кабала

Когато има нерегламентирани боклуци или мнения трябва да се почиства-няма как...
Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб апр 05, 2008 22:48

Нещо тук ми намирисва на "автогенен тренинг" или казано иначе самохипноза. Определено не ми допада, накак манипулативно ми звучи. Нищо лично.
Но си мисля, че нещо не е наред в тази наука. Просто е смесица от много изтълкувани по инакъв начин научни истини от други науки - философия, психология, социология и т.н. включвайки и всички онези знайни и незнайни пара знания.
8)

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед апр 06, 2008 12:48

Да изгледах клипчето.
И личното ми мнение се затвърди. А именно, че кабала е идеология, по-точно религия, която изполва всички позволени и непозволени средства за да си намери привърженици.
От това което пишеш не открих нито едно лично твое мнение, просто повтаряш онова, което трябва да кажеш. А се занимаваш както каза от скоро - от 2008 или това беше грешка.
В даден момент може и да забавно да се занимаваш с кабала, но мен не ме влече. :D
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
pepo
Новак
Регистриран: съб мар 29, 2008 23:44

Мнение от pepo » нед апр 06, 2008 13:46

благодаря ти за мнението :D

Потребителски аватар
pepo
Новак
Регистриран: съб мар 29, 2008 23:44

Мнение от pepo » съб апр 12, 2008 22:49

преди време благодарих на сириус за мнението и . честно казано , а и аз мисля че за да бъде намерението ми правилно насочено е задължително , когато тя ми каза че вече мнението и е затвърдено аз останах втрещен. попитах се ами ето аз се опитвам да обясня какво е кабала , прилагам разни цитати , статии за съдбата и какво ли още не . опитвах като един истински войн да се сражавам с нея и да и докажа правотата на "религията" си . опитах да не бъда пророк ако мога да се изразя така , доста грубо казано , а станах пророк или "войн" които се сражава за "правдата".

както и да е това са мои лични усещания които споделям с вас , хората които четете , хората които пишете.

кабала е мъдрост , която е натрупвана , развивана , предавана , постигана от хората в продължение на хилядолетия(около 5750 години). тя е възникнала като потребност за хората които не са намирали отговор на въпросите които са си задавали. именно тези хора са постирали тази мъдрост , развивали са я така , че техните ученици или хората, на които са предавали тази наука да могат да я разберат и постигнат. тези хора се наричат кабалисти. през вековете кабала наистина е била тайна наука и малцина са били тези които са се обучавали в нея-причините са известни на всички-възникването на християнската религия и оформянето на сектите около нея , която печели бързо привържиници ; Инквизицията през средните векове , Световните войни през миналия век. кабала винаги е съществувла и е била постигана , но винаги е оставала скрита , тайна и т.н. така кабала не е била свързвана с религията , сектите , пропагандите , научня прогрес . и така до 1995 година когато кабала се разкрива на човечеството . днес кабала се свързва със всичко по-горе изброено- логичният ми въпрос е защо?

ще оставя всеки да тълкува това както иска . опитах да направя нещо като историческа хронология в развитието на кабала. дали успях, аз не зная. затова направих тази тема.

всъщност , ако мога да съм честен , това е част от моята кабала :lol:

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед апр 13, 2008 14:48

Първо кабала не е паранормално явление, а и не е удачна за който е да е форум тук! Спами другаде!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед апр 13, 2008 15:47

pepo Кабала е окултна наука. А тези науки винаги искат да ни убедят във вярността на твърденията си, тъй като боравят с невидимите за всеки индивид сили и подобни неща. Просто да ги приемем на вяра.

Самият ти каза, че кабала е било тайно учение.Толкова хилядолетия е била привилегия на определен кръг хора.

Защо тъкмо сега се "разсекретява", дали посочените от кабалистите причини са единствно верни?
Дали защото хората започнаха да не вярват в БОГ, а в извънземни? И ето кабала предлага алтернатива. Просто превзема територии във вярата на човечеството.

Кабала има отговор за всичко, но само ако следваш нейните правила и вярваш в твърденията. А това какво е?
От тези и подобни разсъждения стигнах до извода си.

Нищо лично, просто споря с теб. :D
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед апр 13, 2008 18:42

Gab4o написа:Първо кабала не е паранормално явление, а и не е удачна за който е да е форум тук! Спами другаде!

re
re
re
re
re
re

:smt080

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти: