Секс и предпазване

Поради заявения интерес за лични пререкания във форума ние сме актуални и тя е факт (+18)
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Секс и предпазване

Мнение от Gab4o » нед мар 09, 2008 13:29

Здравейте,
по моя идея и предложение на хотблъдед за конкретна тема, днес пускам следната:
секс
или по-точно както хотблъдед се изрази `обмяна на опит` относно хапчета, презервативи и т.н
защото понякога при незнание или невзети мерки се получават лоши последствия.
нека започнем от тук, на мен ми се иска да има и други теми за секс, сериозни обаче, а не да си говорим еротично ако ме разбирате!
за важни неща. не такива, които да издават интимния ни живот в подробности, а мнение, за - против и т.н.
засега пускам в `простотии и още нещо`
ако смятате, че ще правим сериозни теми за секс, може да се премести след време във `вашето мнение`

ИзображениеИзображение
Изображение
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед мар 09, 2008 13:39

като начало, понеже ми стана навик да пускам теми и да пиша след другите, сега е време аз да започна.
най-напред ще кажа, че относно предпазването от нежелана бременност и т.н съм наясно много отдавна, имам наблюдения, придобити от информация и опит. Тоест - наясно съм със себе си и партньора си относно тези неща. Но май има смисъл от такива теми, имайки предвид, че все повече българки правят аборти като не виждали (ЗА ОГРОМНО СЪЖАЛЕНИЕ), а може да не се стига до там! Мисля, че статистиката беше 100 000 на година, ще проуча. такаам, и не само - моите връстници уж знаят и са много отворени, а голяма част вече са правили аборт или имат болест. Ужасно е. А и не зависи само от жената, не е достатъчно тя да е осведомена. И мъжа трябва да има познания какво да прави, как, с какво и т.н
откъде идват проблемите с неосведомеността? В нашето време, пълно с информация и средства за предпазване, защо имаме отворковци, които обаче не се интересуват, чули там за презерватив, ама какво, защо, как, кога..няма значение..
ще довърша по-късно, че сега трябва да излизам.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » нед мар 09, 2008 14:59

Статистиката за абортите е стряскаща, но това все пак е право на личен избор. Ако единият от 2мата в една сексуална връзка не иска да създава поколение знаем че има как да се предпази..... Но има и нещо друго за някои "мъже" ползването на презерватив е унижение, все едно жените ги смятали за болни или тем подобни глупости, някои такива господа използват найвността на някои момичета и резултатие се виждат пред АГ болница.... Има момчета които не знаят как се поставя презерватив - въпреки че на повечето марки в опаковките има инструкция за "монтаж и експлоатация"! Не е смешно преди години една приятелка се опалака че с партньора си често "пукали гума" и ми изброи 3 марки които не би трябвало да се случва толкова често, попитах как ги слагат и се оказа че просто не ги поставят правилно, след този разговор проблемите спряха...... Не е срамо да се скъса презерватив и на мен ми се е случвало, има медикаменти вярно че напоследък им надуха цените, но гледането на дете определено е по скъпо.... не вярваите на разни легенди че ако се подмиете навреме и други такива не можете да забременеете - просто дърпате дявола за опашката.... Като доиде дума за хапчетата - най добре е да се консултирате с гинеколог, за да избегнете неприятните ефекти от хормоналните таблетки...... Има и импланти на хормонална основа слагат се в рамото и дейтсват няколко месеца...
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед мар 09, 2008 16:31

абе импланти...
това ми звучи прекалено, както и прекалено рисковано от всяка гледна точка.
а това с подмиването хахахах, да - има хора, които го правят ужас, жени, които смятат, че след секс ако се подмиеш хубаво няма да забременееш..аз такива безумия съм чувала, че...а за аборта - аз съм против, не трябва да се стига до там, не трябва да има наивност и т.н според мен наивността в секса е чиста проба незнание и глупост. Нека да направим разлика - едно е доверие, друго е наивност, трето е незнание. Нека да не бъркаме доверието със злоупотреба и..абе неясно се изразявам, но все пак мисля, че ми хванахте мисълта. Просто бълвам мисли и нямам време да ги подредя :D
леле хора, ми то има такива, дето смятат, че може да се забременее от орална или анална любов... :shock: :smt107 защо има такива индивиди? :smt127
защо не се интересуват хората бе, мразя да чувам как някой е правил аборт или пък `той каза, че ако не го направим без презерватив, ще скъсаме`

а за късането на кондома, случва се дори да е поставен правилно, да няма въздух и т.н и т.н и наистина има по-добри марки..и все пак ако секса е по-бурен може по-често да се къса.
аз не съм много за противозачатъчните. смятам, че дори с лекарска консултация и напреднали технологии, това си е вмешателство в хормоните един вид, а и не знам какво прави с организма ми - само на опаковката ли да вярвам...
ако стане `белята`пък, има хапчета, които ако се пият до 3 дни след половият акт, предотвратяват бременност.
макар че и на тях не съм фен. Бе ако можеше да вадим късмет, а ние да си караме кефа без да мислим :D :wink: хехе, шегувам се
човек трябва да внимава и да е информиран, като не разбира да пита.
много девствени момичета или момчета мислят, че ако кажат, че са девствени или пък попитат как се слага кондом или каквото и да е друго от такава важност, ще се изложат..оф...от тъпо по-тъпо. после що има 15 годишни бащи и 12 годишни майки.
няма нищо срамно, всички, които правят секс, са били девствени някога.
бе хора, информирайте се , питайте, говорете с вашият партньор за неговото мнение и предпочитания и няма да имате проблем
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед мар 09, 2008 16:37

а да, и още нещо.
ако презерватива се скъса и мъжът не е свършил, това не означава задължително, че няма да се забременее...и в течността, предхождаща семенната, има възможност за зачеване.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ

Мнение от hotblooded » нед мар 09, 2008 17:29

Gab4o написа:абе импланти...
това ми звучи прекалено, както и прекалено рисковано от всяка гледна точка.

Защо да е рисковано? Виждала ли си колко е голям импланта? Ако ти го поставят насъм може и да не знаеш че носиш такъв..... първите образци не трябваше да се мокри мястото на поставяне (като се къпете поставяте малка водоустойчива лепенка) Сега може да е решен и този проблем.....
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед мар 09, 2008 18:30

да..
това ми звучи като `суперефикасните` лентички за спиране на цигарите или пък обици за отслабване :lol:
не знам дали въпросният метод дава резултат, но не бих го използвала, твърде ненадежден ми се вижда, а и не предпазва от болести по полов път (аз нямам проблем с това, говоря попринцип)
звучи ми сякаш още малко и със сателит ще се предотвратява бременност или по телепатия. метода ми се вижда без бъдеще или все едно ми говорят за някаква китайска стока - боклук. Нищо против хотблъдед, а против метода. а и сме тук да дикскутираме точно това, кой за какво е и защо, а не да се нападаме ейй ти защо не си за това :wink:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон мар 10, 2008 19:57

май трябва да се пусне тема `защо потребителите не пишат в темата за секс`
-от срамежливост?
-от срамежливост?
-от срамежливост?
-от друго (срамежливост)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » вт мар 11, 2008 19:57

Аз съм за ползване на презервтиви, до момента е доста сигурен начин за всякакво предпазване при секс. Между другото някои видове рак на шийката на матката се предават и по полов път. Всяка година в България половината от заболелите жени умират, защото не ходят на профилактични прегледи и откриват проблема твърде късно. При мъжете този вид рак е само кожен проблем, но те го пренасят.
8)
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт мар 11, 2008 20:00

Sirius написа:Аз съм за ползване на презервтиви, до момента е доста сигурен начин за всякакво предпазване при секс. Между другото някои видове рак на шийката на матката се предават и по полов път. Всяка година в България половината от заболелите жени умират, защото не ходят на профилактични прегледи и откриват проблема твърде късно. При мъжете този вид рак е само кожен проблем, но те го пренасят.
8)

о да, ти даде перфектен пример. Трябва да поговорим и за тази страна на въпроса, болестите, предавани по полов път, профилактиката и т.н
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ

Мнение от hotblooded » чет мар 13, 2008 0:36

Има такива болести, гъбички и други подобни гадости, който единият само пренася... спасението е "масова вулканизация" тоест използвайте презерватив, поне докато опознаете добре човека до (под над зад) Вас....

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет мар 13, 2008 1:38

Всеки мъж трябва да има в себе си презерватив, а всяка жена най-малко два.(виц) :D
Не защото жените по-често правят секс, а защото може да се наложи да услужат на приятелка.
Жените се страхуват повече от непредвидена бременност или болест и затова се презапасяват. :D

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет мар 13, 2008 21:06

Личната хигиена си е важна и при мъжете и при жените. От това че не се подържа дори и с презерватив единия или и двамата партньор могат здраво да си изпатят.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет мар 14, 2008 16:28

За предпазване от бременност жените може да си поставят спирала, мисля, че тя е доста добро решение защото в крайна сметка няма странични ефекти както при ползване на хапчета. И ако се спазва хигиената и се ходи редовно на преглед просто отпада притеснението за бременност. Но тя не предпазва от болести пренесени при полов акт.

Потребителски аватар
soul
Новак
Регистриран: нед мар 16, 2008 2:59

Мнение от soul » нед мар 16, 2008 4:03

Напълно съм съгласна със Sirius, спиралата е удобен и надежден метод за предпазване от забременяване, но наистина само при моногамна връзка. При крачка встрани не може да се разчита само на нея.
Ако няма къде да идеш, ела на себе си!

Отговори