Секс и предпазване

Поради заявения интерес за лични пререкания във форума ние сме актуални и тя е факт (+18)
Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » нед мар 16, 2008 17:19

soul не разбрах точно за бременност ли има опасност дори и със спирала, но с друг/и партньор/и?
Аз мисля, че спиралата предпазва сто процента, ако е качествена и добре поставена. Има разбира се някакъв допустим процент за отхвърляне на спиралата от няои жени, но е много малък мисля, под 1%, не съм сигурна. :D
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
soul
Новак
Регистриран: нед мар 16, 2008 2:59

Мнение от soul » нед мар 16, 2008 18:31

Sirius няма проблем с предпазването и в това лично се убеждавам вече години наред. Не случайно написах моногамна връзка - за разлика от презерватива, както и други писаха, спиралата не предпазва от ППЗ (полово предавани заболявания).
При положение, че и двамата нямат странични забежки, спиралата е много добро и сигурно решение, не създава никакви неудобства, притеснения, дискомфорт и позволява чудесно и естествено изживяване.
Ако няма къде да идеш, ела на себе си!

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » нед мар 16, 2008 19:22

Oтносно спиралата - таква не се ли поставяше само на жени които вече имат деца или поне не се препоръчваше за такива които не са раждали още?
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
soul
Новак

Мнение от soul » нед мар 16, 2008 19:48

Когато следвах във Варна, имаше някаква кампания, поставяха безплатно и на нераждали, ако учат. Понесох я добре и я махнах в средата на V-ти курс, почти година след сватбата. И двамата завършвахме и можеше спокойно да мислим за деца.

Сега не знам как е и дали още поставят такива. Може би е най-добре да се консултира с гинеколог.
Убедена съм обаче, че вече са доста по-качествени, с по-дълъг срок на ползване и гарантират примерно 6 години спокойствие, което мисля е доста важен фактор в секса.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон мар 17, 2008 0:36

спиралата се препоръчва само на раждали жени, да...и не е най-безвредното и готино нещо за една жена...
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
soul
Новак

Мнение от soul » пон мар 17, 2008 2:38

Gab4o написа:...и не е най-безвредното и готино нещо за една жена...
Тук ще си позволя да поспоря:
1. абсолютно безвредна е
2. дава възможност за абсолютна свобода по време на акта както на жената, така и на мъжа - не мислиш нито дали имаш презерватив и дали той няма да се измъкне или скъса; дали си си пила хапчето днес; дали той ще прекъсне акта навреме или не...

Единственото леко неудобство е, че при някои жени цикълът се удължава с ден-два или е по-обилен.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон мар 17, 2008 16:49

soul написа:
Gab4o написа:...и не е най-безвредното и готино нещо за една жена...
Тук ще си позволя да поспоря:
1. абсолютно безвредна е
2. дава възможност за абсолютна свобода по време на акта както на жената, така и на мъжа - не мислиш нито дали имаш презерватив и дали той няма да се измъкне или скъса; дали си си пила хапчето днес; дали той ще прекъсне акта навреме или не...

Единственото леко неудобство е, че при някои жени цикълът се удължава с ден-два или е по-обилен.

е, аз не говорех в такъв аспект..дали ще се чувстваме психически сигурни..
говорех по-скоро за чисто физическата вреда от една спирала. по-късно ще кажа защо мисля така, че сега, както винаги, нямам време
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср апр 16, 2008 11:43

Sirius написа:За предпазване от бременност жените може да си поставят спирала, мисля, че тя е доста добро решение защото в крайна сметка няма странични ефекти както при ползване на хапчета. И ако се спазва хигиената и се ходи редовно на преглед просто отпада притеснението за бременност. Но тя не предпазва от болести пренесени при полов акт.

спирала, но...ако си родила 6 деца може...
спиралата не е за всеки, мен не само че ми изглежда ужасна да бягам на километри като идея и приложение, ами и аз не знам..ужас просто.
препоръчва се на раждали жени, които не смятат да имат повече деца. Плюс това съм чела за много случаи на увреждане на органите, на ужасни болки при `изместване` и какво ли още не. Потръпвам от тази идея..защо мъжете не си сложат нещо вътре в пи****та, да видят те! :lol:

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » ср апр 16, 2008 18:47

Всеки сам решава как и от какво да се предпази.
А за мъжете има по-гаден метод - вазектомия.:lol:
Има и хормонални хапчета за мъже дето им убиват човечетата по пътя към заветната яйцеклетка. :D
Така, че презерватива за момента си остава двойно предпазващо средство , само дето има алергични хора към латекса. И разбира се хигиената без която дори и с презерватив може да ти се случи непредвидена случка. :lol:

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ

Мнение от hotblooded » ср апр 16, 2008 19:12

Sirius написа:Всеки сам решава как и от какво да се предпази.
А за мъжете има по-гаден метод - вазектомия.:lol:
И за жените го има.....
Начини и методи много достаъчно, естествено има и краен вариант когато някои от предишните не е сработил.....
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет апр 17, 2008 11:33

хора, говорим за някакво нормално предпазване. Вие вече за кастриране заговорихте. Обяснете как в днешно време децата, правещи секс от 12 годинки ще слагат спирали и работи. Моля ви се..посмалете, да разширим дискусията на ниво презервативи и подобни. Засега.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ

Мнение от hotblooded » чет апр 17, 2008 19:22

Кастрацията е необратима, вазектомията е временна (може да си възстановите репродуктивните способности след време)... на 12 годишните дето правят секс трябва да им се понастрои хормноналния баланс а може и да им се налее малко акъл....

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет апр 17, 2008 19:46

Темата е за предпазване при секс, не за педофилия.
За непълнолетните тази тема трябва да се дискутира в съвсем друг аспект. Те трябва да знаят всички положителни и отрицателни неща за секса, а не да го практикува в тази крехка възраст.
Така, че колкото повече си размърдат мозъка и прочетат за вредите и ползите от секса в ранна възраст, ще могат да се предпазят и от болести и от майчинство и от бащинство.
Трябва и в училище и в къщи тази тема да се дискутира. И всички по- големи каки и батковци дето ги поощряват да съзреят на по 12-13 години трябва да се замислят дали биха поощрили бъдещите си деца по този начин. А за тия дето си плащат за да правят секс с непълнолетни обществото и закона трябва да ги възпира.
За останалите презерватива е най-добрия приятел на човека! :D

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ

Мнение от hotblooded » чет апр 17, 2008 21:31

Sirius написа:.... презерватива е най-добрия приятел на човека! :D
от демографска гледна точка е смъртен враг!

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ

Мнение от hotblooded » чет апр 17, 2008 21:42

За секса между малолетни, защото 12-15 годишните правят секс най-вече със върстници, допринася мълчанието по темата, забраните да се излиза с момчета (обикновенно момченцата не ги спират да излизат с момичета), За повечето от нас е много странно че 13-15 годишни правят секс, но я да се замислим на какво ние спирало - на повечето момчета просто не е имало коя да им "пусне", а момичетата ги е било страх ( на първо място да не разберат наш'те, после идва "може и да забременея") На повечето от нас не им е било на акъла че просто не е редно да се прави секс на 13-15..... като е бил на тая възраст....

Отговори