунна светлина в дните преди Коледа, той ходи от покрив на покрив, тихичко се спуска по комина, за да влезе в домовете и да остави подарък на децата във висящите по камината чорапи.

Клемент Мур познавал добре холандския, немския и скандинавския фолклор, а поемата му за Saint Nicholas всъщност се базира на холандската традиция за Sinter Klaas, която се спазвала на 24 и 25 декември.

Неговото описание на дядо Коледа е взето назаем от тевтонските и норвежките легенди за палавия, но добродушен герой, който е в центъра на зимните празници по тези земи, които имали езически произход."

Защо си мислим, че имаме недостатъци, дали защото някой ни е наблегнал на това или защото се чувстваме неудовлетворени от себе си?

Отговори