Групи/изпълнители които мразите

Магията на музиката и всичко около нея.
Отговори
Потребителски аватар
Rivertold
Новак
Регистриран: пет апр 11, 2008 14:25
Контакти:

Групи/изпълнители които мразите

Мнение от Rivertold » ср апр 16, 2008 13:52

Здравейте всички. Интересувам се, кои са групите, които ви бъркат в червата. Моля ви се, не казвайте, примерно - чалга/хаус. Придържайте се, моля, към стиловете, които по-принцип слушате, но дадения изпълнител никак не ви допада. До колкото имам някакви впечатления от форума - основно майче е рок и метъл :)

Айде и аз да започна (не натоварнам никой с моето мнение и не искам да започвам безмислени караници, ако съм засегнал някой - съжалявам)...

Tool. Барабар с A Perfect Circle (соловия проект на Мейнард).

Не. Мога. Да. Ги. Понасям.

Не че имам нещо против прогресив. Не че не обичам оригиналната и идейна музика. Дaже напротив. Обаче обичам и прости работи като мелодия, ритъм... А парчета в 7/8-ми, 15/16-ти и едновременно в 21345/211098767-ти направо ми взимат здравето и ме карат да получавам умерено неприятни тикове в лявата лицева област, които постепенно прерастват в епилептични припадъци.

О, простете на бедния ми плебейски ум, че е толкова безнадеждно вкопчен в концепцията на изкуството, което познаваме като "музика" и не може да възприеме гениалните стонове и странни шумове, които представляват всеки албум на Tool. А, да - и повръщащите странни човечета, които участват във всеки клип. Това е ИЗКУСТВО.

А тяхната претенциозност само още повече ме кара да ги мразя. Правели оригинална музика, разчупваща границите на пространствено-времевия континиум, с такова впечатление оставам от интервютата им. Айде нема нужда. Не им е необходимо даже да издават албуми вече - всеки техен фен може да си представи какво ще представлява следващия албум на Tool. И това, което ще си представи, ще е точно това, което ще е следващия албум на Tool.

Ще има малко висококачествено напяване, на мен лично ми изникват асоциации за Гандалф и неговите заклинания. Ще има текстове, претендиращи за поезия, които, почти без изключения, особено безцеремонно ще представят последния acid, кокаинов или хероинов trip на някой от групата. Музиката, като такава, ще отсъства от албума. Ще има разстроени китари, неритмична ритъм секция (помните, това е ИЗКУСТВО!), бягащ накъдето си пожелае бас и, чат-пат, вокал, който очевидно е пял с тапи в ушите, понеже не успява да се върже с нито един от хвърчащите хаотично инструменти... Не, той ако е пял с тапи в ушите барем можеше на късмет да се хване за някой инструмент, има някаква конспирация в цялата история... Разбира се, ще има и някой друг фалшив тон тук-таме, колкото да не е без хич.

И така мога да продължавам цял ден, но айде стига, че и без друго постът стана много дълъг. Пак да кажа - не искам да обидя никого.

Сега сте вие :wink:
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » ср апр 16, 2008 20:57

Е баси темата честно?! Добре мразиш ги, ама думата омраза е силна според мен. Сигурно има друга причина :Р

Мен лично тул ми харесват, но ги слушам рядко щот ми действа на психиката музиката. Другите съм им чул 1-2 песни.

Аз рок/метал банди не мразя. Има такива които са ми жалки, но не мразя.

Аз като те гледам как ги нареждаш тия двете, ми е бедна фантазията какво мислиш за дет, грайнд, блек и траш метъла...

Темата е доста необичайна и обижда в някои отношения. Ако има развитие ще я оставя, ама след седмица ако е празна я трия, защото честно казано ми се вижда малко абсурдна.

Нищо лично. Аз не съм обиден. Не съм фен и на двете групи хах:)
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Rivertold
Новак
Регистриран: пет апр 11, 2008 14:25
Контакти:

Мнение от Rivertold » пет апр 18, 2008 12:51

Дет, грайнд, траш и блек не слушам вече, преди слушах, защо да ги мразя?! Специално Death (групата) са железни, примерно - Чък Шулдинър кърти мифки и цепи секвои. Пък и не става въпрос за стилове - стилове не мразя, просто има такива които не харесвам. А прогресив харесвам, всъщност. Art rock също (Morphine, някой?).

Сподели тогава кои групи са ти жалки :)
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пет апр 18, 2008 16:56

Честно казано много голям процент от новите американски групи са ми смешни. Слипнот, Лимп бизкит и тъй нататък. Но не отричам, че примерно барабаниста на Слипнот - Джои Джордъсън е бахти животно...голям изрод е, уважавам го. Басиста на Бизкит също е стабилен музикант. Но като цяло визията на двете групи е смешна и жалка, направена за масовата публика - sux. Тва е само пример има и разни други.

Навремето много мразех металика и като цяло целия траш, но покрай приятели взех да го понасям, а понякога си и пускам. В металика не ми харесваха вокалите като цяло, ама вече имам друго мнение за групата.

Като цяло имам предразсъдъци към финландската рок и метъл сцена. Тия хора се подиграват с метъла и рока. Единствено класиците Стратовариус го уважавам, Соната Арктика и Финтрол. Останалите лигави *едалски групички просто не мога да ги понасям. Children of Bodom - добри музиканти, признавам. Но визия, текстове и държане...просто ми е жал да ги слушам даже. Не че не харесвам тоя тип музика, но те са ми смешни. HIM няма да ги коментирам, те са всезнайни. Dimmu Borgir - подигравка с цялата блек метъл сцена.

И така, това са само част може би. Не ги мразя тия групи. Смешни и жалки са ми. Комерсиални буклуци бих казал. И не са само те, има още десетки, ако не и стотици подобни, просто не ми се говорят неща дето са говорени, говорени и пак ще се говорят.

Както казах, аз не мразя.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср май 07, 2008 8:11

ааа да горски, а на Бизкит вокала пее като някакво момиченце. С това тънко гласче и поп не би му отивал, а къде се заби..винаги ми е било чудно..

Потребителски аватар
Red_Angel
Мярвал се
Регистриран: чет юли 24, 2008 10:02

Мнение от Red_Angel » чет юли 24, 2008 11:25

Ха аз не мога да трая групички като Green Day например. Бъркат ми... не знам къде. Лигльовци!
Ако искаш да съсипеш деня на сърдития, дай му усмивка! :)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет юли 25, 2008 0:33

Red_Angel написа:Ха аз не мога да трая групички като Green Day например. Бъркат ми... не знам къде. Лигльовци!
е, може да са тъпаци, но да имат някоя друга готина песен. Но попринцип нали знаеш сега емо модата е на власт.

Потребителски аватар
Red_Angel
Мярвал се
Регистриран: чет юли 24, 2008 10:02

Мнение от Red_Angel » съб юли 26, 2008 15:32

Gab4o написа:
Red_Angel написа:Ха аз не мога да трая групички като Green Day например. Бъркат ми... не знам къде. Лигльовци!
е, може да са тъпаци, но да имат някоя друга готина песен. Но попринцип нали знаеш сега емо модата е на власт.
мдааа :D Нека всички дружно си прережем вените под звуците на... Токио Хотел и Аврил Лавин :D :D :D 8) 8) 8)
Ако искаш да съсипеш деня на сърдития, дай му усмивка! :)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб юли 26, 2008 20:19

Red_Angel написа:
Gab4o написа:
мдааа :D Нека всички дружно си прережем вените под звуците на... Токио Хотел и Аврил Лавин :D :D :D 8) 8) 8)

нее, първо трябва много гел по главата и розови блузки и да приличаш на транссексуален или някакво същество

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон сеп 01, 2008 9:41

Red_Angel написа:
Gab4o написа:
лелеееееееее ееее е тия Токио Хотел лелеелелелелелелелелелелелелелелелелелелелеле, къде ми е гранатата?
:smt070 :smt071 :smt068 :smt067 Токио Хотел :smt065 :smt063 :smt062

Отговори