Какво мислите за астрологията?

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Какво мислите за астрологията?

Мнение от Vassil » вт фев 19, 2008 21:46

По какъв начин сте я виждали? Доколко и вярвате. Какво разбирате вие под думата астрология?

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт фев 19, 2008 22:10

Доста интересна наука. Съществува от хилядолетия и то доста развита но христианстовото я затъпява. Тука последните открития...просто на обществото се дава това което се прецени че трябва да се даде. Просто съм убеден, че в момента учим и знаем само част от истината за вселената. НАСА, тез...унез, всичко се крие :)

Още в древно-сирииските глинени плочи с кленовидна писменост е изписано всичко, което трябва да се знае. Но след намирането им от археолози, американците веднага се намесват и всичко се крие в момента.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » вт фев 19, 2008 22:42

По древна е от астрономията и е свързана предимно с изучаване на връзките между всички космически обекти във всяко време. Влиянията им едни към други и т. н.
На мен ми е интересна, но мисля, че малко хора я разбират и развиват.
Знанията ми за нея като наука са много малко. Приемам я.
Но не се доверявам на всеки, който твърди, че е астролог и на хороскопите по весниците - голяма пародия са и понякога ги чета за да се развеселя от написаните глупости. :D
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет мар 07, 2008 14:06

наука, в която вярвах, но, от която вече се отвращавам, след като видях как хора си служат с нея, за да манипулират хората по най-долен и низш начин. Може и науката да си е наред, но ЗНАЙТЕ, ЧЕ АСТРОЛОЗИТЕ НЕ СТРУВАТ, НЕ ВЯРВАЙТЕ НА ХОРОСКОПИ!
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пет мар 07, 2008 14:19

Като заговори за хороскопи, аз понякога си правя нещо като експеримент. Минава си деня и после си чета хороскопа, така правя сръвнение. Не винаги, но понякога има съвпадения. Извод: не вярвам на хороскопи. Едно небесно тяло на светлинни години от нас не може да тълкува ежедневието ни. Не може съдбата на 6 милиарда души да се ръководи, по начин в който се достига баланс и то от неорганична маса на огромно разстояние от нас. Глупост си е.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб мар 08, 2008 12:12

Аз съм фенка на Нострадамус и смятам,че движенията във Всемира следват своите обективни закони и цикличност, а Земята (и всичко на нея), е подвластно на тяхното въздействие: всяка част и всеки детайл естествено се подчиняват на общото движение на Космическото цяло.
Мисля, че това е в основата на астрологията и познаването на тези закони би могло да даде отговори на много въпроси.

Отговори